Jump to content



Recommended Posts

https://www.ikea.gr/katastimata/katastima-ikea-kifisou/prosfores-katastimatos-kifisou/teleutaia-kommatia-ikea-kifisos/?pg=7

 

Πρέπει να πας από τη σελίδα των εκπτώσεων. Πατάς το λινκ της καρέκλας, ανοίγει η σελίδα, επιλέγεις κηφισό, και αλλάζει η τιμή ενώ ταυτόχρονα ενημερώνεσαι για το απόθεμα.

Έγινε επεξεργασία από GriGaS
  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
9 minutes ago, icy20 said:

Ερωτηση. Αν βαλω να πουλησω την καρεκλα λετε να την ζητησει κανεις η να μην τη βαλω αδικα?

 

Εξαρταται προφανως απο την τιμη και την κατασταση της.

Link to comment
Share on other sites

Η κατασταση ειναι μια χαρα. Δεν εχει κανενα προβλημα. Το μονο που πιστευω εχουν ολες με τη δερματινη ειναι οτι εχει τα 2 σημαδια απο τα κ$@μερια απο το καθισμα. Αυτο μου το ειχε απο τις πρωτες 2 εβδομαδες. Τιμη δηλαδη τι θα θεωρουσες εσυ νορμαλ Χρηστο?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, icy20 said:

Η κατασταση ειναι μια χαρα. Δεν εχει κανενα προβλημα. Το μονο που πιστευω εχουν ολες με τη δερματινη ειναι οτι εχει τα 2 σημαδια απο τα κ$@μερια απο το καθισμα. Αυτο μου το ειχε απο τις πρωτες 2 εβδομαδες. Τιμη δηλαδη τι θα θεωρουσες εσυ νορμαλ Χρηστο?

 

Ξερω γω... 70-80ε? Καρέκλα ειναι, οχι vga :p

Την εχεις καιρο?

Έγινε επεξεργασία από Vadergr
Link to comment
Share on other sites

Η κατασταση ειναι μια χαρα. Δεν εχει κανενα προβλημα. Το μονο που πιστευω εχουν ολες με τη δερματινη ειναι οτι εχει τα 2 σημαδια απο τα κ$@μερια απο το καθισμα. Αυτο μου το ειχε απο τις πρωτες 2 εβδομαδες. Τιμη δηλαδη τι θα θεωρουσες εσυ νορμαλ Χρηστο?

Θα βρεις κάποιο ψεγάδι πχ κανένα σημάδι στο δέρμα (εκτός από τη ζάρα), κάποιο ξεφλούδισμα στο χρώμα κτλ και θα πας ΙΚΕΑ να πάρεις καινούρια. Έχουν από τις καλύτερες πολιτικές εγγύησης και η Markus ως “επαγγελματικό” προϊόν έχει 10 χρόνια.

Την καινούρια την πουλάς ευκολότερα και σε καλύτερη τιμή.

Πάντως η Markus είναι υπερτίμια. Στα λεφτά της δε βρίσκεις καλύτερη. Την άλλαξα με τη Volmar που θεώρησα ως ακριβότερη καλύτερη αλλά το μετάνιωσα. Ευτυχώς την άλλαξα από το σπίτι στη δουλειά και συνεχίζω να τη χρησιμοποιώ.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

 Θελω να πω μερικα πραγματα μετα απο χρονια χρισης διαφορων καθησματων γραφειου, ψαξιμο, αποψεις χριστων κτλ.

 Αποκλειω gaming chairs, αυτο το στυλ μπαγκετ με τα πλαινα μαξιλαρακια εδρας/πλατης, ειναι τελειως αβολο, στο αυτοκινητο προσφερει ισως πλευρικη στηριξη, στο γραφειο δεν χρειαζεσαι κατι τετοι. Δερματινη, πανεμορφο υλικο, αλλα πολυ ζεστο και ξεφτιζει σχετικα γρηγορα. Πολλες ρυθμισεις κανουν ντελικατες και ασταθεις τις πολυθρονες, ανεβαζουν το κοστος. Αναφερομαι σε τιμες 600 και κατω Ε. Στην Ελλαδα οι πολυθρονες γραφειου ειναι πανακριβες σε σχεση με αλλες ευροπαικες χωρες.

 ΙΚΕΑ ειναι το μαγαζυ που σχεδον ολοι ξερουμε. Σαν e-shop ομως χαλια. Εκανα ηλεκτρονικη παραγγελια, μετα απο 10 ημερες δεν ηξεραν σε ποιο σημειο ηταν η παραγγελια, με ρωτουσε ο υπαλληλος αν ισχυει, αν την παρελαβα και αλλα αννοητα για πελατη πραγματα. ΟΚ τους αγνοησα, πηγα στο κοντινοτερο μου ΙΚΕΑ, αεροδρομιου, (ακομα και η καθαριστρια ηξερε να με καθοδηγισει) Πηρα την πολυθρονα μου κι ολα ΟΚ. Μετα απο 18 ημερες εστειλαν την παραγγελια μου, ενω την ειχα ακυρωσει. Τετοια οργανωση το e-shop τους.

 Πολυθρονα Marcus. Την εχω 3-8μηνες. Στα θετικα, γερη κατασκευη, μεταλλικα ποδια, σκελετος πλατης, ευρυχωρο καθησμα, ουτε πολυ σκληρο ουτε πολυ μαλακο, ευκολη κυλιση, αναπαυτικο σχημα πλατης, με υφασμα mesh. Το μαξηλαρακι της μεσης, με την πλατη σε καθετη θεση με ανακουφιζει απο χρονιους πονους στην μεση. Μπορει να ταιριαξε στον σωματοτυπο μου, ειναι σταθερο, οχι ρυθμιζομενο. Στα αρνητικα, το μαξηλαρι κεφαλης μου ειναι σχεδον αχριστο. Μονο καμια φορα, οταν βλεπω ταινια κι εχω ρυθμισει την πλατη σε μεγαλητερη κλιση. Τα μπατσα ειναι πολυ χαμηλα, αν ηταν κατα 8-10 εκατ. ψηλοτερα θα στηριζαν τους αγκωνες, οταν πληκτρολογω και ακουμπουν οι βραχυονες στο γραφειο. Το πανω μερος της πλατης δεν ειναι και τοσο ντιζαινατο, για οσους τους ενδιαφερει η εμφανιση.

 Δεν μπορω να ξερω τι ποιοτητας ειναι το εμβολο του αξονα, ο χρονος θα δειξει. Στα πολυ θετικα ο χρονος εγκυησης και το οτι στο σερβις σου αντικαθιστουν/επισκευαζουν, χωρις ταλαιπορειες.

 Για μενα οτι πιο vfm, στην κατηγορια της και για τα χρηματα που ζητα. Βεβαια αν μου περισευαν 2000Ε θα επερνα μια Μιλλερ. Στα 200Ε δεν νομιζω να υπαρχει κατι καλυτερο.

 

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.