Jump to content


Κατασκευή Display Coffe Table


Recommended Posts

πριν 26 λεπτά, το μέλος Seafalco έγραψε:

Παναγιώτη με την ευκαιρία -μιας και είναι σε πρώτο πλάνο- η μέγγενη moxxon είναι επικαθήμενη στο πάγκο (σα να βλέπω ένα νταβίδι πάνω δεξιά) ?

 

Καθώς ο χώρος μου είναι περιορισμένος δεν μπορώ να έχω μόνιμα την moxxon vise οπότε είναι "φορητή". Την πιάνω με σφιγκτήρες στο πάγκο μου όποτε την χρειαστώ.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά !
Αυτή είναι και η μεγάλη χάρη αυτής της μέγγενης, γίνεται εύκολα φορητή!

Πιστεύω ότι η κατασκευή της, εφόσον έχεις το απαραίτητο φωτογραφικό υλικό, και το χρόνο, θα ήταν χρήσιμη σε όλους τους ενδιαφερόμενους ! :T:

Θα γίνει και κουβέντα για το πως και το γιατί και όλοι θα μάθουμε κάτι επιπλέον ! :)

Link to comment
Share on other sites

On 17/2/2017 at 1:03 ΜΜ, το μέλος Spirosssss έγραψε:

Πού είναι και το τάβλι ντε, για εμάς τους φαν; :)

 

Πειράζει που από τους όρους της κατασκευής έπιασα μόνο το 10%?

 

Ωραίο πάντως έγινε, με τον χώρο δένει άψογα!

Το τραπέζι παραδόθηκε και τον χώρο του κατέλαβε τον χώρο του εκθετηρίου το τάβλι για το οποίο και κατασκευάστηκε.

tavli.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αφου το είδα και εγώ πως είναι έψαξα και βρήκα αυτό:https://www.car.gr/parts/view/3663983/       

(μάλλον το έχει παρακάνει στη τιμή)

όπου μπορείς να το δεις  με μεγαλύτερη λεπτομέρεια και περισσότερες φωτογραφίες.

 

Δες και εδώ, σαν φαν που είσαι.

 

 

Έγινε επεξεργασία από panava
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Αφου ενθαρρυνετε τις ερωτησεις, θα το τολμησω και ας βγω λιγο εκτος θεματος. Η πλανη που λετε, και που λενε και hand plane οι βαρβαροι φιλοι μας, γιατι οταν την ψαχνω στα ελληνικα μαγαζια τη βρισκω μονο ως ροκανι ενω ως πλανη εμφανιζονται αλλα εργαλεια? 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.