Jump to content


Recommended Posts

Return of Tomb Raider.

 

Τι περιμένετε να έδειχνε ο KB ? Άδεια πήρε να δείξει ένα demo που δεν μπορούν να φανούν οι διαφορές στις επιδόσεις ( συν ότι του λέγανε να βάλε 1080, αλλά αυτός έβαλε τελικά 1080 Ti )

Link to comment
Share on other sites

 

9 hours ago, petranGRE said:

Όχι ρε παιδιά άλλη DOOMILA και vulcanila σε benchmarks έλεος. :)  Θέλουμε να δούμε bf1, sniper elite, W3, ROTR και γενικά απαιτητικά πράγματα. Επίσης το παραπάνω video δεν αποδεικνύει απολύτως τίποτα. Θέλουμε γραφήματα με fps και όλα τα γνωστά! 

 

https://www.techpowerup.com/235522/amd-rx-vega-first-pricing-information-leaked-in-sweden-feels-wrong  <-----Leaks για τιμές.

Ε... Αν οι τιμές ισχύσουν όπως τις περιγράφει, αυτό σημαίνει οτι η AMD πιστεύει οτι κοντράρει 1080Ti, αλλιώς δεν μπορώ να εξηγήσω το πόσο υψηλές είναι.

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος konnos έγραψε:

 

Ε... Αν οι τιμές ισχύσουν όπως τις περιγράφει, αυτό σημαίνει οτι η AMD πιστεύει οτι κοντράρει 1080Ti, αλλιώς δεν μπορώ να εξηγήσω το πόσο υψηλές είναι.

 

Θα της ρίχνει και σφαλιάρες ...:p:p σε αυτή την τιμή. 

Που πας ρε εσύ με την πράσινη φτηνιαρα ....:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να ισχύουν αυτές οι τιμές γιατί η κάρτα θα πάει άπατη.

Εκτίμηση δική μου είναι ότι την κορυφαία VEGA θα την βγάλει με -100 ευρώ περίπου από την 1080. 

Δεν έχει καμία τύχη αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα πριν κάποιες μέρες, αν θυμάμαι καλά. Εφόσον ξέρουν στην amd ότι το πράγμα δεν στρώνει με τίποτε, τι καλύτερο απ' το να περάσουν την τελευταία εβδομάδα πριν την κυκλοφορία της κάρτας, τρολλάροντας ανελέητα την πράσινη και τους εαυτούς τους. Αν ισχύουν αυτές οι τιμές (και λαμβάνοντας υπόψη και την εξαιρετική:hehe: παρουσίαση που θύμιζε ραντεβού με την κάρτα στα τυφλά, έλεος, ας τους έδεναν και τα μάτια ή ας τους έβαζαν και φίδια μέσα στα μπλουζάκια καθώς έπαιζαν), τότε αυτό ακριβώς κάνουν στην κόκκινη. Μπορούν και καλύτερα, πάντως. Δυο μέρες έμειναν.

Link to comment
Share on other sites

PS4 σου έρχομαι :D:jester:

υπομονή είπαμε 2 μέρες να δούμε τι θα μας πούνε .

σήμερα ανακοινώσανε το gpu profiler

 

και βάλανε στους τελευταίους drivers adaptive sync

 

 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

προς το παρών το έχουν ενεργοποιήσει το Enhanced Sync μόνο στις Polaris rx 4χχ και 5χχ σειρά

και όπως πάντα έχει πέσει κράξιμο τι θέλεις και τα ρωτάς βρε Makedon

 

οι υπόλοιποι απλά να πάμε να γαργαληθούμε προς το παρών το μόνο καλό είναι ότι ξανάβαλαν το color :p saturation κλπ

 

 

edit

το παρών ποστ πάει πακέτο με το παραπάνω ποστ , δεν μπορούσα να κάνω edit να ενημερώσω για το enhaced sync που υποστιρίζεται ! σίγουρα θα το υποστιρίζει και η VEGA

 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το βλέπω ως απογοήτευση. Δε νομίζω να περίμενε κανείς Ti killer. Αλλά ελπίζαμε για κοντράρισμα στα ίσια, στην καλύτερη... Οπότε δες το ως μια προσπάθεια της AMD να σπάσει λίγο το μονοπώλιο της NVidia σε highend κάρτες, με την υπόσχεση πως έχει κλείσει αρκετά την ψαλίδα των επιδόσεων, ώστε στην επόμενη φουρνιά καρτών θα μπορεί να ανταγωνίζεται στα ίσια, ή έστω ένα tick παρακάτω με καλύτερες τιμές. Μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος azazil1190 έγραψε:

End of story δηλαδη το vega?

Έτσι νομίζω.

Την σώνει μονο εαν εχει έξυπνη και καλη τιμη.

Κατα τα αλλα ? ?

Απλα ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ

Και εγώ δεν έχω ιδιαίτερες αξιώσεις αλλά πάντα υπάρχει το ενδεχόμενο ευχάριστης έκπληξης...

Link to comment
Share on other sites

Sapphire Radeon RX Vega 64 Card SKU names surface

W

Παράθεση

 

SAPPHIRE RADEON RX VEGA 64 8G HBM2 HDMI + TRIPLE DP, LIQUID COOLING 2048-bits - Water Cooler

SAPPHIRE RADEON RX VEGA 64 8G HBM2 HDMI + TRIPLE DP LIMITED EDITION 2048-bit - 2 slot active

SAPPHIRE RADEON RX VEGA 64 8G HBM2 HDMI + TRIPLE DP 2048-bit - 2 slot active

 

 

Link to comment
Share on other sites

There is more info though, El Chapuzas mentions a 699 Euro and 899 Euro pricing in-between the cheapest and that liquid cooled edition. That would be ex VAT here in the EU with prices roughly similar in USD. El Chapuzas states that their source is reliable. As always take news like this with a grain of salt, but looking at the naming schema, it would not surprize me if it is correct.

AMD will make formal announcements next week.

 

Αυτές οι τιμές είναι για γέλια. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Αμα εδιναν κανα 650-700αρι μαξ με τα χερια στην ανάταση την liquid,εκει θα γινοταν παιχνίδι.

Ελπίζω να εχει κανα άσσο στο μανίκι της για να δικαιολογήσει την παραπανω τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές που δημοσιεύονται είναι σίγουρα λάθος, λέει το videocardz.com

 

Οι τελικές ονομασίες είναι RX VEGA 64 (και για liquid και για air) και RX VEGA 56 (η μικρή)

 

Για την RX VEGA 56 η διαθεσιμότητα είναι Σεπτέμβριος, για τις άλλες πάει ακόμα πιο μετά χωρίς να λέει ημερομηνία.

 

Πολύ περίεργο release, έτσι όπως εξελίσσεται, για όλους εμάς που είμαστε απ' έξω και δεν γνωρίζουμε.

 

https://videocardz.com/71246/amd-radeon-rx-vega-64-coming-in-two-variants

Link to comment
Share on other sites

Διορθώνω: οι τιμές που ακούγονται είναι σχεδόν σίγουρα λανθασμένες/ανακριβείς ( I’m not going to comment on the prices yet because they are almost certainly not accurate). Για να μην ξεχάσουμε και τ' αγγλικά που ξέρουμε. Συνεπώς: παρουσιάζουμε και μετά κρυβόμαστε πίσω από την κουρτίνα (ελπίζω να μην είναι η κουρτίνα zonk). Άντε να περιμένουμε 1 μήνα πάλι και για τις πιο high end(;) επιλογές καλό 2018. Yup, που λένε και στο χωριό μου, μυρίζει (τι μυρίζει, βρωμάει και ζέχνει) η επιτυχία από μακριά. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.