Jump to content



27" ή 32" οθόνη σε 2560x1440 ανάλυση, [ αγορά ]


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Καλώς σας βρήκα επιτέλους στο 1440p club.

Το μόνιτορ είναι το Philips BDM3270QP

Περιττό να πω για το πολιτισμικό σοκ που έπαθα από τις 22" στις 32".

Έψαχνα για 27αρι 1440p από τότε που έκατσα στην Samsung CJG50 φίλου , αλλά βρήκα αυτή σε τόσο καλή τιμή μεταχειρισμένη( που πρακτικά ήταν  αχρησιμοποίητη )

που δεν μπόρεσα να αντισταθώ.

Με προβλημάτιζε λίγο ότι πέφτω σε PPI από  την 22'' 1080p αλλά τελικά δεν το προσέχω καν.

IMG_20190517_122707.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τελικα για gaming μαλλον ειναι πολυ μεγαλες οι 32αρες. Λογικα θα εχω καλυτερα αντανακλαστικα με μια 27αρα απλα βαζοντας την πιο κοντα παρα με αυτην που ειναι κτηνωδης. Οσο περναει ο καιρος αυτο βλεπω. Απο 27 πηγα σε 34 και μετα σε 32 και τωρα θελω παλι 27...

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 15 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Δεν ξερω τελικα για gaming μαλλον ειναι πολυ μεγαλες οι 32αρες. Λογικα θα εχω καλυτερα αντανακλαστικα με μια 27αρα απλα βαζοντας την πιο κοντα παρα με αυτην που ειναι κτηνωδης. Οσο περναει ο καιρος αυτο βλεπω. Απο 27 πηγα σε 34 και μετα σε 32 και τωρα θελω παλι 27...

Κανόνισε να πεις σε λίγο καιρό ότι θες τελικά 24άρα. Εμπρός πίσω είσαι.....

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ μιας και είμαι κάπου στα ίδια και τελικά λέω να πάω σε 32 γιατί δεν είμαι τόσο competitive kai θέλω την απόλαυση. Για 32 θέλω έχω nvidia και θέλω να δουλευει το gsync kai ας εχει και freesync. είδα την https://www.skroutz.gr/s/17316176/LG-32GK850F-B.html?keyphrase=32gk850f και απο χρώματα είδα είναι τέλεια. και 100% gsync και όλα ~520€ αν και μέχρι 700 λέω να δώσω.. Έχει κάτι καλύτερο απο αυτήν; 144hz και gsync/freesync να δουλευει σε nvidia

Έγινε επεξεργασία από Therion13
Link to comment
Share on other sites

πριν 43 λεπτά, το μέλος Therion13 έγραψε:

Να ρωτήσω και εγώ μιας και είμαι κάπου στα ίδια και τελικά λέω να πάω σε 32 γιατί δεν είμαι τόσο competitive kai θέλω την απόλαυση. Για 32 θέλω έχω nvidia και θέλω να δουλευει το gsync kai ας εχει και freesync. είδα την https://www.skroutz.gr/s/17316176/LG-32GK850F-B.html?keyphrase=32gk850f και απο χρώματα είδα είναι τέλεια. και 100% gsync και όλα ~520€ αν και μέχρι 700 λέω να δώσω.. Έχει κάτι καλύτερο απο αυτήν; 144hz και gsync/freesync να δουλευει σε nvidia

Δεν νομίζω. Πάρε την lg. 

@sstav Σπύρο, πες κι εσύ που την αγοράσει....

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη είναι ΑΨΟΓΗ για τα λεφτά της ...  Καλύπτει τα περισσότερα τικ που έθεσα (ες) στο budget αυτό  (και ακόμα παραπάνω μη σου πω)... γέμισε το μάτι μου επιτέλους από την 27αρα που ειχα  (δεν είμαι σαν μερικούς μερικούς που θέλουν να γυρίσουν στις 27αρες, 24αρες 19αρες οθόνες,...ονόματα δεν λέμε....Αυτό μόνο για τις γυναίκες θα είχε νόημα...) . Βέβαια ειχα την ταλαιπωρία με την αλλαγή 2 οθονών μεχρι να βρεθεί τέλειο κομμάτι αλλά και την σιγουριά λόγω αγοράς από amazon.de. ΜΗΝ μπλέξεις από Ελλάδα (συμβουλή) γιατί δεν δικαιολογεί η LG αντικατάσταση με νέο προϊόν αν βρεθείς με dead pixels...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος sstav έγραψε:

Η οθόνη είναι ΑΨΟΓΗ για τα λεφτά της ...  Καλύπτει τα περισσότερα τικ που έθεσα (ες) στο budget αυτό  (και ακόμα παραπάνω μη σου πω)... γέμισε το μάτι μου επιτέλους από την 27αρα που ειχα  (δεν είμαι σαν μερικούς μερικούς που θέλουν να γυρίσουν στις 27αρες, 24αρες 19αρες οθόνες,...ονόματα δεν λέμε....Αυτό μόνο για τις γυναίκες θα είχε νόημα...) . Βέβαια ειχα την ταλαιπωρία με την αλλαγή 2 οθονών μεχρι να βρεθεί τέλειο κομμάτι αλλά και την σιγουριά λόγω αγοράς από amazon.de. ΜΗΝ μπλέξεις από Ελλάδα (συμβουλή) γιατί δεν δικαιολογεί η LG αντικατάσταση με νέο προϊόν αν βρεθείς με dead pixels...

 

Ευχαριστώ. Διαβασα την Ιστορία σου. Να ρώτησα την lg hellas για ενα αλλο μοντέλο αλλα μου είπαν δεν το βρίσκουν γιατί δεν το φέρνει η lg hellas Δηλαδή τι αν ειναι αμερικανική lg τι Ελληνική. Εγω απo skroutzomagazo το πηρα το hellasphone έχει πολλές και καλλες αξιολογήσεις ελπίζω να μην χρειαστεί να την στείλω πίσω. Πιστεύω γιατι λεει κατόπιν παραγγελίας να έρθει σε καμια 20 μέρες. 

Link to comment
Share on other sites

μην το κάνεις αυτό...ακουσέ με...το ποσοστό να μην παραλάβεις αυτό που πρέπει και  θες είναι μεγάλο. (το qc ειναι ελλεεινό) ..αν γίνει στραβή ΄και θες να την επιστρέψεις όταν και αν  ξεμπερδεψεις με τις όποιες αρνήσεις-αντιρρήσεις τους κτλ, κτλ θα είσαι  2 μήνες χωρίς οθόνη  που την πλήρωσες....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος sstav έγραψε:

μην το κάνεις αυτό...ακουσέ με...το ποσοστό να μην παραλάβεις αυτό που πρέπει και  θες είναι μεγάλο. (το qc ειναι ελλεεινό) ..αν γίνει στραβή ΄και θες να την επιστρέψεις όταν και αν  ξεμπερδεψεις με τις όποιες αρνήσεις-αντιρρήσεις τους κτλ, κτλ θα είσαι  2 μήνες χωρίς οθόνη  που την πλήρωσες....

Εντάξει θα έχω την 24αρα που εχω τώρα. Αρα λες να μην ασχοληθώ καθόλου με lg hellas Ε παρα μόνο το μαγαζί που την αγορασα? Σωστα καλα κατάλαβα; αλλα εντάξει ας μην τα σκέφτομαι από τωρα αυτά. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Therion13 said:

Αρα λες να μην ασχοληθώ καθόλου με lg hellas Ε παρα μόνο το μαγαζί που την αγορασα? Σωστα καλα κατάλαβα;

θα σου απαντήσει κι εκείνος φαντάζομαι, αλλά δεν κατάλαβες σωστά. Σου λέει να μην ασχοληθείς με κανένα μαγαζί εδώ πέρα και να αγοράσεις απευθείας από amazon.de ώστε στο πιθανό ενδεχόμενο να είναι προβληματικό το κομάτι που θα παραλάβεις να έχεις απέναντί σου το amazon από το οποίο ο sstav έμεινε ικανοποιημένος.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.