Jump to content


Assassin's Creed Origins


GFFermari

Recommended Posts

Μία ώρα πριν, το μέλος Razimar έγραψε:

Mέσα στο επόμενο τρίμηνο θα το έχουν σπάσει οι skidrowreloaded, πάνω σε αυτό δουλεύουν τώρα.

Δεν μιλαμε για σπασμενα εδω.

Θα πεσουν καμπανες.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

On 25/11/2017 at 7:33 ΜΜ, το μέλος icy20 έγραψε:

+1, για να δουμε. Για τσαμπα εννοειται οτι το θελω. Αλλα και εγω 40αρι δεν δινω για τετοιο game...(υποψιν εχω οτι AC εχει βγει απο την αρχη)

έφτασε !

5a1d2602ee1fd_accreed.thumb.jpg.ddcb331a08342a3f7818d37e66bb7ac6.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλοπαίχνιδο! Το παιχνίδι είναι εξαιρετικό.

Performance issues υπάρχουν, όπως είναι λογικό (μην μου πείτε οι παραπάνω με τους 8700Κ και τα ρέστα ότι δεν έχετε θέμα ούτε να ρίξω τα settings - έχω ρίξει μερικά ήδη αλλά δεν αλλάζει κάτι - γιατί θα σας κυνηγάω), stuttering και 100% μόνιμα το CPU , ακατανόητα frame drops καθώς σε CPU Intensive σημεία, άλλες φορές τρέχει με 60ρια και αλλού με 40-45. Αναγκάστηκα να βάλω vsync, κάπως καλυτερεύει το πράγμα.

Τα γραφικά είναι όμορφα, αν και κάπου κάπου διακρίνεις χαμηλής ποιότητας textures, συνολικά είναι super. Τρελό viewing distance! Πανέμορφα τοπία και συνολικά καραHUGE χάρτης!

Παρόλα αυτά είναι πολύ καλό, έχει αξιόλογα side quest και σου δίνει και κίνητρο να τα κάνεις. Η ιστορία είναι μια χαρά. 

Μέχρι στιγμής γράφω σχεδόν 30 ώρες και δεν έχω τελειώσει το main story. Έχει νόημα να κάνεις upgrade τα όπλα, να ξεκλειδώνεις combo κλπ, γιατί το σύστημα μάχης, αν και απλό , είναι καλό! Θα μπορούσε και καλύτερο, but still...Είναι βήμα μπροστά! 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σε VDSL50 γιαλαντζί κατέβαζα με σταθερά 5.2MB/s . Ίσως θέμα server. Πάλι καλά που είναι ~40GB και όχι 100 όπως άλλα κι άλλα, και παρόλα αυτά το content του είναι 3πλάσιο και βάλε από κάποια games!

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, tommybertsen said:

Σε VDSL50 γιαλαντζί κατέβαζα με σταθερά 5.2MB/s . Ίσως θέμα server. Πάλι καλά που είναι ~40GB και όχι 100 όπως άλλα κι άλλα, και παρόλα αυτά το content του είναι 3πλάσιο και βάλε από κάποια games!

Restart router κ 5.5 τωρα :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα παίζει με τον 2600Κ, αλλά για 2Κ δεν ξέρω. Θέλει δυνατούς πολυπύρηνους και φρέσκους γενικά, αλλιώς έχεις framedrops και stuttering σε πολλά σημεία. Γενικά τρέχει καλύτερα από τα πρώτα 3 patch του AC: Unity :p Αλλά δε μπορώ να σου πω ότι θα είναι κομπλέ. Καλά τα 144hz κλπ τα ξεχνάς εννοείται. Πιστεύω πως και σε ultra low, δε θα τα πιάνει...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Θα παίζει με τον 2600Κ, αλλά για 2Κ δεν ξέρω. Θέλει δυνατούς πολυπύρηνους και φρέσκους γενικά, αλλιώς έχεις framedrops και stuttering σε πολλά σημεία. Γενικά τρέχει καλύτερα από τα πρώτα 3 patch του AC: Unity :p Αλλά δε μπορώ να σου πω ότι θα είναι κομπλέ. Καλά τα 144hz κλπ τα ξεχνάς εννοείται. Πιστεύω πως και σε ultra low, δε θα τα πιάνει...

Θέλει 24c/48t για να τρέξει το παιχνίδι.

Πάνω που διόρθωσαν την ιστορία και το gameplay, τα θαλάσσωσαν στα υπόλοιπα. Δεν πειράζει. Έχω να παίξω τόσα παιχνίδια που θα το πιάσω σε κανένα χρόνο από τώρα (θα έχει πάει και στα 10-15 ευρώ;)).

Link to comment
Share on other sites

Όχι ντάξει, παλεύεται και με 4/4 :p Απλά δεν είναι smooth όπως του πρέπει. Μα πέφτει και σε πολύ άκυρα σημεία το framerate...

Αν έχεις πολλά, άστο και πάρε το μετά από καιρό. Δε θα στρώσει παραπάνω πάντως αν όντως - όπως λέγεται - ευθύνονται αρκετά τα DRM για αυτή την κατάσταση...

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Όχι ντάξει, παλεύεται και με 4/4 :p Απλά δεν είναι smooth όπως του πρέπει. Μα πέφτει και σε πολύ άκυρα σημεία το framerate...

Αν έχεις πολλά, άστο και πάρε το μετά από καιρό. Δε θα στρώσει παραπάνω πάντως αν όντως - όπως λέγεται - ευθύνονται αρκετά τα DRM για αυτή την κατάσταση...

Κάτσε ρε Tommy, θέλουνε 40+ ευρώ, για να έχεις framedrops και να βάζουνε drm; Το θεωρώ ασέβεια. Και η ubi έχει αποδείξει πολλάκις ότι δεν σέβεται τον gamer.

Είμαι φανατικός της σειράς, έχω παίξει όλα τα ac, έκανα τα στραβά μάτια, όταν χάλασαν την ιστορία, άφησαν το σύστημα μάχης απαράλλακτο, έβαζαν τον Κατέλη για φρουρό (τέτοιο χαζό ai δεν χωνευόταν εύκολα) και γέμιζαν τους χάρτες με σεντούκια, αφίσες, μπουκάλια, helix glitches και δεν συμμαζεύεται. Ε, κάπου λες, φτάνει. Ωραίο φαίνεται, έφτιαξαν κάπως τα πράγματα, αλλά, πλέον, μόνο 10-15 ευρώ διαθέτω για ubi. Αν διορθωθούν και το αποδείξουν, εδώ είμαστε να δώσουμε παραπάνω.

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αγανάκτησες και έχεις δίκιο. Ισχύουν τα παραπάνω. Και εδώ γεμίζει ο χάρτης με μπιμπιλίκια, απλά τα side quest πλέον δεν είναι all about bibilikia και τον χάρτη χαίρεσαι να τον γυρίζεις. Βοηθάει και το setting ίσως. Μην ανησυχείς πάντως, ξεκλειδώνεις ezio/altair φορεσιές και ούτε γάτα ούτε ζημιά :hehe: 

 

Μα τους φταίει η πειρατεία, δεν το ήξερες; :hehe: (βλ. Witcher 3 και πωλήσεις για το πόσο φταίει η πειρατεία).

 

Έχει τις χαζομάρες και τα bugs, αλλά σκέψου, το πήρα μετά από 1 μήνα και μετά από 3 patch (και έπεται συνέχεια). Του έδωσα την ευκαιρία για να δω ότι όντως, για ubi , δύσκολα (ξανα)δίνω λεφτά. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.