Jump to content



Mindfactory και VAT ID


Recommended Posts

πριν 27 λεπτά, το μέλος billpeppas έγραψε:

30€ φίξ για πακέτο με:

 

2* 1080 Ti

2* CPUs

2* Motherboards

4* Noctua NH-D15

4* RAM kits

3* PSUs

1* Router

4* WiFi Cards με μεγάλα κουτιά ( Asus )

1* Thermaltake Core 5 δεν θυμάμαι πως ακριβώς λέγεται το μεγαλύτερο κουτί της Thermaltake

 

Και παράδοση από Γερμανία -> Ελλάδα σε 7 ημέρες τα λες πολλά ?

αλλάξανε τρόπο χρέωσης κ χρόνο παράδοσης! τα παραπάνω μια χαρά είναι.

 

παλιότερα αν έβαζες ένα κουτί και στην ίδια παραγγελία υπήρχε μητρική, cpu, gpu και κάτι ψιλά σε χρέωναν διπλά μεταφορικά 60€.

Μιλάω για παραγγελία ως απλός πελάτης, απόδειξη. 3 βδομάδες χρόνος παράδοσης. 

Έγινε επεξεργασία από idonthave
Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο αυτό που έγινε!

Χθες το πρωί κάνω παραγγελία για κάρτα γραφικών και μου ζητάνε να συμπληρώσω το ΑΦΜ μου (προσωπικό) έτσι ώστε να το ελέγξουν, για να προχωρήσει η παραγγελία.Δεχονται το ΑΦΜ και προχωράω στην ολοκλήρωση της παραγγελίας μου.Μου τραβάνε από την χρεωστική κάρτα τα χρήματα και με ενημερώνουν ότι θα παραλάβω την κάρτα γραφικών σε 4 έως 10 μέρες το αργότερο.

Σήμερα το πρωί μου στέλνουν μήνυμα ότι έχει ακυρωθεί η παραγγελία επειδή το ΑΦΜ δεν είναι εταιρικό.

 

 

Link to comment
Share on other sites

30€ φίξ για πακέτο με:
 
2* 1080 Ti
2* CPUs
2* Motherboards
4* Noctua NH-D15
4* RAM kits
3* PSUs
1* Router
4* WiFi Cards με μεγάλα κουτιά ( Asus )
1* Thermaltake Core 5 δεν θυμάμαι πως ακριβώς λέγεται το μεγαλύτερο κουτί της Thermaltake
 
Και παράδοση από Γερμανία -> Ελλάδα σε 7 ημέρες τα λες πολλά ?
Αυτό που είπε ο GoMaR.
Δεν ήταν δίκαιο για αυτόν που θα πάρει μία gpu το 30άρι.
Link to comment
Share on other sites

Τα μεταφορικά, δηλαδή, είναι 30 ευρώ είτε αγοράσεις ένα πράγμα είτε 10. Άρα, συμφέρει να κάνεις μεγάλη παραγγελία (π.χ. ολόκληρο σύστημα).

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.

Και σε single πράγμα μπορεί να βρείς διαφορά που να αξίζει, αλλά γενικότερα είναι βολικό για μεγάλες παραγγελίες.

βεβαίως πλέον με την νέα πολιτική τους ( που δεν καταλαβαίνω από που προέκυψε ) μόνο εταιρικοί πελάτες εξωτερικού πλέον.

Link to comment
Share on other sites

εδώ σε απορία μέλους που είχα κάνει μια δοκιμή πέρσι τον Ιούλιο https://www.thelab.gr/forums/topic/125964-γνώμες-για-γερμανικά-καταστήματα/?do=findComment&comment=2527407

στο παραπάνω παράδειγμα που αναφέρω είχαν πάει διπλάσια τα μεταφορικά, παίζει/έπαιζε ρόλο και ο όγκος.

mind1.png.86e83bfda48f58513f101af9246a41mind2.png.6c8fb57a3e4bff6df1112e0c5886a6

 

η αντίστοιχη παραγγελία στο computeruniverse δεν χρέωνε διπλάσια μεταφορικά.

*τα παραδείγματα φαίνονται στο παραπάνω link

 

 

όπως γράφει ο billpepas το εν λόγω κατάστημα συνέφερε η αγορά για 3-4 πράγματα και πάνω, σπάνια για 1.

Έγινε επεξεργασία από idonthave
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.