Jump to content



Recommended Posts

πριν 23 ώρες, το μέλος karmen1983 έγραψε:

...

 

Τι λες ρε θηριο? 

κι εμενα πριν μερικες μερες με ειχε ποιασει να κανω ανακαινηση στο εργαστηριο μου (που δεν ειναι ουτε το ενα τριτο απ αυτο που δειχνεις) και αφου ελεγα θα κανω αυτο, θα κανω εκεινο, θα κανω το αλλο, τελικα ειπα "αστο, καλο ειναι" και απλα  αλλαξα μονωτικο λαστιχο στο δαπεδο και στους παγκους και εβαλα λιγο καλυτερο φωτισμο ΜΕ ΚΑΝΑΛΙ!  (αφου δε το κανα και με ροκακια δηλαδη παλι καλα ) α... και μαζεψα και τα σκουπιδια... ? κατι δεν ειναι κι αυτο? 

Έγινε επεξεργασία από Nick74
  • Like 3
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

On 20/7/2020 at 12:12 ΠΜ, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Εχω χαθει τελευταια αλλα εχω βαλει μπροστα μου ενα τεραστιο project 3000τμ κ δεν κοιμάμαι κυριολεκτικα.

Το πρωτο στοιχημα ειναι κανενα καλωδιο να μην φαινεται κ τίποτα να μην ειναι στο πατωμα. 

Ειδικες κατασκευες παντου κ οι μονες που πηρα φωτογραφιες ειναι καποιες κολώνες για την απόκρυψη πλεξουδων απο καλώδια. 

Μελαμινη 18mm με βαση στο κατω μερος για να μην παιζει πρόβλημα με το σφουγγάρισμα και επισης επειδη η οροφη ειναι αλουμινιου να στηριζει κ το βαρος της καλωδίωσης. 

 

IMG-4dc5802f411fbc275b9f67125e1cbdd2-V.jpg

20200718_155658.jpg

20200720_001411.jpg

 

 

Απο οτι καταλάβατε, το εργαστηριο μου εχει μετακομίσει, οι παραγγελιες πεφτουν η μια πισω απο την αλλη κ το απο τη παραγωγη στην κατανάλωση δουλευει ρολοι μεχρι στιγμης. Αυριο θα παω για καποια ψωνια σε εργαλεια κ ελπιζω να βρω χρονο να παρω φωτογραφιες απο ολο αυτο το τερας που ετοιμάζεται για να το απολαυσουμε ολοι μαζι. 

το κοινό απαιτεί να προσφέρεις τουρ,

 

ένα στη τωρινή κατάσταση, και ενα στο τέλος.

 

αντε βαζουμε κοψίδια, μπύρες και κουβάλημα αν χρειαστεί ?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@karmen1983

Αγάπη εύχομαι καλή δύναμη και κουράγιο, να πάνε όλα κατά πως τα σχεδιάζεις ! !  :T: 
Και επειδή κάτι ξέρω κι εγώ, είμαι σίγουρος ότι το χειρωνακτικό κομμάτι σε όλη αυτή τη δουλειά είναι το πιο εύκολο και αυτό που τελικά

είναι η διασκέδασή σου !  :)

Η πραγματική πρόκληση (γιατί όλοι έχουμε να λέμε ιστορίες για τη "μαστοράτζα") το ξέρουμε ότι είναι αλλού, αλλά "σα κάτι να μου λέει" ότι τα μαστόρια "έχουνε βρεί το Μάστορά τους! "  :hehe:

Άντε καλά τελειώματα και τράβα και καμιά φωτό όποτε το θυμάσαι να τα λέμε !  :D 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που το ξαναβλεπω, ποιο 1/3? το εργαστηριακι μου ουτε το 1/20 δεν ειναι... ποσα τμ ειναι ρε συ αυτος ο χωρος? με τοσες οψεις που ειδα για πανω απο 1000 τον κοβω...

Αληθεια εκει τι φτιαχνετε? (η ειναι γραφεια και απλα ανελαβες το κτηριο? γιατι για κατι βιοτεχνικο-βιομηχανικο δε το πολυκοβω)

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Nick74 said:

Τωρα που το ξαναβλεπω, ποιο 1/3? το εργαστηριακι μου ουτε το 1/20 δεν ειναι... ποσα τμ ειναι ρε συ αυτος ο χωρος? με τοσες οψεις που ειδα για πανω απο 1000 τον κοβω...

Αληθεια εκει τι φτιαχνετε? (η ειναι γραφεια και απλα ανελαβες το κτηριο? γιατι για κατι βιοτεχνικο-βιομηχανικο δε το πολυκοβω)

3000τμ ειπε φαινεται πολυ μεγαλο.

 

  • Like 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Αγάπη...εσύ 'σαι αληθινή μαστόρισσα βρε! Χίλια μπράβο από μένα.

Αλλά..ήταν μεγάλη μαχαιριά...Ντρέπομαι να αυτοαποκαλούμαι, έστω και ερασιτέχνης, μάστορας...

Για να μην:suicide:...θα σταματήσω να ασχολούμαι με τα μαστορικά, θα πετάξω όλα μου τα εργαλεία, θα ξεγραφτώ απ΄ όλα τα σχετικά φόρουμ.

Δεν θα ξανακοιτάξω με λαγνεία εργαλείο.:(

Αρχίζω το πλέξιμο. (αν έχετε να προτείνετε κάνα καλό βελονάκι...μπαταρίας υπάρχει;  Σε μπλεδάκι :shifty: αν γίνεται...άντε πρασινάκι στη χειρότερη..)

Έγινε επεξεργασία από panoss1442169303
  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο βλέπω να ανεβάζετε στα «μαστορέματα ημέρας» πως φτιάξατε την νέα μονοκατοικία σας.

Από την εκσκαφή των θεμελίων μέχρι και το φύτεμα του κήπου. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Γιώργος 1 έγραψε:

Σε λίγο βλέπω να ανεβάζετε στα «μαστορέματα ημέρας» πως φτιάξατε την νέα μονοκατοικία σας.

Από την εκσκαφή των θεμελίων μέχρι και το φύτεμα του κήπου. 

Αν έχω καταλάβει σωστά το θέμα αφορά κατασκευές, μαστορέματα που έγιναν μέσα στη συγκεκριμένη μέρα.

 

Πχ έγώ σήμερα έβαλα τα μισά πλακάκια στο σπίτι μου, θα μπορούσα να το ανεβάσω εδώ για καλαμπούρι, ειδικά από τη στιγμή που δεν χρειάζεται ξεχωριστό νήμα.

 

Και για του λόγου το αληθές...

 

Τοποθέτηση πλακακίων σε Σαλόνι- Κουζίνα και στη μία κρεβατο κάμαρα.

116249571_924772361356325_5361461930902680664_n.jpg

116277389_788181401921498_4630982326831235270_n.jpg

116279959_279173710038722_6785000177755875593_n.jpg

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.