Jump to content



Recommended Posts

χωρίς να έχω προσωπική εμπειρία θα αναφέρω πως έχω ακούσει κάποιους να καθαρίζουνε τους λεκέδες από ύφασμα καρεκλας με καθαριστικό afro που είναι για το εσωτερικό κράνους μοτοσικλέτας.
ΠΡΟΣΟΧΗ δεν περνώ ευθύνη για τυχόν φθορά υφάσματος μιας και δεν το έχω δοκιμάσει απλά το γράφω για οποιον θέλει να το ψάξει περισσότερο.
αυτό είναι ένα από τα πολλά που κυκλοφορούνε το βάζω για παράδειγμα.
ΑΦΡΟΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ MOTOREX 200ML

το κατάστημα δεν το γνωρίζω τυχαία το βρήκα στο google

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

https://www.you.gr/frontida-ygeia/syntirisi-aftokinitou/katharismos-peripoiisi/kath-pol-chr-armorall-carpet-seat-500ml

 

Εγώ έχω χρησιμοποιήσει πολλές φορές στα καθίσματα του αυτοκίνητου το παραπάνω χωρίς κανένα πρόβλημα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αφρο για κρανος εχω χρησιμοποιησει οyκ ολiγες φορες  στα

καθισματα του αυτοκινητου.Προσωπικα το ειδα οτι καθαριζε ποιο καλα

απο αλλα υποτιθεμενα certified για καθαρισμο αυτοκινητων.

Αναλογιστειτε το εξης

Τα κρανη εχουν πολυ ποιο ευαισθητο υφασμα απο τα καθισματα

των αυτοκινητων.Βρωμιζουν πολυ ποιο γρηγορα και γλειωδες απο τα

αυτοκινητα.Τριβονται πολυ περισσοτερο απο των αυτοκινητων και τελος

τα υλικα για καθαρισμο κρανων ειναι πολυ ποιο φιλικα για το σωμα/δερμα μας

απο τα αλλα καθαριστικα.

Και μυριζουν και πολυ ποιο ωραια .

Τελος :p

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

σήμερα πέρασα από το ikea να δω την markus την είχα δει και παλιότερα αλλα δεν είχα δώσει  πολύ σημασία γιατί είχα πάει για άλλες αγορές...

 

Στο κατάστημα στον κηφισό η υφασμάτινη γκρι της προσφοράς ikea family έχει τελειώσει και είχε μονο την δερμάτινη, είχα δερμάτινη για πάνω από 10 χρονια όμως και ίδρωνα του θανατά το καλοκαίρι και με πετσέτα δεν με βόλευε έκανα τσουλήθρα 

 

Τελικά πήρα την υφασμάτινη σκούρο γκρι που δεν είναι στη προσφορα

πριν ένα χρόνο έφτιαξα σε ταπετσέρη την παλιά που ήταν original δέρμα με ύφασμα την έχω 11-12 χρονια και το δέρμα στο κάθισμα είχε αρχίσει να ανοίγει + ότι είχε καθίσει το αφρολέξ  κατά την άποψη μου το δέρμα είναι καλυτερο από το ύφασμα στο μάτι και δείχνει ποιο ποιοτική αλλα στη χρήση το ύφασμα είναι πολύ καλύτερο

 

d96ceeafd88b435b8bde4473f96f9207.png2bc44a86e0424c9898d3fba6dc87b1a7.png

 

 

Έγινε επεξεργασία από Deus
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την ίδια έλαβα ως δώρο τα Χριστούγεννα αλλά δεν είναι ιδιαίτερα άνετη. Έχει ωραίο design (στο ίδιο χρώμα την έχω και εγώ), αλλά μετά από πολλές ώρες πιάνεσαι, και να φανταστείς τώρα ξεκίνησα να κάθομαι στο γραφείο. Ίσως να κοιτούσα για την κατά 50€ακριβότερη δεν θυμάμαι μοντέλο αν έπαιρνα κάνα καρέκλα από τα ΙΚΕΑ.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Markus και ξερο ψωμι ,την εχω πατήσει άσχημα απο αλλες ,και ειδικά απο homemarkt εις διπλούν (απλα ειχα πάρει δυο διαφορετικές ταυτόχρονα ,δεν ειμαι μαζωχας)

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 30 λεπτά, το μέλος Andrewk έγραψε:

σαν το λογότυπο του Witcher

Και δε χαιρεσαι; :p 

Περα απο την πλακα, την δοκιμασα και μου αρεσε αρκετα (κανα 15λεπτο εκατσα ομως δε μπορω να ειμαι σιγουρος για το αν θα με βολευει μακροπροθεσμα).

Θα την αποκτησω λογικα μεσα στο καλοκαιρι καποια στιγμη, προς το παρον ειναι δυσκολο! 

Αυτες πως τις απεκτησες δηλαδη; Πως καθεσαι; Αν καθεσαι φυσιολογικα, δεν βλεπω το πως ακριβως μπορει να εγιναν! 

Link to comment
Share on other sites

Nα και η δικια μου.Δωρο του προισταμενου οταν εφυγα απο ΙΚΕΑ.

Δεν θυμαμαι ποσα χρονια την εχω.Με εβγαλε 2 φορες προβλημα με την ανακληση της πλατης

(να το προσεχετε οι κατοχοι γιατι ολοι οι συνδεσμοι-μοχλοι ειναι πλαστικοι)το οποιο

επισκευασα απλα οπωτε θυμαμαι ξεκλειδωνει και φευγει η πλατη τερμα.

Απο αλλη συντηρηση δεν την εχω κανει τιποτα τα δερματα της, το νταλαβερι για την μεση εχει

κοπει η μια ακρη και θελει ελεγχο τα μπρατσα της αν διαστηματα γιατι καθομαι ατσουμπαλα.

20170501_192634.thumb.jpg.9aa32785631c6b0d2fc0f245d06427aa.jpg

20170501_192705.thumb.jpg.d3350a28187683098c0d3bd810cf411c.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω την εχω κανα δυο χρόνια ειναι σαν καινούργια ,η απο πάνω ειναι σαν να περασε απο το Βιετνάμ την ωρα του βομβαρδισμού

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

τώρα το καλοκαίρι κανένα tip για την δερμάτινη ?  ΔΕΝ την παλεύω !!! 

 

+ στο κεφάλι αγοράσατε έχτρα κάποιο μαξιλαράκι ? δεν με βολεύει να ειναι πολυ πίσω για να ακουμπάω.. ή μονο εγω το αντιμετωπίζω  λογο κακής στάσης σώματος ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 24 λεπτά, το μέλος tromeross έγραψε:

τώρα το καλοκαίρι κανένα tip για την δερμάτινη ?  ΔΕΝ την παλεύω !!! 

 

+ στο κεφάλι αγοράσατε έχτρα κάποιο μαξιλαράκι ? δεν με βολεύει να ειναι πολυ πίσω για να ακουμπάω.. ή μονο εγω το αντιμετωπίζω  λογο κακής στάσης σώματος ?

 

 

Στην πλάτη περασμένο  μπλουζάκι και κάτω πετσέτα διπλή δεμένη με κορδόνι πίσω  

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Στο ΙΚΕΑ κηφισού, 2 τεμάχια μπεζ και 4 τεμάχια γκρι στα 125 ευρώ. Επίσης 1 τελευταία Volmar στα 125 ευρώ.

 

Για αγορές Τρίτη και Πέμπτη υπάρχει κωδικός Cosmote Deals for you με -10% ενώ για αγορές Τετάρτη δίδεται επιστροφή 10% για επόμενη αγορά (δεν ισχύει την ίδια μέρα)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος GriGaS έγραψε:

Έτσι κάνουν στις εκπτώσεις. Κάποιοι κωδικοί σε κάποια καταστήματα... 

Αχα. Μάλλον θα την χτυπήσω και εγώ κάποια στιγμή, πόσο μάλλον αν την βρω σε καμιά ανάλογη προσφορά ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.