Jump to content



Δραπανοκατσάβιδα και παλμικά μπαταρίας


Recommended Posts

πριν 36 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

ο @Papakitou αν δεν κάνω λάθος είχε πάρει κρουστικό Bulle παρέα με παλμικό. Δεν ξέρω αν ειναι το ίδιο βεβαια

Αν πήρε αυτό είναι το ίδιο. https://www.skroutz.gr/s/9772586/Bulle-63468.html?keyphrase=BULLE+63468

Υπάρχει και καλύτερη Brushless σειρά. https://www.skroutz.gr/s/8585292/Bulle-Brushless-63436.html#reviews

Έγινε επεξεργασία από Lakisss
Link to comment
Share on other sites

 

Αν θες να ρωτήσεις αυτό γιοα την μπαταρία και το LED που μου είπες δεν εχει σημασία αν έχει Brushless ή όχι. Κοινές μπαταρίες λογικά έχει η 18βολτη σειρά

Δε σε απασχολεί το εργαλείο αλλά η μπαταρία

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eγω θα έπαιρνα το Einhell

 

Πιο φθηνο

Πιο ελαφρύ

Πιο μεγάλη ροπή το δραπανοκατσάβιδο

Φόρτιση μπαταρίας σε 30 λεπτά

 

Έγινε επεξεργασία από Asxetius
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος f117 έγραψε:

Καλημέρα φίλε! Είδα ότι έχεις πάρει το πακετάκι της ryobi με κρουστικό και παλμικό! Για πες μου εντυπώσεις :D

Σε ευχαριστώ Νικόλας

 

πριν 5 ώρες, το μέλος panava έγραψε:

Καλημέρα Νικόλα, τι να σου πω;;;!!! Πολύ ευχαριστημένος και από τα 2 εργαλεία. Πολύ ωραίο σετάκι σε πολύ καλή τιμή.  Αν δεν θέλεις να πας σε επαγγελματικά, ακριβότερα, είναι  μια καλή επιλογή.

Αυτό που δεν μου άρεσε είναι ότι το δραπανοκατσάβιδο δεν έχει φως και τη βαλίτσα είναι απλά μια εργαλειοθήκη, δηλαδή δεν έχει θέσεις να κουμπώνουν τα εργαλεία.

Ότι άλλη απορία έχεις με ρωτάς.

Ποια εργαλεία θα αγοράσει ο καθένας και αν θα προτιμήσει το ένα έναντι του άλλου είναι καθαρά προσωπική υπόθεση.  

Σας παραθέτω από πάνω την συζήτηση με ΠΜ που είχα με το μέλος f117 καθώς δεν είχα δει την συζήτηση. Όπως λέει και η Αγάπη επανειλημμένως η προσωπική επαφή με το κατάστημα δίνει και καλύτερη τιμή. Εμένα μου είπαν πως δεν είχαν μεγάλα περιθώρια κέρδος αλλά μου το άφησαν 5€ φτηνότερα.

 

Να προσθέσω πως τα Ryobi είναι σε μια μεγάλη σειρά εργαλείων που χρησιμοποιούν τις ίδιες μπαταρίες οπότε έχει κάποιος την δυνατότητα αγοράς solo

σε φτηνότερη τιμή.

 

Έγινε επεξεργασία από panava
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα ειναι να τα λέτε σε πμ ρε σεις. Αυτά καλό είναι να μένουν εδώ για να βοηθηθεί και άλλος μελλοντικά που θα έχει μπει σε δίλημμα :) 

 

Και ο φίλος πάντως που του το είχα πάρει δώρο είναι ενθουσιασμένος και το θεωρεί πολύ καλό σετάκι.

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Κρίμα ειναι να τα λέτε σε πμ ρε σεις. Αυτά καλό είναι να μένουν εδώ για να βοηθηθεί και άλλος μελλοντικά που θα έχει μπει σε δίλημμα :) 

 

Και ο φίλος πάντως που του το είχα πάρει δώρο είναι ενθουσιασμένος και το θεωρεί πολύ καλό σετάκι.

Πολύ σωστά τα λες Αγάπη αλλά όπως είπα, δεν είχα δει την συζήτηση οπότε ο f117 θεώρησε καλό να μου στείλει πμ. Χαίρομαι που και ο φίλος σου συμφωνεί με μένα.

 

Μία ακόμα παρένθεση, κάνοντας register τα Ryobi στο site της  Ryobi, ισχύει πανευρωπαϊκή εγγύηση τριών (3) ετών.  Νομίζω άλλο ένα + (συν).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

ναμε και εγώωωω....! Με βλέπω για το Ryobi και μάλλον θα πάρω ένα ακόμα σετάκι ένας συνάδελφος και ελπίζω να πετύχουμε ακόμα καλύτερη τιμή :p 

Τα δύο "project" είναι το χώρισμα δωματίου με γυψοσανίδα  και το το μεγάλο "project" το οποίο είναι αρκετά δύσκολο και δαπανηρό είναι να βάλω στο ταβάνι του χωριού μόνωση και ξύλο ραμποτέ... οπότε λέω άς ξεκινήσω από τα απλά...τα "φθηνά" και βλέπουμε... πιστεύω θα με υπερκαλύψει και ιδιαίτερα το παλμικό με τα 220nm + τα σετάκια με μύτες και τρυπάνια... 

Όσο για την χύμα εργαλειοθήκη πιστεύω κάτι θα γίνεται μέσα στο κουτάκι για να ταιριάξουν ...... ;)

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος f117 έγραψε:

ναμε και εγώωωω....! Με βλέπω για το Ryobi και μάλλον θα πάρω ένα ακόμα σετάκι ένας συνάδελφος και ελπίζω να πετύχουμε ακόμα καλύτερη τιμή :p 

Τα δύο "project" είναι το χώρισμα δωματίου με γυψοσανίδα  και το το μεγάλο "project" το οποίο είναι αρκετά δύσκολο και δαπανηρό είναι να βάλω στο ταβάνι του χωριού μόνωση και ξύλο ραμποτέ... οπότε λέω άς ξεκινήσω από τα απλά...τα "φθηνά" και βλέπουμε... πιστεύω θα με υπερκαλύψει και ιδιαίτερα το παλμικό με τα 220nm + τα σετάκια με μύτες και τρυπάνια... 

Όσο για την χύμα εργαλειοθήκη πιστεύω κάτι θα γίνεται μέσα στο κουτάκι για να ταιριάξουν ...... ;)

Για τις συγκεκριμενες δουλειες ,λογω βαρους τα 18βολτα ειναι οτι χειροτερο.Φαντασου να εχεις 2 κιλα εργαλειο στο χερι πανω απ το κεφαλι σου για το ταβανι,η να βιδωνεις με 220 nm πηχακια η γυψοσανιδες 3-5 χιλιοστα!!!!!!Τα 10,8 ειναι πολυ ποιο ξεκουραστα κ υπαρχουν κ ρευματος που θα τα χεις μια ζωη.

Link to comment
Share on other sites

Όταν δεν είσαι επαγγελματίας και δεν μπορείς να αγοράσεις δυο και τρία διαφορετικά εργαλεία για να καλύψεις το κάθε είδος δουλειάς (μιλάω για το ίδιο εργαλείο πχ. δραπανοκατσάβιδο) είναι καλύτερα να έχεις το "μεγάλο" γιατί θα σε καλύψει και στην δύσκολη δουλειά και στην εύκολη.

Link to comment
Share on other sites

ναι σίγουρα θα έχει βάρος αλλά από την μία ευτυχώς είναι με τις μικρές μπαταρίες.... με τα 220Nm θα κανει Βς και τέλος... :D:D και όντως νομίζω καλύτερα να έχεις κάτι πιο δυνατό παρά να ψάχνεσαι πάλι... όσο για του ρεύματος μόνο για κανα πιστολέτο είναι πια :p 

Link to comment
Share on other sites

πριν 55 λεπτά, το μέλος f117 έγραψε:

με τα 220Nm θα κανει Βς και τέλος... :D:D και όντως νομίζω καλύτερα να έχεις κάτι πιο δυνατό παρά να ψάχνεσαι πάλι... 

Τι θα βιδώσεις με 220Nm;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.