Jump to content



Αναλώσιμα εργαλείων (τρυπάνια, μύτες, γυαλόχαρτα, λάμες κλπ) και γενικά αναλώσιμα


Recommended Posts

ρε δε μας παρατάς με τον Παναγόπουλο; ΑΜΑΝ πια!!! ;Oλα τα έχει :p 

 

Και επί την ευκαιρία πες του να βάλει και μισό κιλό φέτα μαζί με ελιές καλαμών παρακαλώ γιατί τα ξέχασα :hehe: 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος karmen1983 έγραψε:

ρε δε μας παρατάς με τον Παναγόπουλο; ΑΜΑΝ πια!!! ;Oλα τα έχει :p 

 

Και επί την ευκαιρία πες του να βάλει και μισό κιλό φέτα μαζί με ελιές καλαμών παρακαλώ γιατί τα ξέχασα :hehe: 

Εσεις οι δυο δεν υπαρχετε!!!!!!!!!!!!! Προσκυνω!:hehe:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 Για οοοοσους δεν εχουμε ηδη φωρτωθει με καμια 30αρια τρυπανια φτερου:),μια καλη προταση για ολα σε 1!! Ειναι της ΒΕΝΜΑΝΝ,πολυ καλη κοπη αλλα λιγο ποιο αργη απ τα κανονικα κ βρεθηκε σε τοπικο χρωματοπωλειο στα 18e.   Με το μικρο εξαρτημα κοβεις απο 15-25, κ με το μεγαλο 25-45.... Σιγουρα μπορει να βρεθει φθηνοτερα με λιγο ψαξιμο;)!

IMG_1114.JPGIMG_1115.JPG

IMG_1116.JPG

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

On 28/4/2017 at 6:52 ΜΜ, το μέλος karmen1983 έγραψε:

ρε δε μας παρατάς με τον Παναγόπουλο; ΑΜΑΝ πια!!! ;Oλα τα έχει :p 

 

Και επί την ευκαιρία πες του να βάλει και μισό κιλό φέτα μαζί με ελιές καλαμών παρακαλώ γιατί τα ξέχασα :hehe: 

Ε ρε τι μου έχει κάνει η εγγόνα ! ! ! :)

Έχω χάσει επεισόδια ! ! !  :wall: 

Τρεις μέρες τώρα με το γαμπρό μου, φτιάχνω φράχτες για να μπορεί να παίζει με ασφάλεια στο κήπο και τα έχω δει όλα κωλυόμενα!

Έχω μαγκώσει τελείως, αλλά και έχω ανακαλύψει μυς που δεν ήξερα ότι υπάρχουν! :p

Πονάω παντού ! ! !

 

Αλλά στο θέμα μας τώρα . . .  τη θες μαλακή, ή πικάντικη τη φέτα ?  :hehe:

Έγινε επεξεργασία από Seafalco
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τα αγαπημενα μου γυαλοχαρτα μετα απο δοκιμες αρκετων...η καλυτερη σχεση κοστους-αποδοσης...Και βασικο για μενα,αν κ τωρα τελευταια το εμαθα,ειναι ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!!!!!Υπαρχουν για διαφορα υλικα αναλογα το χρωματισμο κ με τρυπες αναλογως το πελμα του τριβειου σας:) Πολλες φορες που δουλευω σε ανοιχτο χωρο,με μασκα παντα, βαζω χωρις τρυπες... Εχουν καλυτερη αποδοση,δεν σπανε [αν τυχει τρυπα καμια φορα σε γωνια,π.χ]κ διαρκουν λιγο περισσοτερο;).

IMG_1143.JPGIMG_1144.JPG

IMG_1145.JPGIMG_1146.JPG

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Δε τα εχω δοκιμασει αλλα σκεφτομαι το εξής. Ποσο χαλια να ειναι;

Σε αυτα τα λεφτα παιρνεις τρια-τεσσρρα επωνυμα sds plus μικρων διαμετρων και κοντα.

 

Αν δε τα δουλευεις καθε μερα θα σου βγαλουν τη δουλειά οπως ολα τα εργαλεια/αναλωσιμα lidl. Τελευταια παντως βλεπω μια πτωση στη ποιοτητα τοσο στα εργαλεια οσο και στα αναλωσιμα. Αυτο το σετακι παντως αν δεν ειχα τρυπανια θα το χτυπαγα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μυτες...

IMG_1292.thumb.JPG.a1c3072099673216ee421f1fdeefe976.JPG

Το κλασσικο τιμιο σετ απο τα lidl,που μια 3ετια αντεχει κ δεν μου χει χαλασει μυτη,πολυ καλο για τα λεφτα του!

IMG_1304.thumb.JPG.862cd1a8b2c34e553339e4d931621271.JPG

Το αντιστοιχο της bosch που μαλλον ειναι λιγο κατωτερο μιας κ οι μυτες δεν ειναι για πολλα πολλα!!!!!!3-4 μυτες εχουν αλλαχτει λογω φθορας.

IMG_1294.thumb.JPG.c7329792c38bc2c6bbfe5a32bca75cb2.JPGIMG_1296.thumb.JPG.88d982c9d5d049c791cb55fe45f773f8.JPG

Πολυ καλο σετακι της athlet που με τον ανταπτορα να κουμπωνει στο μπροστα μερος γινεται κ κατσαβιδι χειρος.Αρκετα καλη ποιοτητα!

IMG_1306.thumb.JPG.39b4571c91610c61e4621f3d696b05a2.JPGIMG_1307.thumb.JPG.ce1df203226f587e24f3df93fe7cafd3.JPGIMG_1308.thumb.JPG.b28f2f46b3a95526e65de2b50b4d5c81.JPG

Χωρις σχολια...Απ τις καλυτερες εφαρμογες που εχω δει σε βιδες...

IMG_1309.thumb.JPG.514a8a2ab9d7cb976f929595256251d3.JPGIMG_1310.thumb.JPG.73b161b54ee9ccf4f5d8f0ca95011225.JPGIMG_1311.thumb.JPG.61947ae0634c585c798306858257a2e5.JPG

Κ ενα αριστο σετ για το παλμικο.Ακομα κ με λαμαρινοβιδες δεν εχει παρουσιασει κανενα σημαδι φθορας. Αν κρινω απ το κουτι τους κ τα διαφορετικα περιεχομενα που υπαρχουν,υποψιαζομε μαλλον απο που, η ποιος φτιαχνει την νεα σειρα της bosch  για παλμικα την οποια πουλαει υπερτιμημενη!:p

IMG_1312.thumb.JPG.3dfb3dabb32e40eca89d9bc6ef240bef.JPG

Μερικες ακομα μυτες για παλμικο που εχουν αγοραστει μεμονομενα κατα καιρους κ μερικες εχουν δουλεψει παρα πολυ  κ εχουν αποδειξει την αντοχη τους.makita k wurth oι ποιο πολλες.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Stelios13 said:

 

Κ ενα αριστο σετ για το παλμικο.Ακομα κ με λαμαρινοβιδες δεν εχει παρουσιασει κανενα σημαδι φθορας. Αν κρινω απ το κουτι τους κ τα διαφορετικα περιεχομενα που υπαρχουν,υποψιαζομε μαλλον απο που, η ποιος φτιαχνει την νεα σειρα της bosch  για παλμικα την οποια πουλαει υπερτιμημενη!:p

Kαι όχι μόνο. Πχ Wera -> Bosch 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειμαι off topic. 

http://www.e-shop.gr/kasetina-set-32-tem-bosch-mytes-me-xromatiki-kodikopoiisi-2607017063-p-TLS.030607

αυτες ειναι συμβατες με το ηλεκτρικό κατσαβίδι black n decker ?

 

πιστευω ναι αλλα ειναι καλό να ρωτάς αν δεν ξερεις...

Έγινε επεξεργασία από beastie
Link to comment
Share on other sites

πριν 49 λεπτά, το μέλος beastie έγραψε:

δεν ξερω αν ειμαι off topic. 

Κασετινα Σετ 32 Τεμ Bosch Μυτες Με Χρωματικη Κωδικοποιηση 2607017063 - Κασετινες - σετ (TLS.030607)

αυτες ειναι συμβατες με το ηλεκτρικό κατσαβίδι black n decker ?

 

πιστευω ναι αλλα ειναι καλό να ρωτάς αν δεν ξερεις...

Ταιριαζουν αλλα αν μας ελεγες κ ποιο κατσαβιδι ειναι θα ειμασταν ποιο σιγουροι:)

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος beastie έγραψε:

https://www.mezashop.com/en/power-tools/screwdrivers/Black-and-Decker-SCREW-DRIVER-3.6V-44-ACC-A7145-GB-A7145-GB

Αυτο το σετ εχω

το ηλεκτρικό κατσαβίδι ειναι το KC9036

Μια χαρα κανουν,οκ!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 14/6/2017 at 3:29 ΜΜ, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Πριν μερικές μέρες είχα πάει σε σπίτι φίλων και τους έφτιαξα κάποια πράγματα (τι πρωτότυπο θα πουν μερικοί :p ) και σήμερα μου έφεραν σπίτι ένα δωράκι. Αν το ήξερα ότι θα είχα αυτό το δώρο, σίγουρα δεν θα αγόραζα τις μύτες dewalt παρά την γαργαλιστική τιμή τους.

 

Το δωράκι μου είναι ένα set με impact bits της bosch με κωδικό 2608522366

Φαίνονται πολύ ωραία και μένει να δοκιμαστούν. Για όσους δεν ξέρουν τι είναι τα impact bits, είναι ειδικά bits σχεδιασμένα να αντέχουν στις υψηλές ροπές των παλμικών κατσαβιδιών.

 

Χρειάζονται για βιδώματα σε μέταλλο περισσότερο και με καλές βίδες. Στο ξύλο δεν  υπάρχει θέμα μιας και το ξύλο θα υποχωρήσει σε σχέση με το bit η το πιο πιθανόν να σπάσει η βίδα :) 

 

bosch_impact_control_set_bits_2608522366_snap_box_adaptor_mytes_image001.jpg

bosch_impact_control_set_bits_2608522366_snap_box_adaptor_mytes_image002.jpgbosch_impact_control_set_bits_2608522366_snap_box_adaptor_mytes_image003.jpg

bosch_impact_control_set_bits_2608522366_snap_box_adaptor_mytes_image005.jpgbosch_impact_control_set_bits_2608522366_snap_box_adaptor_mytes_image004.jpg

 

Σήμερα δοκίμασα τα παραπάνω. Και επειδή όταν ψάχνονται γνωστοί, συνήθως ψωνίζουν από ένα μαγαζί μου δώσανε άλλο ένα σετ το  2608522365 :hehe:

 

Δεν ήθελα να τους προσβάλω μιας και πάνω κάτω το ίδιο σετ ειναι με εξαίρεση τα καρυδάκια, οπότε εννοείται το δέχτηκα το δώρο.

Το κακό είναι ότι έχω ανοίξει την συσκευασία με τον κωδικό 2608522366 που δεν έχει τα καρυδάκια. Αν δεν το είχα κάνει θα τα γύριζα να πάρω κάτι άλλο στα χρήματα που δώσανε, αλλά τώρα χάσαμε κύριε πρόεδρε... Μην είμαστε και αχάριστοι όμως...

 

i1125^cimgpsh_orig.jpg

 

Συμπεράσματα λοιπόν. Είναι καλά. Αρκετά καλά θα έλεγα αν και δεν δοκιμάστηκαν σε μέταλλο αλλά σε ξύλο.

Οι βίδες εφαρμόζουν άψογα και κανένα από τα 4 που δούλεψα δεν εμφάνισε φθορά. Βέβαια οκ 3 ώρες δουλεψα μαζί τους οπότε δεν βγαίνει ασφαλές συμπέρασμα.

Σε κανα μήνα θα έχω πολύ πιο σφαιρική εικόνα.

 

Αυτά για τα impact bits της bosch προς το παρόν.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Οι βίδες εφαρμόζουν άψογα και κανένα από τα 4 που δούλεψα δεν εμφάνισε φθορά. Βέβαια οκ 3 ώρες δουλεψα μαζί τους οπότε δεν βγαίνει ασφαλές συμπέρασμα.

 

Tι βίδες? τι μάρκα? 

 

Έγινε επεξεργασία από Asxetius
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Αναφερω ξυλο οποτε ξυλοβιδες :)

Pz2 pz3 t20 και t25

 

Μαρκα τσαμουρης με τη χιλιαδα

Αυτό δεν χρειαζόταν να το γράψεις 

To διάβασα το post :p 

 

Αυτά ήθελα :) 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.