Jump to content



Αγορά τιμονιέρας


Recommended Posts

21 minutes ago, gchristod said:

Υπάρχει αυτό αλλά έχει μόνο δύο πεντάλ και εννοείται χωρίς σίφτερ:

https://www.fanatec.com/eu-en/bundle/product/csl-elite-ps4-starter-kit-for-pc-and-ps4.html

+€50 για μεταφορικά = €570.

519+50=569.
Sounds good to me!!Το σιφτερ είπα δεν με απασχολεί καθόλου αλλα τα 2πένταλο είναι ποου το σκέφτομαι.Η αλήθεια είναι οτι ο συμπλέκτης ενω τον θεωρούσα βασικό παλιά δεν βρίσκω και τεράστι σημασία πλέον αλλα το ζόρι είναι οτι στο drift δεν μπορείς να συμπλεκτάρεις...Αυτό είναι ενα θέμα...Κάποιος λόγος που κάποιος παο εσας δεν θα έπερνε με ΤΙΠΟΤΑ 2 πεντάλ ωστε να σκεφτω κατι που δεν σκλεφτηκα μέχρι στιγμής?Δεν μπορώ ίσως να αξιολογήσω σωστά την κατάσταση γιατι δεν εχω racing setup ωστε να ξέρω που πονάει ο καθένας.
ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ....Το οτι είναι Fanatec δεν μου λεει κάτι με την έννοια....Είναι οντως αισθητά καλύτερη απ οτην T300 η τη TS-PC η είναι πιο ακριβή γιατι είναι fanatec?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος της CSL elite , και ναι από τη t300 είναι αισθητά καλύτερη, (την έχει ο αδερφός μου) .
Εγώ ίσως την πουλήσω αν σε ενδιαφέρει, είναι ολοκαινουρια με εγγύηση κτλ αλλά δεν παίζει σε PS4. Μόνο Xbox και pc.

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλα γιατι ειναι τοσο απαραιτητο το shifter? Αφου ολα τα αυτοκινητα με σειριακα κιβωτια ειναι πια. Και επισης δεν κανεις πιο γρηγορες αλλαγες με τα paddles?
Γιατί δεν έχουν όλα τα αυτοκίνητα paddles.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, wargasm said:

Είμαι κάτοχος της CSL elite , και ναι από τη t300 είναι αισθητά καλύτερη, (την έχει ο αδερφός μου) .
Εγώ ίσως την πουλήσω αν σε ενδιαφέρει, είναι ολοκαινουρια με εγγύηση κτλ αλλά δεν παίζει σε PS4. Μόνο Xbox και pc.

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Η αλήθεια είναι οτι θα με ενδιέφερε επομένως θα περιμένω να μου πεις εαν τελικα την πουλήσεις και πόσο.
Γιατί την πουλάς όμως αν είανι καινούργια?

1 hour ago, liakjim said:

Μην τσιγκουνευτεις το σιφτερ. Είναι απαραίτητο.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

το λές για τον ίδιο λόγο που το λεει και ο wargasm?

 

1 hour ago, wargasm said:

θες να πλησιασεις οσο γινεται το simracing η οχι???
Αν θες ειναι απαραιτητος.-

Αυτό ισχύει βέβαια σε μερικά αυτοκίνητα..
Σε καινούργια αυτοκίνητα τα περισσοτερα(ειδικά αυτά που θέλεις να παίξεις είναι με paddles εργοστασιακα)


Θέλω να ξεκαθαρίσω οτι είμαι(η μαλλον ημουν) πολύ  αντίθετως στην απουσία swifter γιατι και στο αμάξι μου μου αρέσει να ανακατευω γενικά και ημουν FULL αρνητικός μέχρι να βγούνε οι 2δισκοι (καινούργιοι) και πλέον το σκέφτομαι πολύ σοβαρά.
Επομένως μόνο αμα θέλεις να παίξεις παλια αυτοκίνητα τότε μόνο βρίσκω νόημα γιατι το να παίζει μια gt3 2016 που είναι με paddles να το πάιζεις με swifter βγαίνει εκτος simracing

Link to comment
Share on other sites

Την πουλάω γιατί θέλω να πάω στη μεγαλύτερη της τελικά.
Εννοείται πως δεν θα παίξεις με shifter αυτοκίνητα που είναι με paddles, γιατί όμως να παίξεις με paddles αυτοκινητο που είναι με shifter κανονικά???
Το ίδιο λέμε.
Ωστόσο, αυτό είναι κάτι που μπορείς να το αγοράσεις και αργότερα.

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω με αυτα που μου λέτε και μισοκαταλαβαίνω βλέπω οτι το πιο bargain είναι να πάω σε μια CSL Elite+ LC pedals...
Αυτό το bind κάνει 700-750euro στην πόρτα μου επομένως ίσως αν πάρω μεταχείρα απο τον wargasm ΑΝ την πουλήσει και αν πάρω καινούργια η μεταχείρα τα pedals γιατι βλέπω οτι διαβάζουν και πιο πολλά bit και γενικα τα απλά pedals Μου φαίνονται λίγο "φτηνά" στο μάτι μιας και το φρένο τους θα είναι για τα ανάθεμα χωρις ελατήριο..
Εχω δίκιο?αξίζουν τα pedal?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα μια μεταχειρισμένη g27 για αρχή.Είναι το ιδανικό κόμπο για να δεις αν θές να συνεχίσεις να ασχολείσαι κ δεν έχει κάτι να ζηλέψει από τις λύσεις 700άευρου.Για να είμαι ακριβέστερος διαφορές υπάρχουν αλλά για κάποιον που ξεκινά όχι. -άσε που αν θελήσεις να την πουλήσεις μετά κρατά τιμή μεταπώλησης-

 

Προσωπικά έχω μια πεταλιέρα g27 μονταρισμένη με load cell στο φρένο hall sensors κ αλλαγμένα ελατήρια στο γκάζι κ συμπλέκτη προς πώληση.Θα χρειαστείς όμως αυτό τον αντάπτορα για να τα συνδέσεις standalone.http://www.leobodnar.com/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=97&products_id=187&zenid=a9051ee74addfbb2c320f22a4db5d44f

 

Αν πάλι θες σώνει κ ντε να δώσεις τόσα λεφτά το κόμπο της Φάνατεκ μου μοιάζει καλό.Απλά δεν θα έχεις σίφτερ.

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από sosna
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ τον πόνο μου :hehe:, εδώ και πολύ καιρό με την αγορά ενός ultimate DD τιμονιού έχει πιάσει αράχνες (αλλά είναι σε πολύ καλή κατάσταση) η fanatec CSW v1.5 βάση μου. Την δίνω 150€. Αν θες παζάρια στείλε μου προσωπικό μήνυμα!

Link to comment
Share on other sites

μεταχειρισμένο wheel base:250 CSL Elite με εγγύηση.
LC Pedals =220
Τιμονι CSL η CSL Elite...=100- 180(μιας και αυτό είναι το μόνο που δεν χρειάζεται να αλλάξω ποτέ

570 -650...Θα το σκεφτώ τελευταία στιγμή.!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.