Jump to content



HWBOT - Country Cup 2017 - Hellas Overclocking Team (H.O.T.)


Recommended Posts

Μου ηρθε μια ειδοποιηση οτι καποιος μου εκανε αναφορα επειδη δεν ειχα το spd tab στο ss και η απαντηση ηταν οτι το ss μου ηταν οκ απο καποιο moderator.  Αλλα χθες μπηκα και ειδα οτι δεν υπαρχει το σκορ μου στο διαγωνισμο.

Link to comment
Share on other sites

πριν 33 λεπτά, το μέλος chris_k έγραψε:

Μου ηρθε μια ειδοποιηση οτι καποιος μου εκανε αναφορα επειδη δεν ειχα το spd tab στο ss και η απαντηση ηταν οτι το ss μου ηταν οκ απο καποιο moderator.  Αλλα χθες μπηκα και ειδα οτι δεν υπαρχει το σκορ μου στο διαγωνισμο.

 

Ρώτησα.

 

Για κανονικό submission , θα ήταν ok (εντός κανονισμών).

 

Αλλά για το Country Cup (για τα 3D stages) ζητάνε και spd tab.

 

Παράθεση

General HWBOT rules apply, we rely on the spirit of fair play as well. HWBOT reserves the right to reject any entries without further justification.

 

Please provide a screenshot with official background, CPU-Z CPU, mainboard, memory and SPD tab and GPU-Z for 3D stages.

 

Please use CPU-Z 1.80 or later and GPU-Z 2.20 or later

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος TASOS έγραψε:

 

Κώστα ότι μπορείς.

 

Εννοείς i7 5820K ?

 

 

Ναι, σωστά Τάσο, λάθος μου,

i7 5820Κ

και

i3 7350Κ

 

Κρίμα όμως να μην έχουμε ενημέρωση απο τις άλλες ομάδες.

Το έχω ξαναπεί και στο παρελθόν πως έτσι εχουμε χάσει πολλές φορές χρόνο, χρήμα αλλά και θέσεις κατάταξης.

Ίσως να μην έγινε αντιληπτό αυτό απο όλους - ιδιαίτερα όταν τερματίζεις πρώτος στο CC κανείς δεν το ψάχνει - αλλά έγινε & το '11 & το '12 & το '16 όσον αφορά τουλάχιστον την δική μου άποψη.

Γι αυτό και φέτος είμαι επιφυλακτικός.

 

Για την ακρίβεια είχα σκεφτεί την πιθανότητα να μην συμμετέχω καθόλου φέτος και αν το σκέφτομαι να ασχοληθώ τώρα είναι λόγω κυρίως της δικής σου προτροπής.

 

Τα λέμε Αργηγέ.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα ανεβασα σημερα το hw265 1080p με τον 7700k στα 44.37 δεν εχω καλυτερο απο αυτο.στο superpi ενα που ετρεξα δοκιμαστικα ειμαι στο 5 min 47 αν εχει καλυτερο ο spider220075 μου λεει αλλιως να κατσω να βελτιωσω το δικο μου.απο αλλα σταδια δεν εχω να τρεξω κατι.

Έγινε επεξεργασία από kostasandr1992
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος varachio έγραψε:

 

Ναι, σωστά Τάσο, λάθος μου,

i7 5820Κ

και

i3 7350Κ

 

Κρίμα όμως να μην έχουμε ενημέρωση απο τις άλλες ομάδες.

Το έχω ξαναπεί και στο παρελθόν πως έτσι εχουμε χάσει πολλές φορές χρόνο, χρήμα αλλά και θέσεις κατάταξης.

Ίσως να μην έγινε αντιληπτό αυτό απο όλους - ιδιαίτερα όταν τερματίζεις πρώτος στο CC κανείς δεν το ψάχνει - αλλά έγινε & το '11 & το '12 & το '16 όσον αφορά τουλάχιστον την δική μου άποψη.

Γι αυτό και φέτος είμαι επιφυλακτικός.

 

Για την ακρίβεια είχα σκεφτεί την πιθανότητα να μην συμμετέχω καθόλου φέτος και αν το σκέφτομαι να ασχοληθώ τώρα είναι λόγω κυρίως της δικής σου προτροπής.

 

Τα λέμε Αργηγέ.

 

 

Κώστα σε καταλαβαίνω απόλυτα.

Το γνωρίζω ότι έχουν γίνει πολλά (λάθη) στο παρελθόν , αλλά ας μήν σταθούμε εκεί.

Το ξέρω ότι έχουν πεταχτεί χρήματα στον κουβά , γιατί δέν υπήρξε συνεννόηση με μέλη άλλων ομάδων.

Κοιτάμε μπροστά.

 

Θα το επαναλάβω για άλλη μιά φορά.

Εδώ κάνουμε το χόμπυ μας και το κέφι μας.

Ξεχνάμε την καθημερινότητα μας , πολλές φορές.

 

Αν κάτι δέν σε γεμίζει , δέν έχεις τη διάθεση ... προσπερνάς

 

Δέν έχει σημασία , άν σου ζήτησα να συμμετέχεις.

Δέν είναι υποχρεωτικό και μήν το πάρεις στραβά.

 

Ούτως ή άλλως έχεις προσφέρει πάρα πολλά στην ομάδα , διαχρονικά και σε ευχαριστώ για αυτό.

:)

 

 

πριν 1 ώρα, το μέλος kostasandr1992 έγραψε:

Καλησπερα και απο εμενα ανεβασα σημερα το hw265 1080p με τον 7700k στα 44.37 δεν εχω καλυτερο απο αυτο.στο superpi ενα που ετρεξα δοκιμαστικα ειμαι στο 5 min 47 αν εχει καλυτερο ο spider220075 μου λεει αλλιως να κατσω να βελτιωσω το δικο μου.απο αλλα σταδια δεν εχω να τρεξω κατι.

 

Καλωσήρθες στο thelab.

Τα είδα τα αποτελέσματα σου , είναι ok

 

Εχεις αρκετά καλό 7700k !!!

 

Μία ώρα πριν, το μέλος chris_k έγραψε:

Ελπιζω να μην μου ζητησουν κατι αλλο

:p

 

 

http://hwbot.org/submission/3733745_

 

 

Αν ζητήσουν κάτι άλλο ... πάς για 2η οθόνη

Αλλιώς δέν χωράει το screenshot.

:D

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι σταθηκα τυχερος με τον 7700k βγαζω superpi 1m στα 5,6 και ολα τα υπολοιπα bencmark στα 5.4-5.5 οποτε ειμαι ικανοποιημενος θελω αρκετο διαβασμα ακομα ομως...αλλα οπου μπορω να βοηθησω ειμαι προθυμος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή ... , θα τα τσεκάρουν όλα τα screenshot.

Πρέπει να έχουν ανοιχτά τα παρακάτω cpu-z tabs

 

CPU

mainboard

memory

and SPD tab

 

and GPU-Z for 3D stages.

 

Please use CPU-Z 1.80 or later and GPU-Z 2.20 or later

Έγινε επεξεργασία από TASOS
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, TASOS said:

Βαγγέλη στο Χ265 βάζεις priority από άλλο πρόγραμμα ή ξέχασες να το αλλάξεις σε αυτό το run ?

 

Κανένα από τα 2 Τάσο. Με οποιοδήποτε άλλο priority μου βγάζει χειρότερο αποτέλεσμα παραδόξως.

8 hours ago, kostasandr1992 said:

Καλησπερα και απο εμενα ανεβασα σημερα το hw265 1080p με τον 7700k στα 44.37 δεν εχω καλυτερο απο αυτο.στο superpi ενα που ετρεξα δοκιμαστικα ειμαι στο 5 min 47 αν εχει καλυτερο ο spider220075 μου λεει αλλιως να κατσω να βελτιωσω το δικο μου.απο αλλα σταδια δεν εχω να τρεξω κατι.

Καλησπέρα φίλε Κώστα. Δεν έχω καλύτερο από το δικό σου superpi, οπότε ...δώσε!

Link to comment
Share on other sites

πριν 23 ώρες, το μέλος chris_k έγραψε:

Οτι να ναι... τι ακριβως θα διαπιστωσουν απο το spd? Υπαρχει καποιος περιορισμος στις μνημες που θα φανει απο το spd tab? Σπαστικοι ως συνηθως....

 

Επειδή και εγώ παραξενεύτηκα από αυτή την εφαρμογή κανόνων (που έγινε πρώτη φορά σε country cup) ρώτησα και έμαθα , ότι

Το κάνουν για να μήν υπάρχουν μνήμες ES ή σπέσιαλ εκδόσεις που προέρχονται κατευθείαν από τα εργαστήρια εταιρειών και κατασκευαστών.

 

πριν 2 ώρες, το μέλος shattered έγραψε:

καλημέρα,

το αποτέλεσμα είναι up

παραπάνω δεν θέλω να ανεβάσω ρεύματα
αλλά επειδή δεν έχω ιδέα απο (sub)timmings, αν ξέρει κανείς κάτι ας το πει μπας και πάρει λίγο ακόμη

 

 

Δέν υπάρχουν μαγικά.

Σε γενικές γραμμές , σωστά το έχεις σετάρει το σύστημα σου.

 

Θα μπορούσες , (άν τραβάνε οι μνήμες σου) να παίξεις σε

Το λειτουργικό σου , δέν είναι η καλύτερη επιλογή για superpi ... αλλά κάποια στάνταρ πράγματα όπως , να τρέχουν οι ελάχιστες δυνατές διεργασίες στο backround , να κλείσεις (άχρηστα για εκείνη τη στιγμή services) , να τρέχεις το superpi σε realtime priority , να κλείσεις τουλάχιστον τον explorer.

 

Σε πιό ψαγμένο επίπεδο .... να ορίσεις maxmem , να κάνεις copy wazza , να πειράξεις registry entries.

 

Αυτά μου έρχονται στο μυαλό , άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, TASOS said:

Δέν υπάρχουν μαγικά.

Σε γενικές γραμμές , σωστά το έχεις σετάρει το σύστημα σου.

 

Θα μπορούσες , (άν τραβάνε οι μνήμες σου) να παίξεις σε

Το λειτουργικό σου , δέν είναι η καλύτερη επιλογή για superpi ... αλλά κάποια στάνταρ πράγματα όπως , να τρέχουν οι ελάχιστες δυνατές διεργασίες στο backround , να κλείσεις (άχρηστα για εκείνη τη στιγμή services) , να τρέχεις το superpi σε realtime priority , να κλείσεις τουλάχιστον τον explorer.

 

Σε πιό ψαγμένο επίπεδο .... να ορίσεις maxmem , να κάνεις copy wazza , να πειράξεις registry entries.

 

Αυτά μου έρχονται στο μυαλό , άμεσα.

 

θα δοκιμάσω το 1t

ήδη έτρεχα με τα πάντα κλειστά,(και τον explorer)
και σχεδον όλα είναι off στην εκκίνηση

 

αν υποθέσω πως καλύτερο για spi είναι τα xp...
το θέμα μου ήταν ότι δοκίμασα 3-4 guides για να κάνω bootable xp flash μιας και δεν έχω dvd drive ούτε για δείγμα
και πότε δεν δούλεψε , οπότε το παράτησα και έβαλα 7

 

ίσως ξαναδοκιμάσω μέσα το σάββατο εαν προλάβω

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, TASOS said:

 

Μήν προσπαθήσεις να τρέξεις με 4 dimm το 1T  .... με δύο μόνο.

ήδη ότι έτρεξα ήταν με 2 dimm (στις θέσεις a2/b2 όπως λέει το manual) (και έναν noctua 140mm 2000rpm για λίγο αέρα αλλά δεν βόλευε να βγει φωτογραφία)

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος chris_k έγραψε:

Καλημερα παιδες, Τασο το απογευμα θα παρω μια hd 6970 απο ενα φιλο. Μπορω να ανεβασω στο stage 5 αλλα στο 4 δεν μπορω σωστα?

 

Ναί

Μόνο στο stage-5 , μπορείς να παίξεις με αυτή την κάρτα.

 

Για το stage-4 , μόνο οι GCN 1st gen

http://hwbot.org/hardware/videocards#key=gcn_1st_generation_(southern_islands)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.