Jump to content



Που θα βρώ . . . Και εναλλακτικές προτάσεις!


Recommended Posts

πριν 8 ώρες, το μέλος panoss1442169303 έγραψε:

Τελικά θα βάλω καινούρια τέντα, τα υφάσματα δηλαδή.

Ποια η γνώμη σας για τις διάφορες μάρκες τεντών;

Ένας τεντάς μου είπε ότι κορυφή (ποιοτικά) είναι η Ten Kate, ολλανδική, γι αυτό είναι και η ακριβότερη.

Και μετά ακολουθούν όλοι οι άλλοι.

Ισχύει;

 

Tencate , τις έχω 3 χρόνια μόνο , μέχρι τώρα οκ, οι προηγούμενες είχαν αντέξει πάνω από  25 χρόνια, Πειραϊκή-Πατραική νομίζω.

Ο τεντάς μου είχε πει ότι μετά από κάποια χρόνια χαλάνε οι ραφές οπότε τις παίρνει και τις ράβει ξανά.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

πριν 3 ώρες, το μέλος panoss1442169303 έγραψε:

 οι καλύτερες ήτανε οι Πειραϊκή-Πατραική!!

Έχει κλείσει η εταιρεία. Ενδιαφέρομαι και 'γω για τέντες. Πάω για βραχίονες, είναι υπερβολή οι ηλεκτρικές για προστασία απ' τον αέρα, οι δεν μασάνε και οι χειροκίνητες; Τι να προσέξω; 

Έγινε επεξεργασία από Lakisss
Link to comment
Share on other sites

Εχω ξαναπει για το καταστημα αλλα αξιζει αλλη μια αναφορα. 

Χρειαστηκα να κόψω ενα σχεδιο σε ανοξείδωτο. Οι αποστάσεις ηταν μικρές και η ακρίβεια που χρειαζοταν μεγαλη. Οποτε μονοδρομος ο Γελαδακης στον αγιο Δημητριο.

Δεν αφηνω φωτο απο αυτο που εκοψα μιας και εχει συναισθηματική αξια, αλλα αφηνω φωτο απο δουλειες που δείχνουν την ακρίβεια και τη καλη δουλεια.

 

20190617_094819.jpg20190617_094813.jpg20190617_094801.jpg20190617_095057.jpg

 

20190617_094807.jpg

 

 

  • Like 6
  • Agree 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Παρακατω θα δειτε ενα εργαλειακι που χρησιμοποιει ο τυπος για να βγαλει το κλιπακι απο την μπαταρια, τα ηχεια κτλ.

Πως λεγεται για να το βρω; Μοιαζει με IC extractor αλλα δεν ξερω αν ειναι οντως

Spoiler

 

Ευχαριστω ρειιιιιιιι :)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alphabet said:

Και παλι σε ευχαριστω. Τα εχει.

αν θες ενημερωσε μας και για τιμες και αν εχουν καποια ονομασια στα Ελληνικα (μια ματια που εριξα στο σαιτ δεν τα εντοπισα)

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, makio said:

αν θες ενημερωσε μας και για τιμες και αν εχουν καποια ονομασια στα Ελληνικα (μια ματια που εριξα στο σαιτ δεν τα εντοπισα)

 

 

Τους εστειλα email με φωτογραφια και μου απαντησε .." Υπάρχουν σε πλαστικό και σε αλουμίνιο με θηλυκό ή αρσενικό σπείρωμα. " και περιμενω να μου στειλει email με τις τιμες για Μ6 και Μ8 σπειρωμα. Μολις τις παρω θα σας ενημερωσω.

Οσο για την ονομασια (νομιζω) οτι λεγονται εκκεντροι σφιγκτηρες. Δεν ηταν σιγουρος.

 

Τα βρηκα επιαης στο WDS (Αγγλια) γυρω στις 5-7 λιρες αλλα μαζι με ΦΠΑ και ταχυδρομικα πανε στις 25 λιρες το κομματι.

http://www.wdsltd.co.uk/categories/66/hand-levers/137/cam-levers-clamps/?page=2&pageSize=20

cam-lever-cam-clamp-female-thread-aluminium-handle-wds-369.jpg

Έγινε επεξεργασία από alphabet
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, makio said:

αν θες ενημερωσε μας και για τιμες και αν εχουν καποια ονομασια στα Ελληνικα (μια ματια που εριξα στο σαιτ δεν τα εντοπισα)

 

€7.14 + ΦΠΑ για θηλυκο Μ8 αλουμινενιο

€6.90 + ΦΠΑ για θηλυκο Μ8 πλαστικο

https://www.mek.com.gr/el/?view=default

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηρα to αλουμινενιο απο την mek.com.gr. Αψογοι!

Απλα να αναφερω για οποιον ενδιαφερεται οτι τα διαφορα μπλοκαζ τροχων που ειδα ειναι πολυ μικρα και αναλογως μη στιβαρα..

Σχεδον το 1/3 του μεγεθους του αλουμινενιου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.