Jump to content


Αναλώσιμα εργαλείων (τρυπάνια, μύτες, γυαλόχαρτα, λάμες κλπ) και γενικά αναλώσιμα


Recommended Posts

  • 4 weeks later...

πολλα υποσχομενο τρυπανακι μεταλλου...για καθετο δραπανο.

IMG_5522.thumb.JPG.d040fc6e636e1e05ce0e22626b4a424e.JPGIMG_5524.thumb.JPG.14d2ef14dd22d460010c396374242db4.JPG

Πρωτες δοκιμες ενθαρυντικες,θα δειξει ο χρονος...1,5 ευρω απο πρακτικερ...

IMG_5530.thumb.JPG.2d35e28cd4c149d01d90d55ba7e547cb.JPGIMG_5531.thumb.JPG.951597819c82d87fa201366c9166e81a.JPG

κ οδηγος στροφων αναλογα με το μεγεθος τρυπανιου κ το υλικο στο πισω μερος, χρησιμο κ στα + .....

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τελικά όσα νούμερα και να έχεις νοβοπανοβιδες δεν φτάνουν για να μην χάσω την μπάλα πήρα 2 ταμπακιερες όπου θα γίνουν 3 τελικά για καλό και κακό.

Γίνονται και stak μεταξύ τους.

20 ευρώ η μία από the mart

IMG_20201229_205524.jpg

IMG_20201229_205604.jpg

IMG_20201229_205609.jpg

IMG_20201229_205619.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

ΜΠορεις να γραψεις διαστασεις βιδας εσωτερικα στα κουτακια, στο καθετο τοιχωμα που βλεπεις οταν τα κοιτας απο μπροστα. για να μην ψαχνεις οταν θες κατι συγκεκριμενο σε διαστασεις.

ΥΣ πως βλεπεις τα πλαστικα κουμπωματα? Επειδη εχω τα μεταλλικα και ειναι ανθεκτικοτατα!

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος Nektar2018 έγραψε:

ΜΠορεις να γραψεις διαστασεις βιδας εσωτερικα στα κουτακια, στο καθετο τοιχωμα που βλεπεις οταν τα κοιτας απο μπροστα. για να μην ψαχνεις οταν θες κατι συγκεκριμενο σε διαστασεις.

ΥΣ πως βλεπεις τα πλαστικα κουμπωματα? Επειδη εχω τα μεταλλικα και ειναι ανθεκτικοτατα!

 

 

 

Σκεφτομουν να βαλω αυτοκολητο στο διαφανο καπακι αλλα ολο και θα αλαζουν θέση τα κουτακια.

Πάλι στα κουτακια πιστευω δεν θα βολεψει αν ειναι γεματα δεν θα φαινεται 

 

Τα πλαστικα κουμπωματα ακομα κλεινουν καλα θα δειξει με την χρηση αν θα αντεξουν στον χρονο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα με το καλό το νέο έτος.

 

 

Θέλω να πάρω.

 

Καλές λάμες για σπαθόσεγα κυρίως γενικής χρήσης ξύλο μέταλλο ( για να κόβω σε παλέτες πρόκες )

Καλές λάμες για σέγα κυρίως ξύλο μέταλλο 

Προκοβγάλτη ( Αν τον λέω σωστά γιατί στον τόπο μου τον λέμε σκύλα )  

και τανάλια κυρίως για αν με βοηθά στο ξεπρόκισμα ( βγάλσιμο πρόκας ) 

 

θα ήθελα τις προτάσεις σας για τα παραπάνω 

 

Ευχαριστώ

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρόνια με υγεία και καλά μαστορέματα

 

Η Bosch πολύ καλές λάμες και μεγάλη ποικιλία, ρίξε μια ματιά και διάλεξε αυτο που σου ταιριάζει. 

Για την σεγα μπορείς να δεις αυτές που κάνουν για ξυλο με καρφιά και η τιμη τους είναι εξαιρετικά χαμηλή 

WWW.VIDA.GR

Λεπίδα M-Tooth μακράς αντοχής Εφαρμογές κατάλληλη για μεταλλικούς σωλήνες και ξύλο με καρφιά Ν° δοντιών...

 

 

Για προκοβγάλτη δες στην stanley που εχει μεγάλη ποικιλία.

Αν κόβεις τα καρφιά με σέγα ισως χρειαστείς και έναν ζουμπά ή πόντα και σφυρί για να τα χτυπάς ελαφρώς στο σημειο που κόβεις και να βγαίνει το κεφάλι και μετά να τα αφαιρείς με τον προκοβγάλτη. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά υγεία και όλα τα καλά...

Ζουπάδες και σφυριά έχω, Γενικά έχω διαλύσει αρκετές παλέτες με λάμες parkside αλλά ειδικά της σπαθόσεγες σπάνε ( ραγίζουν ) εύκολα.

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά. Είμαι καινούριος εδώ μέσα και θέλω να κάνω μια ερώτηση. Έχω επαναφορτιζόμενο κατσαβίδι black & decker. Έχουν χαθεί σχεδόν όλες οι μύτες. Δέχεται μύτες άλλης εταιρείας ή πρέπει μόνο black & decker; 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, touristakos said:

Καλημέρα και καλή χρονιά. Είμαι καινούριος εδώ μέσα και θέλω να κάνω μια ερώτηση. Έχω επαναφορτιζόμενο κατσαβίδι black & decker. Έχουν χαθεί σχεδόν όλες οι μύτες. Δέχεται μύτες άλλης εταιρείας ή πρέπει μόνο black & decker; 

 

Καλή χρονιά :)
Μπορείς να βάλεις οποιασδήποτε εταιρείας μύτες, αρκεί να είναι συμβατές.

Αν και δεν δείχνεις το εργαλείο είναι σίγουρο πως παίρνει μύτες 1/4 δηλαδή,  κάτι τέτοιο

Έγινε επεξεργασία από C_J
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος touristakos έγραψε:

 

 

Αυτό ειναι δραπανο και οχι απλος κατσαβιδι. 

οι μύτες που εβαλε ο @C_Jκαι οποιεσδήποτε 1/4 σου κάνουν 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.