Jump to content



WAMTA Season 2 Race #4 - Redbull Ring GP - 19/3/2017


Recommended Posts

44 minutes ago, Anthemius said:

Α! Να και τα προσωρινά results: 

 

Για κάποιο λόγο αν το παρατηρήσετε μας ξεκινάει από το δεύτερο lap... Το πρώτο lap είναι ότι να ναι και στο δεύτερο μας πάει στις θέσεις που είχαμε στην εκκίνηση!

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη φορά είπα να το πάρω αλλιώς και να μην κάνω ΟΥΤΕ ΕΝΑ λαπ πρίν τις 7:30 που ξεκίναγε το πράκτις, έτσι ώστε να μη στεναχωριέμαι όταν γίνει το κακό...

 

Ο λιάκτζΙμ έκανε φιλότιμες προσπάθειες να κάνει επιπλέον weight reduction στο αμάξι μου αλλά το σύμπαν συνωμότισε και πέρασα τη γραμμή τερματισμού 2ος :p

 

Σε κάποια φάση στο Τ2 είχα πιάσει warp speed 3 και δεν κατάφερα να σταματήσω, σβούριξα και κάποιος ήρθε από πίσω όταν προσπαθούσα να ξεκουμπιστώ από την πίστα.. soz.

 

Edit: Ησυχία είχε στο discord επιτέλους, ίσως επειδή λείπανε οι φίλοι μας οι γαύροι :p

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Georgiadis Giorgos said:

 

Για κάποιο λόγο αν το παρατηρήσετε μας ξεκινάει από το δεύτερο lap... Το πρώτο lap είναι ότι να ναι και στο δεύτερο μας πάει στις θέσεις που είχαμε στην εκκίνηση!

http://managerdc2.rackservice.org:50768/sessiondetails?sessionid=235#

Link to comment
Share on other sites

 
Για κάποιο λόγο αν το παρατηρήσετε μας ξεκινάει από το δεύτερο lap... Το πρώτο lap είναι ότι να ναι και στο δεύτερο μας πάει στις θέσεις που είχαμε στην εκκίνηση!


Το πρόσεξα και στον προηγούμενο αγώνα. Μάλλον είναι bug του simresults.net στο πώς υπολογίζει τα αποτελέσματα στα timed races, ή bug του Jason file του Assetto Corsa...


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο σε ολα τα παιδια... Νομιζω ηταν αρκετα ενδιαφερον αγωνας...

 

Δυστηχως για εμενα πληρωσα για αλλη μια φορα ακριβα την ελλειψη χρονου... Χωρις να εχω κανει καθολου practise και με την ανυπαρκτη τακτικη μου εχασα και παλι τον αγωνα στα pit... 21  ολοκληρα δευτερολεπτα περισσοτερα απο τον jumaru και τον @angeln1ckκρατησε το pit μου... Προς το τελος λιγο κυνηγι με τον angeln1ck το οποιο σταματησε μετα το χτυπημα που εφαγα απο τον @rapid_fast... Δεν ξερω αν εφταιγες ή οχι καθως και εγω δεν πηρα ξεκαθαρη γραμμη αλλα δεν ηθελα να σου δωσω χωρο εκει γιατι ημουν περιπου στο 1.5 δευτερολεπτο απο τον angeln1ck... Εκτιμω παντως το οτι το παραδεχεσαι ευκολα το "λαθος" σου... Επισης ειχα μια μικρη επαφη με τον @poloman (νομιζω, δεν ειδα ακομη replay) η οποια ευτυχως δεν ειχε μεγαλες συνεπειες απλα δεν μπορω να καταλαβω και γιατι συνεβη... Νομιζω σου ειχα δωσει πολυ χωρο και παρ' ολα αυτα με αναγκασες να πατησω εξω για να γλιτωσω τα χειροτερα...

 

Μπραβο στους πρωτους καθε κατηγοριας και πολλα μπραβο στον Σωτηρη και τον Νικο που μου δειξαν την σημασια της τακτικης και με περασαν ευκολα και δικαια...

 

Επισης μπραβο στους διοργανωτες και ευχαριστουμε για τον χρονο που διαθετετε...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Έγω έφυγα λίγο στην εκκίνηση και μετά πέρασα και τα gt4 σε καλύτερο σημείο από τους άλλους τη πρώτη φορά και από εκεί και πέρα ήταν μάχη με τις διαφορές για το 1ο μισό του αγώνα. Και να τις βλέπω να ανεβοκατεβαίνουν χωρίς να καταλαβαίνω γιατί. Μήπως εχαναν περισσότερη ώρα στη κίνηση και κανονικά με φτανανε σκεφτόμουν? Εγώ σχετικά σταθερους γύρους έκανα.

 

Το kers δεν κατάλαβα μέχρι το τέλος του αγώνα πως είναι καλύτερα να το χρησιμοποιείς σε ρυθμό αγώνα σε αυτή τη πίστα, ήταν και το τελευταίο πράγμα που με απασχολούσε στο practice που πρόλαβα να κάνω. Αλλά μετά το στοπ δεν το έψαξα παραπάνω αφού είχα αρκετή διαφορα.

 

@uhu sorry, μόνο εσένα χτύπησα :p

 

Συγχαρητήρια σε όλους να πω, νομίζω ήταν ο πιο καθαρός αγώνας του cup. Και για άλλη μια φορά βλέπω ότι ο αγώνας είναι πιο συναρπαστικος μέχρι τέλος λόγω multiclass.

Έγινε επεξεργασία από Lylankor
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Προς το τελος λιγο κυνηγι με τον angeln1ck το οποιο σταματησε μετα το χτυπημα που εφαγα απο τον @rapid_fast... Δεν ξερω αν εφταιγες ή οχι καθως και εγω δεν πηρα ξεκαθαρη γραμμη αλλα δεν ηθελα να σου δωσω χωρο εκει γιατι ημουν περιπου στο 1.5 δευτερολεπτο απο τον angeln1ck... Εκτιμω παντως το οτι το παραδεχεσαι ευκολα το "λαθος" σου...

Είσαι σε μικρότερη κατηγορία.
Έπρεπε να περιμένω.
Αν ηταν αγώνας έχεις κάνει πάρα πολυ μεγάλο λάθος.
Δεν ηταν ομως. Σαφώς και φταίω 100% και σου χαλασα ολο τον αγώνα.
Συγγνώμη. Οτι ποινή και να φάω δεν θα αλλάξει το δεδομένο οτι σου χαλασα τον αγώνα.

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 18 λεπτά, το μέλος Lylankor έγραψε:

 

@uhu sorry, μόνο εσένα χτύπησα :p

 

Συγχαρητήρια σε όλους να πω, νομίζω ήταν ο πιο καθαρός αγώνας του cup. Και για άλλη μια φορά βλέπω ότι ο αγώνας είναι πιο συναρπαστικος μέχρι τέλος λόγω multiclass.

Τα καλύτερα laps μου μετά απο αυτο το στούκι ήρθαν.:amen:

Μάλλον κάτι πρέπει να άλλαξε προς το καλύτερο στην μπρος αεροτομή.:rofl:

Κακώς το έφτιαξα στα πίτ, μετά πήγαινα πιο αργά.:slap:

Έγινε επεξεργασία από uhu
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 51 λεπτά, το μέλος Georgiadis Giorgos έγραψε:

Προσοχή, προσοχή ακολουθεί epic save... Μην πει κανένας ότι μπήκα στα pit από όπου να ναι, θα του μαμήσω!! 

 

Και πρόλαβες ρε θεούλη, να υπολογίσεις και να αλλάξεις κατευθείαν ποσότητα καυσίμου, μιας και μπήκες νωρίτερα?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, liakjim said:

Και πρόλαβες ρε θεούλη, να υπολογίσεις και να αλλάξεις κατευθείαν ποσότητα καυσίμου, μιας και μπήκες νωρίτερα?

Αυτό ήταν το μόνο λάθος που έκανα... Σκέφτηκα ότι επειδή μπαίνω νωρίτερα πρέπει να βάλω περισσότερο fuel. ΟΧΙ δεν πρέπει, τα ίδια λίτρα θα κάψω έτσι και αλλιώς...

 

Οπότε σκέφτομαι να αλλάξω fuel, το αλλάζω και μετά το ξαναγυρνάω εκεί που το είχα :p και όλα αυτά έχοντας να προσέχω το pit entry!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Lylankor έγραψε:

Εντομεταξύ, μπήκα discord αλλά δεν άκουγα κανέναν... Έβλεπα να ανάβει το περίγραμμα όταν μιλούσε κάποιος αλλά τίποτα, έψαξα και τις ρυθμίσεις.

Εδώ ?

 

f67fa312e7234993d4cae52971105b66.png

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος Lylankor έγραψε:

Εντομεταξύ, μπήκα discord αλλά δεν άκουγα κανέναν... Έβλεπα να ανάβει το περίγραμμα όταν μιλούσε κάποιος αλλά τίποτα, έψαξα και τις ρυθμίσεις.

To blink πριν μιλήσουμε το άκουγες? Αν όχι είτε είχε την ένταση χαμηλωμένη, είτε έδινες έξοδο σε άλλη πηγή(headphones/speakers etc.)

Link to comment
Share on other sites

Από chrome ήμουν που αποκλείεται να ήταν muted.

 

Edit: Εκτός αν δημιουργεί άλλο entry, αλλά και πάλι δε βλέπω λόγο να είναι muted default. Θα το κοιταξω.

 

Edit2: τις κοίταξα και τις άλλαξα και τις εξόδους, blink δεν άκουγα.

 

Edit3: μήπως ήθελε claimed account?

Έγινε επεξεργασία από Lylankor
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος Lylankor έγραψε:

Από chrome ήμουν που αποκλείεται να ήταν muted.

Βαλτο στο κινητό καλύτερα.

Θα μπορείς να στείλεις και να μπεις και μακρυά απο το pc.

Θα αργήσω 5 περιμένετε με κτλ...

Και παίζει μια χαρά το app.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

:(

Δεν μου βγηκε το πρόγραμμα γμτ.

Καταφερα λιγο practice και λιγο quali.

Τελευταίος δεν περιμενα και κατι καλυτερο. To delta εδειχνε λιγες βελτιώσεις αλλα δεν εβγαλα καθαρο γυρο.

Και λιγο πριν την εκκινηση....

Επρεπε να παρω το μωρο αγκαλια γιατι γκρινιαζε η μικρη και ηθελε την μαμα της!!!

Όλα τα επεισοδια ΠΕΠΠΑ της κατεβασα για να είναι απασχολημενη αλλα...δεν μας εκατσε.

 

Πιστευω στο Μουτζελο ( :p ) να τα καταφερω καλυτερα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.