Jump to content



Το απόλυτο Ultrawide?


Recommended Posts

πριν 1 λεπτό, το μέλος env0y έγραψε:

Έλα σε κοιτάζει στα μάτια και ψάχνει ένα ζεστό σπίτι για τα Χρσοτύγεννα
https://www.scan.co.uk/products/34-alienware-aw3418dw-curved-219-ips-monitor-nvidia-g-syncwqhd-3440x1440120hz-oc-dp-hdmi-4ms-300cd-m

Μη με βάζεις σε πειρασμό.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

https://geizhals.eu/dell-alienware-aw3418dw-210-amne-a1718262.html

 

Γμτ πολλα τα λεφτα αρη. Με 750 ισως το σκεφτομουν να εδινα κανενα νεφρο κατι...

Έγινε επεξεργασία από icy20
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ, λίγο τις διαστάσεις που είδα στο geizhals, μου φαίνεται κοντή. 2-3 εκατοστά πιο ψηλή σε σχέση  με την lg που έχω. Άλλες ultrawide είναι 50 και 60cm σε ύψος. Όχι ότι παραπονιέμαι, απλά δεν ξέρω κατά πόσον μετράει το ύψος για το immersive του πράγματος.

Link to comment
Share on other sites

Αραγε FPS βοηθαει με 21:9? παντα το ειχα απορια. Φοβαμαι μηπως δεν παιζουν ολα τα παιχνιδια σωστα. Επισης δεν ξερω τι θα γινεται με το gamestream που η τηλεοραση ειναι 16:9 ενω η οθονη θα ειναι 21:9...

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος env0y έγραψε:

Εσύ lg 29um69g-b ultrawide 2560x1080p

Εγώ  LG-34UC88-B 34" Class 21:9 UltraWide® QHD IPS Curved LED Monitor (34" Diagonal)

 

Το μέλλον μας DELL Alienware AW3418DW 86.4cm (34 ") 21: 9 UWQHD Gaming Monitor HDMI / DP / USB 120Hz

 

Spoiler

Μιας που βλέπω τον David με κομοδονί μαλλί (α, ρε David, γιατί αγόρι μου;) και το όχημα από πίσω, σκέφτηκα ότι είναι ιεροσυλία να βλέπεις τον knight rider με άλλο αυτοκίνητο. Pontiac trans am 1982 forever, ρε.

Λες να χωράει κάτω απ' το χριστουγεννιάτικο δέντρο; Να το προτείνω, αν είναι έτσι, στη γυναίκα μου.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα για FPS αν είσαι αετός θέλεις 144 Mhz και πάνω αλλά αυτό θα το επιτύχεις με VA/TN panel 27'. 

 

Το Ultrawide σου δίνει περισσότερο field of view. Τους βλέπεις πριν σε δουν.

 

Όλα τα παιχνίδια 2016 και μετά υποστηρίζουν 21:9

 

Για κοινό θνητό 16:9 απλά αλλάζει το aspect ratio.

 

Έχε υπόψην όλες οι Blue ray ταινίες είναι native 21:9

2 minutes ago, DEADLAZARUS said:
  Reveal hidden contents

Μιας που βλέπω τον David με κομοδονί μαλλί (α, ρε David, γιατί αγόρι μου;) και το όχημα από πίσω, σκέφτηκα ότι είναι ιεροσυλία να βλέπεις τον knight rider με άλλο αυτοκίνητο. Pontiac trans am 1982 forever, ρε.

Λες να χωράει κάτω απ' το χριστουγεννιάτικο δέντρο; Να το προτείνω, αν είναι έτσι, στη γυναίκα μου.

 

Ναι μωρέ φέρτο σιγά σιγά.

Εγώ λέω στην δικιά μου, αγάπη μου φέτος θα ψηλώσουμε το δέντρο, καταλαβαίνει αμέσως και μου στρώνει τον καναπέ :p 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος env0y έγραψε:

Να έχεις ματί και χέρι ταχύτατο, πριν σκεφτείς να το έχεις κάνει. Σαν την διάρροια με λίγα λόγια

Να και ένα feature των ultrawide που δεν το είχαμε σκεφτεί. Χρηστικότατη πληροφορία:p:hehe:.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, env0y said:

Έλα σε κοιτάζει στα μάτια και ψάχνει ένα ζεστό σπίτι για τα Χρσοτύγεννα
https://www.scan.co.uk/products/34-alienware-aw3418dw-curved-219-ips-monitor-nvidia-g-syncwqhd-3440x1440120hz-oc-dp-hdmi-4ms-300cd-m

Με 1200euro δεν θα έχει ζεστό σπίτι γιατι θα πρέπει να μην πληρωθεί το πετρέλαιο:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, env0y said:

Να έχεις ματί και χέρι ταχύτατο, πριν σκεφτείς να το έχεις κάνει. Σαν την διάρροια με λίγα λόγια

Οχι ρε νουμπαδι ειμαι, απλα προσπαθω να ειμαι ανταγωνιστικος...

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Οχι ρε νουμπαδι ειμαι, απλα προσπαθω να ειμαι ανταγωνιστικος...

Κάτι τέτοιο εννοεί, μη φανταστείς τίποτα τρομερό:hehe:.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.