Jump to content



Recommended Posts

Σούπερ η καρεκλίτσα. Έτυχε να περνάω σήμερα από το ΙΚΕΑ Κηφισού και την πήρα μαζί με ορισμένα ακόμη πράγματα.

Πολύ καλή τιμή και πράγματι ισχύει και η επιστροφή 10% για επόμενη αγορά.

 

Thanks @GriGaS:T:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος acct έγραψε:

Είδα την προσφορά από την πρώτη στιγμή, αλλά την καρέκλα την έχω δοκιμάσει και την έχω απορρίψει πριν βγει σε έκπτωση. Δεν αμφιβάλλω για την αντοχή της στον χρόνο, άλλωστε έχει εξαιρετική εγγύηση. Το θέμα είναι ότι προσωπικά δε με βολεύει καθόλου.

 

Τα προβλήματά της:

α. Η υποστήριξη στη μέση είναι ανεπαρκής. Συνήθως κάθομαι  ακουμπώντας εντελώς πίσω στην καρέκλα μου και θέλω να αισθάνομαι ελαφριά πίεση οσφυϊκά. Με αυτήν δεν αισθάνομαι τίποτα. Όταν κουραστώ, γλυστρώ πιο μπροστά και ακουμπώ μόνο τους ώμους για λίγη ώρα. Στην Markus, αυτή η στάση υποχρεώνει τον αυχένα σε μεγάλη κάμψη και με κουράζει αμέσως.

β. Το σταθερό προσκέφαλο με υποχρεώνει να σκύβω ελαφρά συνέχεια. Αν και δεν την δοκίμασα για πάνω από 10', ξέροντας τον αυχένα μου, δε θα ήθελα να κάθομαι πολλές ώρες σ' αυτήν την καρέκλα.

 

Η τιμή είναι καλή, αλλά προτείνω όποιος έχει κοντά μια έκθεση IKEA να την δοκιμάσει πριν αποφασίσει αν του ταιριάζει.

Και εγώ είχα παρόμοιο πρόβλημα αλλά πήρα ένα τέτοιο και λύθηκε.Τώρα η στήριξη της μέσης,της πλάτης του αυχένα και του κεφαλιού είναι τέλειες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βάζεις μια πετσέτα για να καλύψεις το δέρμα και τελειώσε.
Το ύφασμα όμως πως το καθαρίζεις από τον ιδρώτα κλπ? Εγώ για αυτό το λόγο προτίμησα δέρμα. Γιατί η υφασμάτινη δεν καθαρίζεται εύκολα. Θέλει καθαριστικό και αρκετό ήλιο.

Link to comment
Share on other sites

@icy20 @black66.gr

 

δεν μπορούσα να βάλω και άλλα άτομα στο περασμένο μήνυμα ελπίζω να δουν  το post !  σκεφτομαι σήμερα ή  αύριο να πάω την πάρω! 

το θεμα ειναι οταν πήγα πριν 1 week !  πραγματικά δεν μπορούσα να επιλέξω στο τι είναι καλύτερο! 

+ ιδρώνω εύκολα!  αρα αν πάρω δέρμα  είναι must πετσέτα το καλοκαίρι!

το ύφασμα θα κρατά μυρωδιά  ?

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εμενα μεχρι τωρα δεν εχει προλαβει να δει ζεστες καθως την πηρα σεπτεμβρη νομιζω. Το καλοκαιρι με πετσετιτσα στο δερμα θα ειμαι κομπλε νομιζω. Δεν πηρα υφασμα γιατι φοβηθηκα τα σημαδια. 

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα χθες παρέλαβα μια γκρι και εγώ,

δεν λέω όλα καλά και πάρα πολύ άνετη αλλά ότι σκυλοβρωμάει του θανατά να λέγεται, ίσως αναδύεται μυρωδιά από το ύφασμα, είμαι και εγώ λίγο παράξενος με τις έντονες οσμές..

 

Τέλος πάντων όλα καλά πολύ καλή καρεκλίτσα ειδικά με την προσφορά των ικέα..

 

Στις οδηγίες γράφει για το ύφασμα καθάρισμα με βρεγμένο πανί και ήπιο καθαριστικό τοπικά αλλά για τους λεκέδες γενικά.. τώρα για τον ιδρώτα δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

On 3/15/2017 at 4:15 PM, DJD said:

Την έχω από το 2008. 9 χρόνια μετά το δέρμα έχει φθαρθεί αρκετά και ο κώλος έχει κάτσει. Νομίζω τα έβγαλε τα λεφτά της :)

Ακριβώς το ίδιο. Την αγόρασα κατά τύχη για φοιτητικό δωμάτιο το '08, έβγαλε 6-7 χρονάκια χωρίς να πει κιχ με ανάκλιση 24/7...Τώρα έχει κάτσει ο κώλος και έχει φθαρεί, αλλά ακόμα δίνει πόνο.

Btw 100kg/1.88m και κάθομαι σαν μόγγολος στην καρέκλα...σκυλί μαύρο...

 

Έγινε επεξεργασία από Kosmos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Φανταζει ιδανικη και για εμενα αυτη η καρεκλα, αρκει να κατσω και να με βολεψει! 

Αν η προσφορα ισχυει μεχρι τελη απριλιου, θα παω σε ΙΚΕΑ στην αθηνα, θα τη δοκιμασω, και θα την αγορασω εφοσον ειναι καλη! 

Αυτη που εχω τωρα ειναι καποια απο ΙΚΕΑ παλι, μια που εκανε 80€ πριν 7 χρονια. Τα εβγαλε τα λεφτα της, αλλα ειναι χαλια πλεον, και εχει χαλασει η ανακλιση (απορω πως γινεται αυτο το πραγμα , αφου δεν τη δουλευα πολυ σε ανακλιση)

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Τσίμπησα και εγώ την δερμάτινη..Η αλήθεια είναι ότι υδρωνεις πολύ εύκολα,οπότε δεν ξέρω τι θα παιχτεί το καλοκαίρι..Μέχρι στιγμής όλα καλά,πολύ άνετη και στιβαρή!

Στάλθηκε από το SM-G920F μου

Link to comment
Share on other sites

Δερματινη ειναι και η τωρινη μου (ψευτοδερματινη τελος παντων) , και εχει ξεφτισει απο πολυ νωρις. Εβαζα σεντονι τοσο καιρο για να καθισω. 

Ψηνω την υφασματινη πολυ!! 

Ειμαι 1.70 και 77 κιλα (γιουβαρλακι δηλαδη :hehe: ) , νομιζω οτι δε θα εχει προβλημα με εμενα η  καρεκλα :p Αρκει να μην εχω ουτε εγω ! 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.