Jump to content



WAMTA Season 2 Race #1 - SPA - 19/2/2017


Stelios F.

Recommended Posts

Ωραίος αγώνας! Είχα ένα ησυχο race χωρίς ιδιαιτερα σοβαρά περαστατικα. Φοβερή εμπειρία το Multiclass. Τhanks στους διοργανωτές.

Ενα vid πριν την παρ' ολίγον ολική καταστροφή.:p

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 216
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Να ξεκινήσω λέγοντας πως τηρουμένων των αναλογιών -συνυπολογίζοντας οτι για πολλά παιδιά αυτός ήταν ίσως ο 1ος επίσημος μούλτικλας αγώνας τα πράγματα κύλησαν από μέτρια ως καλά-.Ναι ατυχήματα κ περίεργες φάσεις υπήρξαν αλλά η δυσκολία του αγώνα ήταν ομολογουμένως μεγάλη.Για μένα πάντως οι Κασσάνδρες δεν επαληθεύτηκαν -ΛιάκΤζιμ αι εμ τόκινγκ του γιου-,αφού θα μπορούσε να ναι κ χειρότερα.

 

Σκεφτείτε άλλωστε οτι κ μεις οι παλιές καραβάνες δεν καταφέραμε να αποφύγουμε τις derp moments.

 

Παρακάτω παραθέτω ένα βιντεάκι με μερικά από τα χάιλαιτ του αγώνα.Όπως θα δείτε προσπάθησα να είμαι όσο ευγενικός κ υπομονετικός μπορούσα ιδίως με τις αργότερες κλάσεις.Δυστυχώς στον 1ο γύρο δεν μπόρεσα να αποφύγω εγκαίρως την επαφή με τον Ακουλίνη -θα ακούσετε να φρενάρω αλλά η ταχύτητα προσέγγισης ήταν ήδη μεγάλη-.Επίσης στο τέλος θα δείτε πως από ένα παρόμοιο λάθος του Άκη άθελά του με ακουμπάει (03.45) κ μετά ο Γιάννης προσπαθεί να χωθεί κ με χτυπά ευτυχώς χωρίς πολλές συνέπειες,παρά μια μικρή αστάθεια του πίσω μέρους.Δυστυχώς αυτά τα δύο απανωτά χτυπήματα με έβαλαν σε triggered mode -δικαιολογία mode on για μένα ψιλοδικαιολογούμαι δικαιολογία mode off-.Έτσι λοιπόν στην Κ1 του επόμενου γύρου κάνω ένα Vertsappenιλίκι κ κινούμαι στο φρενάρισμα προσπαθώντας να κλείσω την εσωτερική -λάθος κ επικίνδυνο για μένα-.Αφού ανταλλάσουμε λίγη μπογιά στην έξοδο αλα Χάμιλτον κ Ρόσμπεργκ ένα πράγμα μετά είμαι πλήρως triggered mode ultimate κ έτσι τον ακολουθώ πιο κοντά από οτι πρέπει στην Ο Ρούζ.Το αποτέλεσμα ήταν να εκσφενδονίσω κ τους 2.Σόρρυ λοιπόν στον Άκη,τον Σωτήρη,τον Γιάννη GTR κ τον Νίκο 4W που σε κάποιες φάσεις του χώθηκα παραπάνω από οτι έπρεπε.

 

https://www.youtube.com/watch?v=bq3Xubua9XA&feature=youtu.be

 

Να πω επίσης ένα μεγάλο μπράβο σε όλους μας που το πολεμήσαμε κ τερματίσαμε -Στελούκο αι εμ λούκιγνκ ατ γιου-,συγχαρητήρια στους ποντιουμ κατακτητές κάθε κλάσης κ εις άλλα με υγεία.

 

Υγ:στο βιντεάκι προσπαθώ να δείξω πέραν του πως αντιμετώπισα τις close call καταστάσεις κ τα λάθη μου που είχαν ως συνέπεια να χαλάσουν τον αγώνα κάποιων παιδιών.Όπως θα δείτε σε κάποια φάση προτίμησα να σμπαραλιάσω το δικό μου αμάξι από το να βγάλω τον Γιώργο Wargasm εκτός (02.25 του βίντεο).Τα έβαλα για να διδαχθώ τόσο εγώ όσο κ σεις.

 

Υγ2:δυστυχώς το βιντεάκι θα αργήσει να ανέβει

Έγινε επεξεργασία από sosna
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Thodoris1884 έγραψε:

Ωραίος αγώνας! Είχα ένα ησυχο race χωρίς ιδιαιτερα σοβαρά περαστατικα. Φοβερή εμπειρία το Multiclass. Τhanks στους διοργανωτές.

Ενα vid πριν την παρ' ολίγον ολική καταστροφή.:p

 

 

:amen:Άγιο είχες!:D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αντιθέτως, εξακολουθώ και ισχυρίζομαι ότι έγιναν πολλά συμβάντα.
Ο συνδυασμός είναι πολύ δύσκολος, πέσαμε στα βαθιά.
Το φτερου θα έδινε περισσότερη ευχαρίστηση. Ψήφος όμως βλέπεις.

Αλλά δεν πειράζει, αυτή είναι η πρόκληση και θα πρέπει να προσαρμοστούμε.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, sosna said:

Να πω επίσης ένα μεγάλο μπράβο σε όλους μας που το πολεμήσαμε κ τερματίσαμε -Στελούκο αι εμ λούκιγνκ ατ γιου-,συγχαρητήρια στους ποντιουμ κατακτητές κάθε κλάσης κ εις άλλα με υγεία.

Μια μικρή διευκρίνηση για να μη δημιουργούνται λάθος εντυπώσεις..

 

Εγώ στο μυαλό μου τερμάτισα, άσχετα αν έκανα λάθος απ'ότι φαίνεται και σταμάτησα στο προτελευταίο lap.

3 φορές έσπασα το αυτοκίνητο και 3 φορές κατάφερα και επανήλθα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Stelios F. said:

Μια μικρή διευκρίνηση για να μη δημιουργούνται λάθος εντυπώσεις..

 

Εγώ στο μυαλό μου τερμάτισα, άσχετα αν έκανα λάθος απ'ότι φαίνεται και σταμάτησα στο προτελευταίο lap.

3 φορές έσπασα το αυτοκίνητο και 3 φορές κατάφερα και επανήλθα.

Κ γω βασικά 3 φορές το έσπασα κ 3 συνέχισα :amen::hehe: με βαρέθηκαν στα πίτς,μου είπαν φτάνει πια -δες βίντεο παρακάτω-.

 

Το σχόλιο μου ήταν πειραχτικό χωρίς να θέλω να δώσω λάθος εντυπώσεις -έλεος με την πολιτική ορθότητα-.Μη φοβάσαι δεν σε είπε κανείς αλτφετεσσεραφοράκια. :hehe:

 

Κοινώς το μυαλό σου κ μια λίρα. :hehe::p:lol:

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτό το 919 έφαγε πολύ κόσμο και φόρτωσε με τύψεις τους οδηγούς του .

Συγνώμη και στο φίλο μου το @Dimitris Pappas που όπως με ενημέρωσε τον έστειλα στις μπάρες χωρίς  ομολογουμένως να καταλάβω τίποτα,δεν θυμάμαι να ένιωσα κάτι στο δικό μου αυτοκίνητο.

Αισθάνομαι πως πρέπει να αναλάβω τις ευθύνες μου χωρίς να υπολογίσω το οποιοδήποτε πολιτικό κόστος :p

Δήμητρη ρίξε ριπόρτ .:whip:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@Lylankor @akis_z80 (λάθος , ο ακης ηταν τελικα)

αυτό που έγινε στο 31:30 (πριν την bus stop)και φαινεται ότι πάω προς τα επάνω σου , δεν το έκανα. Μαλλον κακια στιγμη λόγω ping? τι να πω ....ευτυχως δεν χαλασα τον αγώνα σου , όπως και να έχει sorry

Έγινε επεξεργασία από aKosmas
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει παιξει αντιστοιχο βιντεο αλλα τα λεω να υπαρχει.

Παιδια στη ζωνη φραναρισματος δεν μπαινουμε μπροστα σε αλλο αυτοκινητο ακομα και οταν προκειτε για γυρο.

 

 

 

Κλασικη περιπτωση χαμενης πιεσης στο μπροστινο μερος, μεχρι και πανω σου θα μπορουσα να πεσω.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, fatalara said:

Δεν ξερω αν εχει παιξει αντιστοιχο βιντεο αλλα τα λεω να υπαρχει.

Παιδια στη ζωνη φραναρισματος δεν μπαινουμε μπροστα σε αλλο αυτοκινητο ακομα και οταν προκειτε για γυρο.

 

 

 

Κλασικη περιπτωση χαμενης πιεσης στο μπροστινο μερος, μεχρι και πανω σου θα μπορουσα να πεσω.

Επίτηδες τόκανε ! (Τόση διαφορά σε τέτοια ταχύτητα?)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 31 λεπτά, το μέλος Stelios F. έγραψε:

Επίτηδες τόκανε ! (Τόση διαφορά σε τέτοια ταχύτητα?)

Και εγω δεν το περιμενα!

Πρεπει να ειναι και θεμα του corvete, με το παραμικρο τσαλακωμα εδειχνε τα ενοχλειται μπροστα αρκετα ποσο μαλλον να του μπει αλλος μπροστα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι γεγονός πως είναι έως αδύνατον να καταλάβεις πότε ακριβώς θα φτάσεις και θα περάσεις το προπορευόμενο αυτοκίνητο όταν οδηγείς την 919 ,όλα συμβαίνουν  τόσο ασύλληπτα γρήγορα που πολλές φορές είσαι σε δίλημα για το αν πρέπει να περιμένεις και να φρενάρεις η να επιτεθείς και να περάσεις, πραγματικά για μένα αρκετά δύσκολη απόφαση.

Αυτό το αυτοκίνητο σου ασκεί ψυχολογική βία ανά δευτερόλεπτο και σε εκθέτει ανεπανόρθωτα .

Το εκτελεστικό απόσπασμα θα δουλέψει υπερωρίες .:p

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Georgiadis Giorgos τελικά δεν ήσουν εσύ που με χτύπησες. Τον @Nikolas Sar Drs τον είχα περάσει και δε περίμενα να με πλησιάσει έτσι. Πιστεύω για πρώτο αγώνα όλοι μας μάθαμε κάτι από αυτά που συνέβησαν και θα φροντίσουμε να μην τα επαναλάβουμε. Εγώ πέρασα πολύ καλά πάντως. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.