Jump to content


ΑΛΛΑΓΗ fans σε ψυγείο υδρόψυξης.


velipsi

Recommended Posts

πριν 43 λεπτά, το μέλος psyber έγραψε:

Phanteks evolv atx

Μια χαρα θα εισαι και με την καρτα μεσα το πολυ πολυ να παρεις αλλο ενα διπλο και να το βαλεις πανω αν δεις οτι δεν σου αρεσουν τα temps.

Εδω βαζουν σε κατι micro atx cpu gpu με διπλα ψυγεια και ειναι κομπλε με νορμαλ OC. Βεβαια η καρτα δεν θα παιζει στους 45 βαθμους αλλα στους 55-60... so what?

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος psyber έγραψε:

ετσι που εχω το ψυγείο μπροστά σε τι φορά θα έβαζες τους ανεμιστήρες;

 

Εγω γενικα βαζω τους ανεμιστηρες ετσι που να μπορω οταν καθαριζω το ψυγειο απο μεσα να μην εχω ανεμιστηρες να παρεμβαλλονται. 

Δηλαδη μπροστα push και πανω pull. 

Link to comment
Share on other sites

πειράζει να τους βάλω push απο έξω; αυτό που σκέφτομαι είναι ότι θα μεταφέρεται η ζέστη από το ψυγείο

προς τη μητρική.

Έγινε επεξεργασία από psyber
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος velipsi έγραψε:

Coolermaster Sickleflow 12cm  ..αρχίζουν και  σταματάνε  την  παραγωγή  ...και  ήταν  παρακαλώ 19dba  ,,,

Με  τα  ίδια  χαρακτηριστικά  ...που  πάιζουν  τώρα ???

 

δεν σε επιασα!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος psyber έγραψε:

δεν σε επιασα!

εχώ  τους  2  στο  ψυγείο  και  ο  3τος   τα  πάιζει  ...για  να  μην  αλλάζω  όλους  είπα  να  το  τραβήξω  λιγο  ακόμα  με  τον  Sickleflow  , αλλά  δε  βρίσκω  εδώ  κοαντα  μου  Καλλιθέα  Μοσχάτο !!

 

Τι  να  κάνω 

Link to comment
Share on other sites

Γενικά με χαμηλές στροφές νομίζω κάτω των 1600 σε τριπλό ψυγείο fobia αν το λέω καλά ..Αλλά με απασχόλησε π θόρυβος όχι τόσο οι θερμοκρασίες δούλευα με έναν 980X σε νορμάλ χρήση στους πυρήνες μέχρι 35 βαθμούς ...Τώρα θα παίξει με έναν i 7 7700k να δούμε πως θα πάει 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

fatalara έχει νόημα θεωρείς να βάλω στο pe360 ανεμιστήρες για 1850 στροφές; Έπεσαν στα χέρια μου τρία Gentle Typhoon και θέλω να δω αν υπάρχει όφελος από περισσότερες στροφές στο εν λόγω ψυγείο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

αντικατασταθηκαν οι 1150 rpm με 1850. σε idle είναι το ίδιο μόλις μπορέσω θα κάνω μια πολύωρη παρατήρηση σε πλήρες φορτίο. Αυτό που έχει ενδιαφέρον να μοιραστώ, είναι μια τυχαία παρατήρηση που έκανα σχετικά με το ek supremacy waterblock. Το άνοιξα για να το καθαρίσω και όταν το ξαναέδεσα δεν έβαλα το πίσω μέρος σωστά. Έβαλα δηλαδή τη χάλκινη βάση με λάθος προσανατολισμό. Το αποτέλεσμα; 3-4 βαθμοί σε idle και περίπου 15 με 20 σε full load. Πραγματικά πολύ έμφαση στη λεπτομέρεια η EK και μάλλον όλα παίζουν το ρόλο τους.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.