Jump to content


Πριονοκορδέλες, σέγες χειρός και επιτραπέζιες σέγες


Recommended Posts

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους στην Ομάδα..Θα ηθελα και εγω να πάρω την συγκεκριμενη πριονοκορδέλα επειδη βλέπω οτι εχει πολλα θετικα αλλα μου φαίνεται λιγο τσιμπημενη η τιμη απο Ελλάδα.Εχει προμηθευτεί κανείς πρόσφατα την Metabo Bas 261 απο το εξωτερικο η απο το γερμανικό Lefeld.de .Επίσης κάποιος την γνωμη του για την διαφορά του με το προηγούμενο μοντέλο Metabo bas 260 το οποιο μπορώ να το βρώ και σε μεταχειρισμένο στην Ελλάδα.Ευχαριστώ πολύ .Συγχαρητήρια για την όμορφη παρουσίαση..

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα χρόνια πολλά και καλώς μας βρήκες.

Στην χώρα μας η τιμή της είναι όντως τσιμπημένη. Επειδή το Lefeld δεν βλέπω αυτή τη στιγμή να την έχει σε στοκ θα σου έλεγα να κάνεις υπομονή. Η διαφορά αξίζει

Εκτός αν σε προβληματίζει κάτι άλλο και ρωτάς αν κάποιος έχει παραγγείλει πρόσφατα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα και για την απάντηση.Νομίζω και εγω οτι αξίζει να περιμένω για την αγορά του αρκει να το φερει σύντομα τελικα το συγκεκριμένο καταστημα....Πιστευω για Κρητη να είναι τα ίδια μεταφορικά....Καλή Συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα μεταφορικά δεν αλλάζουν από όσο θυμάμαι. Μπορείς και να τους στείλεις ένα email να ρωτήσεις εκτιμώμενο χρόνο παραλαβής γι αυτούς, για να υπολογίζεις και εσύ πάνω κάτω πόσο θα περιμένεις!

 

Καλή συνέχεια και σε σένα!

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπερα μου.Πριν λιγο καιρο ηθελα να παραγγειλω και εγω μια πριονοκορδελα bas 261 στο γνωστο γερμανικο σαιτ αλλα δυστυχως δεν ειναι διαθεσιμο. Περιμενω και εγω οταν με το καλο ξανα μπει προς πωληση.

Link to comment
Share on other sites

 

Αν θυμάμαι καλά παλαιότερα ήταν 19ευρώ (δεν βάζω  το χέρι μου στην πριονοκορδέλα :p )

 

Βλέπω τώρα στο Site 15

 

WWW.LEFELD.DE

Ihr Partner für Arbeitsschutzbekleidung, Chemische Produkte, Industriebedarf, Maschinen, Technische und medizinische Gase und Werkzeuge.

 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αυτη η 261 δηλαδή αντικατέστησε την Metabo bas 260 swift .Χρονικά μηπως θυμαται κανείς απο πότε εγινε η αντικατασταση, η απο πότε κυκλοφορεί η 261.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι σε όλη την ομάδα.Μετα την αποστολή email στο καταστημα LEFELD σχετικα με την διαθεσιμότητα στην πριονοκορδέλα Metabo Bas 261  η απαντηση ηταν ότι ειναι σε  έλειψη και δεν μπορουν να εκτιμήσουν ποτε θα είναι παλι διαθεσιμη από το καταστημα τους.Σκέφτομαι να ψάξω το ενδεχόμενο για εναλλακτική λύση και να δω και την Scheppach Bands HBS250 στα 198 ευρώ και ειναι αμεσα διαθέσιμη και είναι μια πριονοκορδέλα που παραγεται στην Γερμανία με αυστηρές προδιαγραφές.Παρακαλώ πολύ Θελω την γνωμη σας σαν πιο έμπειροι με τις πριονοκορδέλες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε Ολους.Εν μεσω Κωρωνοιού παράγγειλα  την πριονοκορδέλα που τελικα μεχρι σημερα ηταν διαθεσινη απο το γερμανικό LEFELD την Scheppach Bandsäge HBS261 στα 198 ευρώ και 15 ευρω μεταφορικά.Η παραγγελία εγινε με καθυστερηση 1 εβδομαδας περιπου επειδη περιμενα μηπως γίνει διαθεσιμη η Metabo 261 που μου ειχαν πει οτι ειναι σε έλειψη..Εν αναμονή λοιπόν..μεχρι να ερθει...Σας Ευχαριστω για τις συμβουλές σας..... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
On 4/5/2020 at 8:26 ΜΜ, το μέλος athanatos1959 έγραψε:

Καλησπέρα σε Ολους.Εν μεσω Κωρωνοιού παράγγειλα  την πριονοκορδέλα που τελικα μεχρι σημερα ηταν διαθεσινη απο το γερμανικό LEFELD την Scheppach Bandsäge HBS261 στα 198 ευρώ και 15 ευρω μεταφορικά.Η παραγγελία εγινε με καθυστερηση 1 εβδομαδας περιπου επειδη περιμενα μηπως γίνει διαθεσιμη η Metabo 261 που μου ειχαν πει οτι ειναι σε έλειψη..Εν αναμονή λοιπόν..μεχρι να ερθει...Σας Ευχαριστω για τις συμβουλές σας..... 

Καλημέρα!!! μήπως παρέλαβες την πριονοκορδέλλα και την ψιλοδοκίμασες??? την είχα δει και ενδιαφέρομαι.

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος geochal έγραψε:

Καλημέρα!!! μήπως παρέλαβες την πριονοκορδέλλα και την ψιλοδοκίμασες??? την είχα δει και ενδιαφέρομαι.

Καλημέρα την παρελαβα μετά απο πολλές ημέρες παραμονης η κράτησης θα ελεγα στην Γενικη Ταχυδρομική (διστυχώς με αυτην συνεργαζεται η UPS) την εχω συναρμολογήσει ...της εχω κανει και μια μικρή δοκιμή λόγω περιορισμενου χρόνου..και μου φαίνεται παρα πολύ καλή σε μερικα κοψιματα που έκανα...Αναλυτικα θα επανελθω μετα την πλήρη δοκιμή...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 4 weeks later...

Σκέπτομαι να παραγγείλω μία πριονοκορδέλα  από το Lefeld την Scheppach Bandsäge HBS261 ή την Μetabo BAS 261 για την πρώτη έχει κάποιος άποψη ή να πάω στην πεπατημένη δεύτερη. Η χρήση είναι σπίτι εντελώς ερασιτεχνική αλλά να δουλεύει και να έχει αποτέλεσμα καλό. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί έστειλα μήνυμα στο LEFELD.de για το METABO BAS 261 και η απάντηση είναι ότι δεν το στέλνουν στην Ελλάδα. Ξέρει κάποιος τίποτε άλλο για την αγορά της συγκεκριμένης πριονοκορδέλας οικονομικά???

Link to comment
Share on other sites

On 9/11/2020 at 3:12 ΜΜ, το μέλος geochal έγραψε:

Σήμερα το πρωί έστειλα μήνυμα στο LEFELD.de για το METABO BAS 261 και η απάντηση είναι ότι δεν το στέλνουν στην Ελλάδα. Ξέρει κάποιος τίποτε άλλο για την αγορά της συγκεκριμένης πριονοκορδέλας οικονομικά???

Παρε τηλ. το Βραττη , η παρε με εμενα αν προκειτε για τη metabo....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.