Jump to content


Recommended Posts

Έρχεται 11 Απριλίου 2017

 

Engine feature:

  • Top-notch visuals powered by UNIGINE 2 Engine
  • Global leaderboards for benchmark scores
  • Stress load for the GPU heating system
  • Scalable quality settings
  • VR mode (Oculus Rift and HTC Vive)
  • Free interactive mode with mini-games
  • Support for Windows and Linux

 

 

http://www.guru3d.com/news-story/unigine-to-release-superposition-benchmark-april-11th.html

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κάπου εχτές διάβαζα ότι βλέπει μόνο δύο πυρήνες στους επεξεργαστές. Αν ισχύει αυτό, είναι τραγικό για benchmark εν έτη 2017. Επίσης υποστήριξη DX12 και Vulkan αναμένεται κάπου στο μέλλον?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν κοιταξα περισσοτερα στοιχεια για να μπορω να απαντησω... Απλα το εβαλα να τρεξει σε αυτο το preset ισα ισα να δω το νουμερο. Πολυ ευχαριστως να το ξανατρεξω βλεποντας ολους τους πυρηνες για να γραψω εδω τι cpu usage ειδα. Αλλα μαλλον αυριο θα το καταφερω αυτο... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 17 ώρες, το μέλος yanni έγραψε:

Κάπου εχτές διάβαζα ότι βλέπει μόνο δύο πυρήνες στους επεξεργαστές. Αν ισχύει αυτό, είναι τραγικό για benchmark εν έτη 2017.

Δεν είναι συνθετικό. Απ όσο έχω καταλάβει τη κάρτα γραφικών θέλει να μετρήσει. Περισσότερο heaven δλδ παρά valley που έπαιζε ρόλο και ο επεξεργαστής. Πάντως απ ότι βλέπω βρήκαμε το crysis 1 των benchmarks :)

Link to comment
Share on other sites

4,9 cpu  η καρτα στα ορια της ο cpu εψηνε το αρνι!!!!δεν παει αλλο παντως απο δοκιμες που εκανα το bench ψοφαει για ταχυτητα μνημης σε καποια φαση ανεβασα 190 πυρηνα κ επεσα στα 400 στη μνημη κ εβγαλε πολυ χειροτερο σκορ

Superposition_Benchmark_v1.0_4005_1492073141.png

7.png

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Trexx said:

Δεν είναι συνθετικό. Απ όσο έχω καταλάβει τη κάρτα γραφικών θέλει να μετρήσει. Περισσότερο heaven δλδ παρά valley που έπαιζε ρόλο και ο επεξεργαστής. Πάντως απ ότι βλέπω βρήκαμε το crysis 1 των benchmarks :)

Εμένα πάλι μου φαίνεται για ένα βαρύ benchmark με προδιαγραφές 2014.

Link to comment
Share on other sites

το cpu δεν παιζει κ τοσο μεγαλο ρολο τελικα ψοφαει για bandwindth k παρατηρησα οτι οσο πιο υψηλο ειναι βγαζει καλυτερο average που εκει παιρνει τους ποντους εκανα κ ενα τελευταιο με cpu στα 4.6 κ μνημες στα 530 κ το σκορ ηταν 4008 λιγο πανω απο το προηγουμενο

Link to comment
Share on other sites

πριν 20 λεπτά, το μέλος yanni έγραψε:

Εμένα πάλι μου φαίνεται για ένα βαρύ benchmark με προδιαγραφές 2014.

Δεν σε πιάνω αλλά οκ. Κατά τα άλλα πιστεύω ότι το συγκεκριμένο θα βοηθήσει και σαν stability test για το o/c των καρτών.

 

Το έτρεξα στο nuc, screenshot δεν κράτησα. 1080p medium preset (γιατί <3GB μνήμη) σκορ 133. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.