Jump to content



Το απόλυτο Ultrawide?


Recommended Posts

πριν 14 λεπτά, το μέλος fatalara έγραψε:

Εγω περιμενω τα BFGM. Στις 43 ιντσες θα ειναι πενα χωρις curve 4K 120 hz.

Κάπου σ' έχασα. 43'' και 4k@120hz; Και τι είναι τα BFGM;

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
Link to comment
Share on other sites

πριν 38 λεπτά, το μέλος fatalara έγραψε:

Big Factror (fuck off) Gaming Monitor

Θα ξεκινουν απο 40'' και πανω σε 16:9 4Κ κλπ. Δεν ειναι μονο nvidia ειναι γενικο το κακο!!! και η asus lg θα βγαλουν.

Ξεκινά να μαζεύεις χρήματα. Υπολογίζω ότι θα θες κανένα 3χίλιαρο μες στο νερό.

Link to comment
Share on other sites

Η ti, αναλόγως το παιχνίδι, κρατάει μια χαρά. Υποτίθεται ότι το volta θα φέρει τις πρώτες 4k κάρτες. Αυτά @60hz.

Τώρα, για 120hz και 4k, ειλικρινά δεν ξέρω τι κάρτα θα θες. Απέχουμε, νομίζω, απ' αυτό το σημείο ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Εδω η Ti δεν οδηγει 3440χ1440 στα 120 παντου. Ποσο μαλλον 4Κ. Γιαυτο εγω το θεωρω ακυρο αυτο που λες Ηλια. Θα πρεπει να πας σε τιποτα 2080ti μαλλον για να την παλευει καπου εκει κοντα...

Link to comment
Share on other sites

Γιατι σας χαλαει να παιζετε στα 70-80 fps? Δεν μπορω να καταλαβω γιατι οταν βλεπετε πολλα hz μπερδευστε με τα fps...

Αυτα τα fps θα τα εχεις ανετα στις επομενες καρτες.

Link to comment
Share on other sites

πριν 16 λεπτά, το μέλος fatalara έγραψε:

Γιατι σας χαλαει να παιζετε στα 70-80 fps? Δεν μπορω να καταλαβω γιατι οταν βλεπετε πολλα hz μπερδευστε με τα fps...

Αυτα τα fps θα τα εχεις ανετα στις επομενες καρτες.

Μάλλον εννοείς ότι αυτές οι οθόνες  προσφέρουν πολλές επιλογές. Παίζεις fps games; Σε καλύπτει, καθώς φτάνει τα 100-120hz.

Παίζεις single player games; Σε καλύπτει και εδώ, καθώς βγάζει και τα 70-80-90 που θες.

Σε 4k, όμως, και μάλιστα στα 120hz, πάμε 2-3 γενιές μετά. Ερωτηματικό η 2080ti. Ίσως η 2180ti. Σίγουρα η 2280ti. Νοστράδαμοι γίναμε, αλλά πιστεύω ότι θέλουμε λίγο ακόμα.

Το θέμα είναι να βελτιώσουν το qc, γιατί οι υπάρχουσες οθόνες έχουν πολλά θέματα και οι κατασκευαστές παρουσιάζουν την επόμενη γενιά λες και έχουν λύσει τα προβλήματα της προηγούμενης.

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Μάλλον εννοείς ότι αυτές οι οθόνες  προσφέρουν πολλές επιλογές. Παίζεις fps games; Σε καλύπτει, καθώς φτάνει τα 100-120hz.

Παίζεις single player games; Σε καλύπτει και εδώ, καθώς βγάζει και τα 70-80-90 που θες.

Σε 4k, όμως, και μάλιστα στα 120hz, πάμε 2-3 γενιές μετά. Ερωτηματικό η 2080ti. Ίσως η 2180ti. Σίγουρα η 2280ti. Νοστράδαμοι γίναμε, αλλά πιστεύω ότι θέλουμε λίγο ακόμα.

Το θέμα είναι να βελτιώσουν το qc, γιατί οι υπάρχουσες οθόνες έχουν πολλά θέματα και οι κατασκευαστές παρουσιάζουν την επόμενη γενιά λες και έχουν λύσει τα προβλήματα της προηγούμενης.

Γιατι για να παιξεις fps θες 120 frames? Που τα εχετε δει αυτα ρε παιδια; Μην τσιμπατε στην παπατζα του καθε “pro”.

Παιδια το μονο που χρειαζονται τα παραπανω hz της οθονης ειναι για να μην ανοιγεις το vsync λογο tearing.

Αν δωσει η επομενη γενια ενα 30% πανω εισαι ετοιμος.

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος fatalara έγραψε:

Γιατι για να παιξεις fps θες 120 frames? Που τα εχετε δει αυτα ρε παιδια; Μην τσιμπατε στην παπατζα του καθε “pro”.

Παιδια το μονο που χρειαζονται τα παραπανω hz της οθονης ειναι για να μην ανοιγεις το vsync λογο tearing.

Αν δωσει η επομενη γενια ενα 30% πανω εισαι ετοιμος.

Ωραία τα λες, αλλά πρέπει να τα δούμε και στην πράξη αυτά.

Επειδή το έψαχνα το θέμα (ελπίζω να μην βγούμε πάλι off topic), αρκετοί αναφέρουν ότι δεν μπορείς να συνδυάσεις nvidia+freesync ή amd+gsync.

Θα έχεις θέματα.

Συμφωνώ στο ότι δεν χρειάζεσαι πολλά frames. Αυτά, βέβαια, είναι προσωπικές προτιμήσεις, αλλά θα ήμουν ικανοποιημένος με 80-100 frames.

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Αναλογα το game. PUBG 60-90,witcher 3 65-82, forza 90-120, bf1 90-120, κ.ο.κ.

 

Αρα δεν εχεις ουτε stuttering ουτε tearing, το gsync τι το θες on? Να σου ριχνει τα ρολογια?

Link to comment
Share on other sites

έτσι οπως τα λεει ο Ηλίας τα έχω στο μυαλό μου και εγώ...

εχω την MG279Q (freesync) με nvidia 980ti...Vsyc off (δεν πιάνουν τα fps στην ανάλυση 144Ηζ)

to freesynch στα 30-90 fps με amd κάρτα που θα εξυπηρετούσε δεν έχω καταλάβει

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.