Jump to content



Αγορά ψησταριάς υγραερίου ή κάρβουνου; Θετικά και αρνητικά τα φώτα σας please


karmen1983

Recommended Posts

Θηριάκι... καλοδουλευτη και καλοφαγωτα οτι θα ψησει...

 

Βέβαια και το διχιλιαρο ειναι κάπως...

Αν πήγαινες δηλαδη στην ψησταριά της γειτονιας και έλεγες του ψητά, ορίστε πάρε 2 χιλιάρικα και θα μου ψηνεις οτι σου φέρνω για τα επομενα 3 χρόνια, λες να σου έλεγε όχι; ?

  • Like 2
  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, 2cpu said:

Το αφηνω εδω για οποιον /α σκεφτεται για αγορα.

 

WWW.E-SHOP.GR

 

 

Αυτό:

 

HAP.205264.jpg
WWW.E-SHOP.GR

Ψησταρία Κάρβουνου απο την BORMANN για ψήσιμο κρεατικών, ψαριών, λαχανικών. -Κατασκευή SKU:HAP.205264

 

Με αυτό μαζί (αν κουμπώνει)

 

DSC_1666.jpg
THEFOUKOUPROJECT.GR

Τριγωνικός Μηχανισμός Σούβλας (1 πάνω και 2 κάτω) για κυπριακή ψησταριά φουκού Μεταλλικός μηχανισμός με υποδοχές για 3 σούβλες πάχους 8 χιλιοστών Συμπεριλαμβάνει και το...

 

ταΐζει πολύ κόσμο.

Σύστημα που ακολουθεί φίλος μου, με κανονική σιδερένια ψησταριά βγάζεις κοντοσούβλι ισοδύναμης ποσότητας με χτιστή :hehe: 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

216c03a60728d432b41629dac7f8cfee.jpg
WWW.ANTIKRISTO.COM

Αντικριστό Ψήσιμο ή Οφτό Κρέας με την χρήση ανοξείδοτης ειδικής κατασκευής Ψησταριάς. Μοναδική τεχνική ψησίματος του κρέατος με μοναδικά πλεονεκτήματα όπως η αποφυγή...

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Broil King ειναι...Ποσο κακη να ειναι?  Εχω μια εδω και 15 χρονια. Σκυλι....

Απλα καθε 2-3 χρονια της κανω ενα "σερβις". Ερχεται ενας και αλλαζει κατι  τσιμουχακια. 25 ευρω, απο τα οποια 10 ειναι το τιπ... :hehe: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
37 minutes ago, karmen1983 said:

Σημερα βρηκα λιγο χρονο κ εκανα ενα καλο καθαρισμα. Καλο λοιπον ειναι να λεμε και τι παιζει με αυτα για να εχει κ ο κοσμος ιδεα.

 

Με την ευκαιρια πκυ πηρα ενα καθαριστικο για τον φουρνο και ειδα θαυματα, ειπα να δοκιμασω και στο μπαρμπεκιου μιας και αναγραφει οτι κανει. 

 

Το καθαριστικο ειναι ελληνικο και λεγεται berill. Το καλο οτι δεν χρειαζεται να προθερμανεις. Ψεκαζεις περιμενεις 10 λεπτά κ ξεπλενεις.

 

Οποτε ο κακος χαμος στο μπαρμπεκιου μου που απο τοτε που το πηρα δεν το ειχα καθαρισει κ ποτε λογω ελλειψης χρονου.

 

Η κατασταση...

 

20210906_162314.jpg

 

Ψεκασμα και υπομονη 10 λεπτα... Δεν θελει τριψιμο. Βεβαια στο χαλι που ηταν θα ηθελε ενα δεύτερο ψεκασμα, αλλα δεν το εκανα γιατι δε προλαβαινα.

 

20210906_165314.jpg20210906_180305.jpg20210906_180418.jpg

 

το ξέβγαλμα λενε γινεται με βρεγμενο πανι. Προσωπικα εβαλα το λαστιχο μεσα :p

Το επλυνα καλα το φυσηξα να φυγουν τα πολλα, το αφησα στον ηλιο εικοσι λεπτα κ το αναψα κανα τεταρτο.

Οποιος δεν το εχει δοκιμασει το berill καλα θα κανει να του δωσει μια ευκαιρια. Επισης βγαζει κ για σκουριες που και παλι θεμει ψεκασμα και ξέπλυμα χωρις τριψιμο. Μολις γινει μωβ ρίχνουμε νερακι κ τελος.

 

20210905_140615.jpg

20210905_140754.jpg

 

Εξαιρετικη δουλεια κ σε φουρνο

 

20210904_210023.jpg

 

Το παρον δεν αποτελει προωθητικη ενεργεια του προϊόντος :p

 

 

 

Απο που???:P

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 6/9/2021 at 3:44 ΜΜ, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Σημερα βρηκα λιγο χρονο κ εκανα ενα καλο καθαρισμα. Καλο λοιπον ειναι να λεμε και τι παιζει με αυτα για να εχει κ ο κοσμος ιδεα.

 

Με την ευκαιρια πκυ πηρα ενα καθαριστικο για τον φουρνο και ειδα θαυματα, ειπα να δοκιμασω και στο μπαρμπεκιου μιας και αναγραφει οτι κανει. 

 

Το καθαριστικο ειναι ελληνικο και λεγεται berill. Το καλο οτι δεν χρειαζεται να προθερμανεις. Ψεκαζεις περιμενεις 10 λεπτά κ ξεπλενεις.

 

Οποτε ο κακος χαμος στο μπαρμπεκιου μου που απο τοτε που το πηρα δεν το ειχα καθαρισει κ ποτε λογω ελλειψης χρονου.

 

Η κατασταση...

 

20210906_162314.jpg

 

Ψεκασμα και υπομονη 10 λεπτα... Δεν θελει τριψιμο. Βεβαια στο χαλι που ηταν θα ηθελε ενα δεύτερο ψεκασμα, αλλα δεν το εκανα γιατι δε προλαβαινα.

 

20210906_165314.jpg20210906_180305.jpg20210906_180418.jpg

 

το ξέβγαλμα λενε γινεται με βρεγμενο πανι. Προσωπικα εβαλα το λαστιχο μεσα :p

Το επλυνα καλα το φυσηξα να φυγουν τα πολλα, το αφησα στον ηλιο εικοσι λεπτα κ το αναψα κανα τεταρτο.

Οποιος δεν το εχει δοκιμασει το berill καλα θα κανει να του δωσει μια ευκαιρια. Επισης βγαζει κ προϊόν για σκουριες που και παλι θελει ψεκασμα και ξέπλυμα χωρις τριψιμο. Μολις γινει μωβ φαινεται οτι δρα, οποτε ρίχνουμε νερακι κ τελος.

 

20210905_140615.jpg

20210905_140754.jpg

 

Εξαιρετικη δουλεια κ σε φουρνο

 

20210904_210023.jpg

 

Το παρον δεν αποτελει προωθητικη ενεργεια του προϊόντος :p

 

 

 

 

Λες να κάνει για πλενόμενα αλουμίνια φίλτρα απορροφητήρα;

Έχω δοκιμάσει σουάζ χωρίς αποτέλεσμα.

 

Edit: δεν κάνει :(

 

Παράθεση

Προφυλάξεις

Για ψησταριές, σούβλες, γκριλ συνίσταται ο καθαρισμός να γίνεται σε αεριζόμενο χώρο. Μην ψεκάζετε σε εξαερισμούς ή άλλες σχισμές του φούρνου. Μην το χρησιμοποιείτε σε φούρνους αυτοκαθαριζόμενους ή μικροκυμάτων, σε βερνικωμένες ή λακαρισμένες επιφάνειες, αλουμίνιο, χρώμιο, χαλκό, πλαστικό.

 

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος honda22 έγραψε:

 

Λες να κάνει για πλενόμενα αλουμίνια φίλτρα απορροφητήρα;

Έχω δοκιμάσει σουάζ χωρίς αποτέλεσμα.

 

Edit: δεν κάνει :(

 

 

Εχω ακουσει οτι το καλυτερο ειναι να τα βαλεις σε λεκανη με ζεστο νερο που μεσα εχεις διαλυσει σκονη πλυντηριου.

 

Προσωπικα τα βαζω μια φορα το μηνα μεσα στο πλυντηριο πιατων στο μαξ προγραμμα θερμοκρασίας

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/10/2021 at 2:52 ΜΜ, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Προσωπικα τα βαζω μια φορα το μηνα μεσα στο πλυντηριο πιατων στο μαξ προγραμμα θερμοκρασίας

Καλή ιδέα!

Είχα δοκιμάσει κι εγώ με τον αφρό και ενώ είχε κάνει δουλίτσα βγάζοντας αρκετό ξίγκι, ο εξαεριστήρας πάλι δεν τραβούσε ιδιαίτερα.

Link to comment
Share on other sites

On 2/10/2021 at 7:29 ΜΜ, το μέλος trendy έγραψε:

Καλή ιδέα!

Είχα δοκιμάσει κι εγώ με τον αφρό και ενώ είχε κάνει δουλίτσα βγάζοντας αρκετό ξίγκι, ο εξαεριστήρας πάλι δεν τραβούσε ιδιαίτερα.

 

For the record, τελικά έκανα δουλειά με τρία/τέσσερα χερια με κρέμα cif και ζεστό νερό. Τριψιμο με πινέλο. Βασικά χαλασα μισό μπουκάλι. Τελικό βήμα με πιεστικο. Καθάρισαν γύρω στο 90%. Είχα ξεχάσει να τα καθαρισω κανα χρόνο. Όλα καλά :p

Link to comment
Share on other sites

On 10/10/2021 at 12:03 ΜΜ, το μέλος honda22 έγραψε:

 

For the record, τελικά έκανα δουλειά με τρία/τέσσερα χερια με κρέμα cif και ζεστό νερό. Τριψιμο με πινέλο. Βασικά χαλασα μισό μπουκάλι. Τελικό βήμα με πιεστικο. Καθάρισαν γύρω στο 90%. Είχα ξεχάσει να τα καθαρισω κανα χρόνο. Όλα καλά :p

Το έβαλα στο πλυντήριο στους 70° με διπλή ταμπλέτα και ταμπλέτα καθαρισμού πλυντηρίου και έγινε λαμπίκο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.