Jump to content



Metro Exodus [15 Φεβρουαρίου 2019]


Proteas

Recommended Posts

Random σχόλιο αλλά δεν τα λες και ενθαρρυντικά αυτά που αναφέρει.

Ας το φτιάξουν τουλάχιστον, γιατί θα είναι κρίμα να χαντακωθεί το παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Συγγνώμη ρε συ αλλά πώς θες να πάρω στα σοβαρά ένα σχόλιο που γράφει πως η επικ ανήκει κάπου όπου πωλούνται δεδομένα στην κινεζική κυβέρνηση; Πλάκα κάνεις ; Ποιος είναι αυτός , το FBI ή η NSA? Ότι γενικά δεν είναι καταξιωμένο και ότι δεν έχει ούτε καν cloud save οκ, αλλά τέτοιες τρίχες δεν μπορώ να διαβάζω από ένα random YouTube comment

 

https://www.theepochtimes.com/wechat-confirms-it-gives-just-about-all-private-user-data-to-the-chinese-regime_2296960.html

https://www.investopedia.com/news/how-tencent-changed-fortnite-creator-epic-games-fortunes/

Παράθεση

Tencent bought a 40 percent stake in Epic at a valuation of about $825 million back wen “Fortnite” was still in the early stages of development.

The Chinese investment holding conglomerate’s roughly $330 million outlay was used by Epic as a platform to bankroll some major changes. 

 

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά τα παραπάνω λινκ τι σχέση έχουν με τα της κυβέρνησης της Κίνας, και την αποστολή δεδομένων, ιδέα δεν έχω :p Το ένα λέει για το WeChat και το άλλο για ένα investment. Meanwhile ο epic launcher δεν έχει ούτε τ βασικά από features, απορώ τι δεδομένα δίνει :bleh: Το mail μου; 

Ωστόσο τι ψάχνουμε να βρούμε; Εδώ μιλάμε πως έχουμε windows :hehe:

 

Για μένα το να βγει μόνο στον επικ είναι τραγική κίνηση ...

Link to comment
Share on other sites

Tommy στειλε οτι τρως η οτι πινεις αρκει να μην ειναι Κινεζικο :hehe: Το WeChat το οποιο επιβεβαιωνει την αποστολη δεδομενων ειναι

της Tencent η οποια κατεχει το 40% της Εpic και αυριο μπορει με ενα νεο ToS να δινει δεδομενα. Δεν εχει σημασια τι και πως αλλα γιατι.

Οσο για τα Win κλαιω ακομα https://9gag.com/gag/aR1EQKy παρακαλω με ηχο ?

 

Η epic εχει αρχισει μια επιθετικη πολιτικη (δινει καθε 15 δωρεαν παιχνιδι παιρνει παιχνιδια κτλ) αλλα ειναι πολλοι που δεν βλεπουν

με καλο ματι η μαχη να δινεται βαζοντας τα παιχνιδια και τους δημιουργους μπροστα. Θα δουμε πως θα παει το ολο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Τα παραπάνω δεν επιβεβαιώνουν την αποστολή δεδομένων από την epic στην Κινέζικη κυβέρνηση πάντως. Η θεωρία είναι λίγο σαν το "ο αστυνομικός είναι όργανο, το μπουζούκι είναι όργανο, ο αστυνομικός είναι μπουζούκι" ? 

Για αύριο και μεθαύριο δεν ξέρω.

Δεν τρώω κινέζικο. Μόνο φοράω (we all do) :hehe:

 

 Τα έχω κάνει retrieve τα δωρεάν της. Ας στείλει και τον τραπεζικό μου λογαριασμό να μου βάλουν κάνα φράγκο :bleh: 

Link to comment
Share on other sites

-Πρακτικές ετσι θέλουμε και σε όποιον αρέσει.

-Οι gamers αντιδρούν με μποϊκοτάζ ή πειρατεία του παιχνιδιού

-Η εταιρεία

Screen_Shot_2018-10-25_at_11.02.15_AM.jp

 

 

Επίσης  η τακτική buy it αλλιώς μη περιμένετε συνέχεια θυμίζει ΈΝΤΟΝΑ τα περασμένα εμετικά σκηνικά με την ΕΑ.

 

ΕΥΤΥΧΩΣ που ξυπνάει σιγά σιγά γενικώς η gaming κοινότητα ( πέραν των ζομπι fortnite, pubg players ) και γίνεται πιο Red Pilled σε τέτοιες φάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Η τακτική αυτή θα κάνει πολλούς και μαζί τους και μένα, να μην το αγοράσουν. Βέβαια θα μου πεις "γιατί να μην αγοράσεις ένα game το οποίο περιμένεις εδώ και καιρό; " Γιατί νιώθω πως θέλουν να με αρμέξουν. Οπότε μάντεψε. Ο θείος από το Σικάγο θα μου το φέρει, soon enough αν κρίνω από το RE2 :bleh: Και ας πάνε να κουρεύονται. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πλέον, πέρα από ένα ολοκληρωμένο παιχνίδι (που, δυστυχώς, τα περισσότερα θέλουν πια 17 patches, για να στρώσουν), απαιτώ και έναν αξιοπρεπή client. Αν η τακτική της εταιρείας περιγράφεται με τη φράση ''in your face mf'', ευχαριστώ αλλά, δεν θα πάρω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.