Jump to content


Το απόλυτο Ultrawide?


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Αυτή τη στιγμή τρεις είναι οι καλύτερες: acer x34, asus pg348g και aoc agon agon ag352ucg.

Πανάκριβες και με τα θέματά τους η καθεμία αλλά οι καλύτερες.

Σε πιο budget επιλογές και αυτή είναι η δική μου προτίμηση, υπάρχουν οι lg@60hz. Aυτή που έχει ο @env0y π.χ.

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
Link to comment
Share on other sites

http://www.tftcentral.co.uk/news_archive/38.htm#dell_alienware_aw3418dw

Ενδιαφέρουσα περίπτωση. Εν αναμονή της παρουσίασης. Πάντως στο overclock.net, κάποιος που το έχει ήδη αγοράσει (σε αντικατάσταση του pg348q και του z35p, εντάξει, άλλο επίπεδο:hehe:), λέει τα καλύτερα για το συγκεκριμένο, τουλάχιστον μέχρι τώρα. Μπαίνει κι αυτή στα υπόψιν.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, DEADLAZARUS said:

LCD and TFT Monitor News - TFT Central

Ενδιαφέρουσα περίπτωση. Εν αναμονή της παρουσίασης. Πάντως στο overclock.net, κάποιος που το έχει ήδη αγοράσει (σε αντικατάσταση του pg348q και του z35p, εντάξει, άλλο επίπεδο:hehe:), λέει τα καλύτερα για το συγκεκριμένο, τουλάχιστον μέχρι τώρα. Μπαίνει κι αυτή στα υπόψιν.

 

Έκανε μεγάλη κίνηση η DELL στην γωνία θέασης 1900R sweeping και είναι 100Mhz default χωρίς O.C Αν τώρα ισχύει και το quality control της DELL τότε για εμένα είναι ο νικητής.

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος env0y έγραψε:

 

Έκανε μεγάλη κίνηση η DELL στην γωνία θέασης 1900R sweeping και είναι 100Mhz default χωρίς O.C Αν τώρα ισχύει και το quality control της DELL τότε για εμένα είναι ο νικητής.

Περιμένω την αναλυτική παρουσίαση. Πάντως, είναι απαράδεκτο ότι ζητάνε χιλιάρικα και παίζεις λοτταρία με τα πάνελ. Εντάξει, καταλαβαίνω ότι προβλήματα μπορεί να υπάρχουν, αλλά, ουσιαστικά, κάνεις τον σταυρό σου και λες "ε, dell/asus/acer/aoc είναι, δεν μπορεί, σε μένα θα τύχει;". Παίζεις, δηλαδή, με τις πιθανότητες. Η dell/alienware φαίνεται πιο αξιόπιστη πάντως. Το εν λόγω monitor ξεκίνησε από τα 1.500 usd, αν δεν κάνω λάθος, και τώρα έπεσε στα 999. Αν σε κανένα δίμηνο πάει στα 800 και παίξει και καμιά προσφορά, θα μπω σε πειρασμό μεγάλο.

Link to comment
Share on other sites

Έχε χάρη δεν ζούμε US. Μίλησα με το customer support σε chat και όχι μόνο 999 αλλά δίνου και κουπούνια Black Friday και φτάνει η τιμή στα 750, next day delivery, full replacement 0 dead pixel guarantee και επιπλέον άλλα 3 χρόνια εγγύηση.

 

Ε ναι ρε φίλε πάρτα τα λεφτά μου τα αξίζεις. Βαρέθηκα να ψωνίζω προϊόντα IT από μπακάλικα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, env0y said:

Έχε χάρη δεν ζούμε US. Μίλησα με το customer support σε chat και όχι μόνο 999 αλλά δίνου και κουπούνια Black Friday και φτάνει η τιμή στα 750, next day delivery, full replacement 0 dead pixel guarantee και επιπλέον άλλα 3 χρόνια εγγύηση.

 

Ε ναι ρε φίλε πάρτα τα λεφτά μου τα αξίζεις. Βαρέθηκα να ψωνίζω προϊόντα IT από μπακάλικα

Πες τα, μετα απο αυτο που επαθα με τους μαναβηδες του e-gate θα το ξανασκεφτω να ξαναψωνισω απο Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος env0y έγραψε:

Έχε χάρη δεν ζούμε US. Μίλησα με το customer support σε chat και όχι μόνο 999 αλλά δίνου και κουπούνια Black Friday και φτάνει η τιμή στα 750, next day delivery, full replacement 0 dead pixel guarantee και επιπλέον άλλα 3 χρόνια εγγύηση.

 

Ε ναι ρε φίλε πάρτα τα λεφτά μου τα αξίζεις. Βαρέθηκα να ψωνίζω προϊόντα IT από μπακάλικα

Κάτσε, γιατί θα με κάνεις να χωρίσω:hehe:. Η προσφορά ισχύει μόνο για Αμερική ή και για τας Ευρώπας; Τα υπόλοιπα με καλύπτουν απόλυτα. 3 χρόνια εγγύηση;

image.png.c95156ad3d71ebb2a5d65d714ce689cd.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, icy20 said:

Πες τα, μετα απο αυτο που επαθα με τους μαναβηδες του e-gate θα το ξανασκεφτω να ξαναψωνισω απο Ελλαδα.

Καλά αδερφέ διάβασα το άρθρο σου και πραγματικά αν ήμουνα Ελλάδα θα σου αγόραζα εγώ μία μητρική και μετά θα καθόμασταν στα PC και θα τους είχαμε διασύρει σε όλα τα site τους π@$!@!$!$ρες.

Link to comment
Share on other sites

Just now, env0y said:

Καλά αδερφέ διάβασα το άρθρο σου και πραγματικά αν ήμουνα Ελλάδα θα σου αγόραζα εγώ μία μητρική και μετά θα καθόμασταν στα PC και θα τους είχαμε διασύρει σε όλα τα site τους π@$!@!$!$ρες.

Μα μη νομιζεις αν δεν βγαλω ακρη σημερα θα αρχισω να το κανω σε οτι social media υπαρχει...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Κάτσε, γιατί θα με κάνεις να χωρίσω:hehe:. Η προσφορά ισχύει μόνο για Αμερική ή και για τας Ευρώπας; Τα υπόλοιπα με καλύπτουν απόλυτα. 3 χρόνια εγγύηση;

image.png.c95156ad3d71ebb2a5d65d714ce689cd.png

3 χρόνια εγγύηση φίλε για οτιδήποτε και ξέρεις πως κάνουν RMA? Σου φέρνουν σε κουτί καινούργια και βάζεις την παλιά μέσα και την στέλνεις με έξοδα αποστολής δικά τους.

Μέχρι τώρα αυτά για US δεν ξέρω τι πολιτική θα ακολουθήσει η DELL στην EU

Έγινε επεξεργασία από env0y
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Κάτσε, γιατί θα με κάνεις να χωρίσω:hehe:. Η προσφορά ισχύει μόνο για Αμερική ή και για τας Ευρώπας; Τα υπόλοιπα με καλύπτουν απόλυτα. 3 χρόνια εγγύηση;

image.png.c95156ad3d71ebb2a5d65d714ce689cd.png

https://www.youtube.com/watch?v=9pgXQaVPBiA

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Άσε, αν την κάνω την παλικαριά, θα με κυνηγάει με τον θανατηφόρο συνδυασμό σκουπόξυλο+παντόφλα με τακούνι+κουβάς σφουγγαρίστρας. Εγγυημένα αποτελέσματα:hehe:.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Άσε, αν την κάνω την παλικαριά, θα με κυνηγάει με τον θανατηφόρο συνδυασμό σκουπόξυλο+παντόφλα με τακούνι+κουβάς σφουγγαρίστρας. Εγγυημένα αποτελέσματα:hehe:.

We live only ONCE!!!

Πες DELL Alienware αγάπη μου και το φιδέ νοστιμότατο είναι.

Έγινε επεξεργασία από env0y
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος env0y έγραψε:

We live only ONCE!!!

Πες DELL Alienware αγάπη μου και το φιδέ νοστιμότατο είναι.

Φασολάδα, που φουσκώνει κιόλας;):hehe:.

Και ένα review από κάτοχο της οθόνης:

Spoiler

 

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.