Jump to content



Αγορά πολύ-μηχανηματος !


Recommended Posts

Θέλω να μου προτείνετε ή άμα έχετε δει καμία καλή προσφορά...

Περίπου 30-50 σελίδες την βδομάδα έγχρωμα-ασπρόμαυρα.

 

Να έχει σύνδεση wifi-ethernet,fax.

Είδα αυτό λόγω έκπτωσης τι λέτε?

http://www.public.gr/product/perifereiaka/printers/multifuction-inkjet/canon-maxify-mb2150-eghromo-polymihanima-inkjet-a4/prod8261455pp/

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω μείνει πάρα πολύ ευχαριστημένος από ink tank πολυμηχάνημα της epson το l355. Πολύ οικονομική εκτύπωση. Υπάρχει πιο καινούργιο μοντέλο www.skroutz.gr/s/10237108/Epson-L386.html?from=recommendations

Edit: δεν έχει fax που θέλεις

Έγινε επεξεργασία από l3ft3ris
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Προτίμησε εκτυπωτές brother που και ποιοτικοί είναι και πολύ φθηνά μελάνια βρίσκεις.

 

http://www.skroutz.gr/c/119/printers/m/46/Brother/f/486057_635347/Πολυμηχάνημα-Inkjet.html

 

Προς αποφυγή εκτυπωτές με τσιπάκια που τα βρίσκουν σκούρα με συμβατά μελάνια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/12/2017 at 9:43 PM, pasjohn said:

Προτίμησε εκτυπωτές brother που και ποιοτικοί είναι και πολύ φθηνά μελάνια βρίσκεις.

 

Εκτυπωτές Brother πολυμηχανήματα , Inkjet - Skroutz.gr

 

Προς αποφυγή εκτυπωτές με τσιπάκια που τα βρίσκουν σκούρα με συμβατά μελάνια.

On 7/12/2017 at 9:43 PM, pasjohn said:

ομολογώ οτι δεν τους ήξερα...έχεις να προτείνεις κάποιον συγκεκριμένο ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Βασικά η κύρια χρήση θα είναι η εκτυπώσεις της γυναίκας μου για τα πιτσιρίκια στο δημοτικό!Οπότε με προβληματίζει μήπως πρέπει να πάω σε laser...αλλά ένας με έγχρωμος με wifi κτλ  πιστεύω ξεφεύγει αρκετά...Κανένας έμπειρος στη χρήση εκτυπωτών,να μας δώσει μια οπτική χρήσης με τα μελάνια...

Έγινε επεξεργασία από etien4
Link to comment
Share on other sites

Για την χρήση που θέλεις  καλύτερα σε imject που έχουν καλύτερη ανάλυση για εκτύπωση.

Καλύτερα να κοιοτάξεις το σκανερ να έχει όσο το δυνατόν πιο καλύτερη ανάλυση όπως οι παρακάτω

http://www.skroutz.gr/s/3879384/Brother-MFC-J470DW.html

http://www.skroutz.gr/s/5469721/Brother-MFC-J4420DW.html

 

Μελάνια όπως σου έγραψα μπορείς να πάρεις συμβατά. Δες πρώτα στην ιστοσελίδα των εκτυπωτών ποια μελάνια παίρνουν έτσι να ξέρεις ότι μπορείς να βρεις εύκολα και σε καλή τιμή μελάνια

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, pasjohn said:

Όλα τα ογκώδη έχουν αρκετά μεταφορικά αλλά όχι και 20+ που έχουν κάποια σκρουτζάδικα.

28 ευρω ...αυτοί μας χρεώνουν να το φέρουμε από  USA να πούμε ξέρω γω :)

Link to comment
Share on other sites

Σε HP δεν θα μπορείς να βάλεις συμβατά μελάνια. Τα αυθεντικά μελάνια έχουν τσιπάκια και αν πας να βάλεις συμβατά πολλές φορές δεν τα αναγνωρίζουν. Τα αυθεντικά είναι συνήθως ακριβά.

Για cannon δεν γνωρίζω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On ‎14‎/‎7‎/‎2017 at 8:35 ΜΜ, το μέλος etien4 έγραψε:

Βασικά η κύρια χρήση θα είναι η εκτυπώσεις της γυναίκας μου για τα πιτσιρίκια στο δημοτικό!Οπότε με προβληματίζει μήπως πρέπει να πάω σε laser...αλλά ένας με έγχρωμος με wifi κτλ  πιστεύω ξεφεύγει αρκετά...Κανένας έμπειρος στη χρήση εκτυπωτών,να μας δώσει μια οπτική χρήσης με τα μελάνια...

Πάρε Laser που ξεφεύγει σε αρχικό κόστος αλλά το κόστος εκτύπωσης ανά σελίδα είναι πολύ χαμηλό σε σχέση με Inkjet/μελάνια κλπ.

Το κόστος ανά σελίδα είναι αυτό που μας ενδιαφέρει σε βάθος χρόνου και όχι τόσο το αρχικό κόστος Αγοράς.

Επώνυμα Color Lasers με Wi-Fi, Εthernet, Usb, Dublex Printing,18-20ppm, 600x600 DPI/1200x1200 DPI, Ξεχωριστά toners ανά χρώμα κλπ με 180-200 ευρώ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να θεωρεί ότι κάνω διαφήμιση, ούτε ότι σε παροτρύνω να αγοράσεις το συγκεκριμένο μηχάνημα, απλά αναφέρω την προσωπική μου εμπειρία. Τα ink tank μοντέλα της epson δίνουν κύκλο εργασίας με ένα δοχείο μελανιού 13000 ασπρόμαυρες σελίδες ή 6500 έγχρωμες σελίδες. Η γυναίκα μου είναι καθηγήτρια σε φροντιστήριο και μας έχει σώσει το μηχάνημα. Το μηχάνημα μου ήρθε με 2 μαύρα δοχεία και από 1 τα 3 χρώματα. Σε 3 μήνες κλείνει 3 χρόνια που τον έχουμε. Έχουμε τυπώσει τουλάχιστον 5000 χαρτιά. Πήρα για να υπάρχει ένα σετ μελάνια και ακόμα δεν τα έχουμε χρησιμοποιήσει. Αν τυπώνεις αρκετές σελίδες θα κάνεις απόσβεση τα χρήματα γρήγορα. Τα μελάνια έχουν 5 ευρώ το μπουκάλι και έχει 4 χρώματα. Έχει και με 6 χρώματα αν θέλεις φωτογραφική ποιότητα.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, l3ft3ris said:

Δεν θέλω να θεωρεί ότι κάνω διαφήμιση, ούτε ότι σε παροτρύνω να αγοράσεις το συγκεκριμένο μηχάνημα, απλά αναφέρω την προσωπική μου εμπειρία. Τα ink tank μοντέλα της epson δίνουν κύκλο εργασίας με ένα δοχείο μελανιού 13000 ασπρόμαυρες σελίδες ή 6500 έγχρωμες σελίδες. Η γυναίκα μου είναι καθηγήτρια σε φροντιστήριο και μας έχει σώσει το μηχάνημα. Το μηχάνημα μου ήρθε με 2 μαύρα δοχεία και από 1 τα 3 χρώματα. Σε 3 μήνες κλείνει 3 χρόνια που τον έχουμε. Έχουμε τυπώσει τουλάχιστον 5000 χαρτιά. Πήρα για να υπάρχει ένα σετ μελάνια και ακόμα δεν τα έχουμε χρησιμοποιήσει. Αν τυπώνεις αρκετές σελίδες θα κάνεις απόσβεση τα χρήματα γρήγορα. Τα μελάνια έχουν 5 ευρώ το μπουκάλι και έχει 4 χρώματα. Έχει και με 6 χρώματα αν θέλεις φωτογραφική ποιότητα.

 

όχι ρε μην μασάς καλά κάνεις και λες την εμπειρία σου...αυτός είναι ο σκοπός άλλωστε εδώ!Ναι όσο έψαξα το μεγάλο του ατού του Λ386 επσον είναι αυτό που λες...Με χαλάει λίγο η μικρή ανάλυση του σαρωτή σε σύγκριση με κάποιους brother που έχω στο μυαλό μου!Ερευνώ ακόμα προς το παρών μέχρι να καταλήξω μιας και δεν βιάζομαι τρελά και περιμένω μήπως και βγάλουν καμία καλή προσφορά! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω και δεν το είχα ψάξει για την ποιότητα, απλά είχα εκνευριστεί να αγοράζω δοχεία μελανιών κάθε 300 το πολύ σελίδες στους παλιούς εκτυπωτές. Έμπαινα στην διαδικασία ότι όσο έχει το κόστος αγοράς του εκτυπωτή έχουν και τα μελάνια. Μιλάω για εκτυπωτές της τάξεως τον 70 με 100 ευρώ΄. Ε έχω καταλήξει να έχω 3 τέτοιους εκτυπωτές! :angry:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.