Jump to content



[ RX Vega 64 & 56 Official thread ] Reviews, OC, απορίες και προβλήματα.


Recommended Posts

3 hours ago, NikosD said:

Σε όλες τις κουβέντες σου αρέσει να μπερδεύεις άσχετα θέματα και να συγκρίνεις μήλια με πορτοκάλια για να θολώσεις τα νερά.

 

Κοινώς, κάνεις τα θέματα σαλάτα.

 

Τι σχέση έχει το air condition σε κάποιους που δροσίζονται στις Η.Π.Α με την κατανάλωση σε ρεύμα μόνο από το bitcoin σε επίπεδα Πορτογαλίας - Βελγίου κτλ.

 

Σε λίγο θα μας καταπιεί το bitcoin και οι άρρωστοι τζογαδόροι που το τρέχουν και το προμοτάρουν και έφτασαν πριν λίγους μήνες τεχνητά την τιμή του στα 20.000$ για ΑΕΡΑ, για μια ΦΟΥΣΚΑ, για ένα ΤΙΠΟΤΑ που είναι το bitcoin και το κάθε bitcoin.

 

Επίσης και οι κονσόλες τρώνε chipάκια από AMD, τι σημαίνει αυτό ;

 

Έχουν καμία σχέση τα custom made chips για τις κονσόλες ή αύριο, μεθαύριο για τα αυτοκίνητα της Tesla με την φρενίτιδα κατανάλωσης discrete cards για GPU mining ;

 

Οι υπερβολές και οι φούσκες γενικότερα, αυτό το αέρα - πατέρα, λεφτά για το τίποτα μας έφτασαν εδώ σε όλα τα επίπεδα.

 

Και θα πάμε και πιο κάτω με τα μυαλά που κουβαλάτε και την μανία σας για τα φράγκα. 

Για να κλείνει εδώ η συζήτηση αυτή εφόσον είναι και εκτός θέματος σύμφωνα με την μάζα, το τι μπερδεύω άστο, εσύ για αρχή δεν έχεις την παραμικρή ιδέα για το bitcoin και οποιοδήποτε γενικότερα blockchain based project, δεν έχεις καν την παραμικρή ιδέα / κατανόηση της τεχνολογίας αυτής ούτε τις χρήσεις που μπορεί να έχει.

 

Φινίτο από εμένα γιατί θα μπούμε φυλακή για τζόγο :p

Link to comment
Share on other sites

Πολύ φθηνή τακτική να λες στον άλλον ότι δεν ξέρει, ειδικά όταν ξέρεις ότι ξέρει και την φούσκα του bitcoin και την ιδιοφυή τεχνική του blockchain.

Ελπίζω η κουβέντα για τις ψηφιακές απάτες των ψευδονομισμάτων τύπου bitcoin να σταματήσει εδώ γενικά και όχι μόνο σήμερα κι εύχομαι το bitcoin και τα υπόλοιπα ψευδονομίσματα να έχουν την τύχη που τους αξίζει.

Όποια κι αν είναι αυτή.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ας μεταφερθεί στο οικείο νήμα, εάν δεν ταιριάζει εδώ.

http://www.guru3d.com/articles-pages/asrock-phantom-gaming-x-radeon-rx580-8g-oc-review,1.html

 

Πρώτη παρουσίαση της rx580 από την asrock. Ενδιαφέρον το άρθρο και η είσοδος ενός ακόμη παίκτη στον χώρο των gpus.

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Σε λίγο και από της 2 εταιρίες θα προσθέτουν και ένα χαρακτηριστικό νέο για να φουσκώνουν τις τιμές. Ελπίζω η AMD να μην ακολουθησει την πολιτική της Nvidia στις τιμές. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος def έγραψε:

Σε λίγο και από της 2 εταιρίες θα προσθέτουν και ένα χαρακτηριστικό νέο για να φουσκώνουν τις τιμές. Ελπίζω η AMD να μην ακολουθησει την πολιτική της Nvidia στις τιμές. 

 

Αυτό που θέλω να δω από την AMD είναι MCM σχεδίαση με πολλά μικρά Chip που θα συμπεριφέρονται σαν ενα μεγάλο ενιαίο chip.

Αυτό θα μειώσει λογικά την πολυπλοκότητα, θα ανεβάσει το ποσοστό λειτουργικών chip , οπότε θα μετακυλιστει μέρος του χαμηλότερου κόστους παραγωγής προς τον καταναλωτή. 

 

Ελπίζω να γίνει , γιατί διαφορετικά δεν αγοράζω ξανά κάρτα ... τουλάχιστον καινούρια .

Νομίζω πως τα νέα API και οι μελλοντικοί οδηγοί της AMD  θα δίνουν τέτοια δυνατότητα.

 

Είπα να περιμένω τα ZEN 2 των 7nm εδώ που φτάσαμε, έχω μείνει και με μια 6950 Unlocked και περιμένω ......... μήπως γίνει κανένα θαύμα.

 

Έγινε επεξεργασία από adpanos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ξυπνάω το thread μετά από 2 μήνες και γράφω ξανά μετά από μερικά χρόνια. Δεν ήξερα που να απευθυνθώ. Χρειάζομαι απλά βοήθεια από κάποιον, vegaικής μορφής. Αν υπάρχει κανένας χριστιανός (και μουσουλμάνος να είναι δηλαδή δε με πειράζει), κάτοχος μιας vega 64 οποιασδήποτε έκδοσης, καλείται στο χώρο μου για καφέ, φαγητό, ό,τι θελήσει, για να φέρει μαζί την κάρτα του να κάνουμε μερικές δοκιμές. Έχω διαβάσει άπειρες δοκιμές, overclocking οδηγούς, κτλ αλλά δεν έχω καταλήξει για τη συμπεριφορά της vega 64 σε 4κ ανάλυση. Εν συγκρίσει με τη 1080ti που έχω τώρα. Με ενδιαφέρει πολύ λόγω αγοράς οθόνης freesync, και γενικότερα μεταφοράς στο amd στρατόπεδο με ryzen 5 2600. Όσοι πιστοί προσέλθετε. Ευχαριστώ προκαταβολικά. Αν κάποιος έχει τέτοιο setup βέβαια, δηλαδή 4κ οθόνη freesync και vega 64, ας πει εντυπώσεις αρχικά. 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Lazy Dog said:

Φαντασου να τρεχει κ καλυτερα :hehe: (αν ισχυει)

 

δεν αποκλείεται αρκεί να συγκριθεί μεταξύ τους Nvdida RTX- με  AMD DXR

πάω να στείλω στον joker αν και θα το έχει πάρει πρέφα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.