Jump to content



Official Ryzen Club


acct

Recommended Posts

πριν 16 λεπτά, το μέλος panos444 έγραψε:

9e76d6d125582184cd54f84b9bdaa20b.jpg
Ήρθαν όλα αλλά χρόνος δεν υπάρχει.. το κουτί μόνο δεν φαίνεται!

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Οταν βρεις χρονο θελουμε φωτος/βιντεο (whatever) απο την συναρμολογηση :D Καλοριζικα και καλοδουλευτα! 

Προσωπικα να ειναι απροβληματιστο ελπιζω και ας λενε οτι θελουν τα μπεντσμαρκς κλπ :p 

πριν 1 λεπτό, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Γραψε μια και ποιο ryzen ειναι ντε! Δεν βλεπομεν καλα!!

Νομιζω ο 1700χ πρεπει να ειναι , πρεπει να το ειχε αναφερει στο διπλανο θρεντ! 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1700χ είναι. Μόλις το τελειώσω θα βγάλω φωτό. Λείπουν φουρφουρια ακόμα από την παραγγελία και το μπρακετ της nzxt. Απογοήτευση η εταιρία αυτή. Όλα είναι καινούρια και από το 0, ο χρόνος λίγος και ακόμα βγάζω πράγματα από τις συσκευασίες..
Εδιτ: usb type c στο μπροστά μέρος του κουτιού (lian li pc-o11) δεν βλέπω να έχω υποδοχή στην μητρική. Ισχύει;

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

20170310101835_71e4d6bd.jpeg

Εδω δε φαινεται να εχει παντως ξεχωριστο 3.1 , αλλα φαινεται να εχει 2Χusb3.0. Δε ξερω αν εκει συνδεεις το usb3.1 το μπροστινο! 

Ωραιο εργαλειο παντως η μητρικη! 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που δεν μου αρέσει σε αυτή την μητρική είναι το Μ.2 κάτω από το πρώτο PCIe x16 όπου λογικά θα βάλεις την κάρτα γραφικών.

Φαντάζομαι όμως με ένα στοιχειώδες airflow να μην έχει θέμα.

 

Εγώ προσωπικά με βλέπω να καταλήγω στην Asus Crosshair VI Hero μόνο και μόνο επειδή έχει και AM3+  mounting holes ώστε να χρησιμοποιήσω την Seidon που έχω.

Η CoolerMaster λέει αναμονή 1-2 μήνες για ΑΜ4 upgrade kit. Τί να πεις;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η μητρική ήταν μονόδρομος. Δεν υπήρχε μητρική χ370 ούτε για δείγμα στα αμαζον Αγγλίας και Γερμανίας που έγινε η παραγγελία, το ίδιο και στο caseking που πήρα το κουτί, την βρήκα στο msystems και την πήρα. Το ίδιο ίσχυε και για την υδρόψυξη, κανένας δεν είχε μπρακετ γύρω στις 20 Μάρτη που τα πήρα. Η μητρική φαίνεται να μην έχει τέτοιο βύσμα που έχει το κουτί, θα βγάλω φωτό μόλις γυρίσω σπίτι.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος LocoDiceGR έγραψε:

Περιμενω και τα υπολοιπα μοντελα Ryzen , να δω τιμες στην ελλαδα...o Ryzen 5 1400 / 1500X με ενδιαφερουν εμενα...

 

http://www.e-shop.gr/cpu-amd-ryzen-5-1400-340ghz-4-core-with-wraith-stealth-box-p-PER.559705

http://www.e-shop.gr/cpu-amd-ryzen-5-1500x-370ghz-4-core-with-wraith-spire-box-p-PER.559704

 

Το πολύ κανα 20αρικο να χάσουν από αυτές όταν σταθεροποιηθούν. Αν το αποφάσισες, δεν αξίζει η αναμονή κατά τη γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Το τελείωσα, και τώρα περιμένω το μπρακετ και μερικούς ανεμιστήρες.. η κάρτα γραφικών κάθεται αναγκαστικά πάνω από το Μ.2. Για το βύσμα για usb type c του κουτιού δεν βρήκα αντίστοιχη υποδοχή, προφανώς δεν το υποστηρίζει η μητρική μου.
Περισσότερες φωτογραφίες όταν ετοιμαστεί!! :)821c96a7efd2b3ece263887a6dd794b2.jpg43128e567666212d8eabff13bc83ff61.jpgc9e6b93e4aad9f4f438042dc3b4ed4aa.jpg

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Σαν να ξεκαθαριζει λιγο το τοπιο με τις μνημες.
Μπορειτε, οσοι εχετε αγορασει Ryzen, να γραψετε μαζι με την συχνοτητα (των dimms) στην οποια τα λειτουργειτε και ποια kitακια εχετε αγορασει?
(Περισσοτερο για να δουμε εαν πλεον το φτιαξαν το ζητημα και μπορει ο κοσμος να παιξει με το rated speed ανεξαρτητως αν ειναι "ειδικο" ή οχι το kit για Ryzen)

Έγινε επεξεργασία από Frostbyte
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.