Jump to content



Recommended Posts

Βρε συ ο αεροσυμπιεστής είναι σε υπόγειο

Εκεί δεν πάω και τον αέρα όποτε τον χρειαστώ θα τον χρειαστώ έξω από το κτίριο.

 

Αν λοιπόν δεν έβαζα αυτή την πρίζα θα είχε ως εξής το έργο

 

1) Θέλω αέρα για τα λάστιχα

2) Μπαίνω μέσα κατεβαίνω υπόγειο

3) Ανοίγω διακόπτη αεροσυμπιεστή

4) Βγαινω έξω κάνω τη δουλειά μου

5) Μετά οπωσδήποτε και χωρίς να το ξεχάσω ξαναμπαίνω μέσα και κλείνω τον αεροσυμπιεστή για να μην με ξυπνήσει χαράματα

 

Ενώ τώρα ανάβει όποτε θέλω χωρίς να έχω καμία φυσική επαφή μαζί του. Πολύ απλά είμαι έξω στο γκαράζ και θέλω αέρα. 

Λέω να ανοίξει, ανοίγει, κάνω τη δουλειά μου χωρίς να κουνήσω βήμα και μετά του λέω να κλείσει πάλι χωρίς να κάνω βήμα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος alt_ctrl_del έγραψε:

Κώστα πολύ ωραία η κατασκευή, όπως και το "φιλέτο" του ξύλου που αποτέλεσε τη βάση της.

 

Είναι Ελιά όπως μου φαίνεται από τα νερά;

Καλημέρα. 

Ελιά είναι το ξύλο της βάσης. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, karmen1983 said:

Ενα μινι επιπλακι χωρις ιδιαιτερη προσοχη, καν δε το εβαψα, αλλα μου ελυσε το προβλημα της αποθηκευσης των πραγματων του κηπου. Μεχρι προσφατα ηταν ολα χυμα μεσα στο ντουλαπι και πολλες φορες αγοραζα κατι επειδη απλα δε το εβρισκα.

Τωρα ολα πηραν τη θεση τους κ ειναι ευκολα προσβασιμα.

 

20200309_132308.jpg20200309_144338.jpg20200309_145231.jpg

 

Ωραίο αλλα αν έχει πολυ ζεστη εκει και ειναι σε εξωτερικο χωρο δεν ξέρω αν ειναι καλο για τα φυτοφαρμακα η να τα πειράξει καποιος.

Link to comment
Share on other sites

@karmen1983 Αγάπη έχω μείνει άφωνος ! ! ! 

Μα ούτε μια μόρσα, μια χελιδονουρά ! !

Μια καβίλια έστω ! ! !

Α παπα, που πάει ο κόσμος . . .  !   :( 

 

Μεγεία ρε συ και άντε και στα βερνικώματά του! !  :D 

 

Όσο για τα φυτοφάρμακα, ιδιαίτερα στο θέμα της ασφάλειας, που λέει ο φίλος ο  @Parhs  , αν θυμάμαι καλά και βλέπω και από τη φωτό , όλα αυτά είναι μέσα σε μια εσοχή που κλείνει με αλουμινένια πατζούρια που κλειδώνουν, οπότε το θέμα της ασφάλειας καλύπτεται επαρκώς! :) 

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Seafalco έγραψε:

καλύπτεται επαρκώς!

Ασε τα σαπια και μην της δινεις αερα, δεν ειναι αυτη ποιοτητα δουλειας που μας εχει συνηθισει

ουτε ενα σμαρτ μπλιμπλικι δεν εβαλε απανω.. ενα sonoff βρε αδερφε! απο μενα ειναι οχι!:hehe:

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.