Jump to content



WAMTA Season 2 Race #4 - Redbull Ring GP - 19/3/2017


Recommended Posts

Το θεμα ειναι οτι το ειπαμε τελευταια στιγμη,επρεπε να συζητηθεί-ανακοινωθεί απο την αρχη της εβδομαδας.

Τωρα οποιος θελει ας το βαλει σε μια τηλεοραση διπλα και αν μπορει ας βλεπει ενω οδηγαει ?

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Anthemius said:

Μην ανησυχείς...Θα σου κάνω εγώ παρέα. emoji3.png

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 

 

εσύ χρωστούντα είπες οτι δεν θα τρέξεις:hehe::hehe:

 

άλλωστε είπα στα παιδιά να σε βγάλουν από τις λίστες:kiss2::wub::hehe:

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος sosna έγραψε:

εσύ χρωστούντα είπες οτι δεν θα τρέξεις:hehe::hehe:

 

άλλωστε είπα στα παιδιά να σε βγάλουν από τις λίστες:kiss2::wub::hehe:

Κι εσύ στο παραδικαστικό;;; Φταίω εγώ που σε όρισα δικηγόρο μου! Ούτε καν κατάφερες να μειώσεις την ποινή στο εφετείο! :slap:

Δε γίνεται να μην τρέξω.. Με δεσμεύει το συμβόλαιο!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χτύπησα με 2 αυτοκίνητα κατώτερης κατηγορίας.

Και στις 2 περιπτώσεις φταίω εγώ.

Στην μία έκανα βόμβα στον tasosmich,

στην άλλη γλύστρισα και άνοιξε η γραμμή μου (Jumaru99). Το άλλο παιδί πήγαινε κανονικά στην γραμμή του, δεν έκανε κάτι μεμπτό, ούτε είχε υποχρέωση να

πάει πιο δεξια (είχε χώρο, αλλά δεν έπρεπε να κουνηθεί, πήγε σωστά)

Αυτά..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, rapid_fast said:

Χτύπησα με 2 αυτοκίνητα κατώτερης κατηγορίας.

Και στις 2 περιπτώσεις φταίω εγώ.

Στην μία έκανα βόμβα στον tasosmich,

στην άλλη γλύστρισα και άνοιξε η γραμμή μου (Jumaru99). Το άλλο παιδί πήγαινε κανονικά στην γραμμή του, δεν έκανε κάτι μεμπτό, ούτε είχε υποχρέωση να

πάει πιο δεξια (είχε χώρο, αλλά δεν έπρεπε να κουνηθεί, πήγε σωστά)

Αυτά..

Τα είπες και ξαλάφρωσες? :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος αγώνας με συνεχόμενο traffic κλασικά..Από τύχη τερμάτισα 4ος, αν δεν έκανε λάθος ο jim στους τελευταίους γύρους θα έμενα 5ος.

 

Άντε αλλο ένα και μετά ετοιμαστείτε για Nordschleife VLN :D

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

tmp_6546-Screenshot_2017-03-19-22-38-47-1-1083076039.thumb.png.dc13c0193a5b2d13c41f5555f2ed0044.png

468 ωρες παιχνιδι,μου κρασαρε πρωτη φορα σήμερα,σε αγωνα που ημουν αρκετα ανταγωνιστικος,και ειχα κανει αρκετη προπονηση.

Ξενερα μεγαλη,μπηκα απλα για τους ποντους.

Συγγνώμη στον γιωργο που αγνοησα τις μπλε σημαιες,παρερμηνευσα τα της μπλε σημαιας.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 58 λεπτά, το μέλος rapid_fast έγραψε:

στην άλλη γλύστρισα και άνοιξε η γραμμή μου (Jumaru99). Το άλλο παιδί πήγαινε κανονικά στην γραμμή του, δεν έκανε κάτι μεμπτό, ούτε είχε υποχρέωση να

πάει πιο δεξια (είχε χώρο, αλλά δεν έπρεπε να κουνηθεί, πήγε σωστά)

Το είδα στο replay, ήταν τίποτα για μένα, απλό τζατζάρισμα. Φοβήθηκα μήπως δεν σου 'χα δώσει εγώ χώρο, αλλά οκ. Απλό race incident για εμένα :)

Το replay για όποιον επιθυμεί :) 
https://www.dropbox.com/s/aoi4uwi1cmcj8ro/Wamta_2_Race_4_red_bull_ring.rar?dl=0

 

Συγχαρητήρια σε όλους! και περισσότερα αύριο...

Έγινε επεξεργασία από jumaru99
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πω ότι δεν στεναχωρήθηκα.

Έλιωσα στο πρακτις και τί κατάφερα?

1. Έπεσα πάνω στον @Stelios F. σα γίδι. Βασικά παρατήρησα ότι οι Στέλιος , Άκης και Θοδωρής φρενάρανε πολύ νωρίς , μάλλον λόγω charging? Με αιφνιδίασε τελείως αυτό.

2.  Στον προτελευταίο γύρο όπου κρατούσα τον Άκη με έξυπνη χρήση KERS και είχα πλησιάσει @Thodoris1884 και σχεδίαζα που να τον προσπεράσω καθόσον είχα full μπαταρία που θα την χρησιμοποιούσα στον τελευταίο γύρο, έχασα τον έλεγχο στην στροφή που την είχα πάρει χωρίς πρόβλημα και στους 194 γύρους που έκανα στην σιχαμένη πίστα...

 

Τουλάχιστον δεν πήρα στον λαιμό μου κάποιον και διασκέδασα με Άκη τη μάχη μας. Κάτι είναι κ αυτό.

 

Συγχαρητήρια στους νικητές και επιτέλους, αφήστε μια φορά τον @bill123 ήσυχο χωρίς να τον φάτε :p

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος αγώνας, έκανα βουντού στον @rapid_fast και στον @PolomanGR και κάποια στιγμή τους είδα να φέρνουν κάτι σβούρες και να τους προσπερνάω στο πολύ χαλαρό! :tongueout::happy:

 

Στην εκκίνηση πηγαίναμε τόσο συντηρητικά που φαινόταν σαν γύρος σχηματισμού. Αν και έκανα καλή εκκίνηση, προτίμησα να μείνω πίσω, βάση οδηγιών. Πολύ νωρίς όμως βγήκα στην αμμοπαγίδα και από προ-τελευταίος έπεσα τελευταίος.

 

Σιγά σιγά άρχισα να βρίσκω ρυθμό και να πλησιάζω τον @Dimitris Pappas. Κι εκεί που θα ξεκινούσε η μάχη, τον βλέπω να εγκαταλείπει (μπορεί να κρασαρε η κάρτα σου, αλλά το ίντερνετ σου δούλευε... Το αυτοκίνητό σου φαινόταν να κόβει ταχύτητα χωρίς να εξαφανιστεί). 

 

Στη συνέχεια άρχισα να πλησιάζω νομίζω τον @PolomanGR (ίσως και να τον είχα περάσει, λόγω της σβούρας, δε θυμάμαι), ο οποίος  έκανε το λάθος να πάει στα pits μόλις είχαμε προσπεράσει όλα τα GT4 και από εκεί και πέρα είχαμε κάποιους γύρους χωρίς traffic. Αν δεν πηγαινε στα pits είναι σίγουρο πως θα μου ξέφευγε.

 

Μετά τα pits, βρέθηκα μπροστά από @uhu και @Aris Teidis, οι οποίοι ήταν πιο γρήγοροι και πίστευα πως θα με προσπεράσουν σχετικά γρήγορα. Ήμουν τυχερός μάλλον, επειδή όποτε συναντούσαμε τα GT4,  καθυστερούσαν περισσότερο από εμένα. Να μην τα πολυλογώ, ήταν ωραίο το τρενάκι και κράτησε μέχρι το τέλος. Τελικά με πέρασε ο @uhu, αλλά τερμάτισα 4ος, μπροστά από τον @Aris Teidis. Τουλάχιστον προσωρινά, γιατί τερματίσαμε με διαφορά 1 sec και οι τρεις μας, οπότε μετά τις ποινές που θα μου ρίξουν οι διοργανωτές, δεν ξέρω τι θα γίνει τελικά.

 

Α! Να και τα προσωρινά results: http://simresults.net/170319-y1z

 

Υ.Γ. Συγχαρητήρια στους νικητές των 3 κατηγοριών, στα GT4 που όποτε με έβλεπαν έκαναν στην άκρη :D, και σε όλους όσους συμμετείχαν.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ρε marmaga (Δημήτρη?) πάλι τεχνικό πρόβλημα...

Φύσα τη την ρημάδα. 

Μια στο εξάμηνο με ηλεκτρική η πιεστικό.

 

Χωρίς να εχω κανά τρελό pc εχω να δω εγκατάλειψη απο αστοχία υλικού απο την στιγμή που μπήκε η vdsl.

Με εναν i κάτι και την ελάχιστη nvidia ati γύρο στα 120 παίζεις σχεδόν φούλ πλέον σε μονή οθόνη.

Ούτε εξεζητημένες ψύξης, τροφοδοτικά, ούτε klokia, ούτε ρεύματα χρειάζονται πλέον...

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος αγώνας, έκανα βουντού στον @rapid_fast και στον @PolomanGR και κάποια στιγμή τους είδα να φέρνουν κάτι σβούρες και να τους προσπερνάω στο πολύ χαλαρό! :tongueout::happy:


Μου έφυγε το αμαξι χωρίς κανένα λόγο ενω πήγαινα χαλαρά.. οτι πρακτις έκανα ηταν με λιτρα αγώνα και αυτα τα λάστιχα..
Μου τα εκανε ολα κόκκινα.. μετά δεν πατουσε κάτω ουτε χωρίς γκαζι. Λες και ειχε λαδια..
Έφυγα εξω 2 η 3 φορες σερι, και έφτασα να σπασω και τη μούρη..
Το τι βρισιδι έριξα δεν λέγεται..
Θα τα παρατουσα εκεινη τη στιγμή αλλα προτίμησα να συνεχίσω απο τα νεύρα μου..
Μια ωρα δεν έκανα ουτε ενα γυρο χωρις λάθος..
Είχα πάρα πολύ καιρό να νευριασω τοσο..

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.