Jump to content


Black Friday 2017 Ελλάδα


Recommended Posts

πριν 2 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Συγγνώμη για το off topic, αλλά θέλω τα φώτα σας, ώστε να μην μου βγει η black friday, black potato.

Πήγα στον τοπικό Κωτσόβολο, για να δω το blackwidow v2 και το ornata chroma. Το πρόβλημα ήταν ότι έπρεπε να τα φέρουν από Αθήνα και γουρούνι στο σακί, πριν, δηλαδή, ακούσω πόσο θόρυβο κάνουν τα πλήκτρα, δεν μπορούσα να πάρω. Οπότε πήγα στα public και δοκίμασα το blackwidow. Δεν το συζητώ: η πληκτρολόγηση είναι θορυβώδης (δυστυχώς, η προσφορά αφορά μόνο τα green switches, αλλά δεν ξέρω, έχοντας δει και μερικά videάκια στο youtube, πόση διαφορά θα έκαναν τα πορτοκαλί και κίτρινα πλήκτρα), αλλά αυτό, ας πούμε, ξεπερνιέται. Θα πληκτρολογώ αργά και βασανιστικά.

Με το gaming τι γίνεται; Πόσο θόρυβο κάνουν τα πλήκτρα, λαμβανομένων υπόψη των εξής: 1) παίζω βράδυ, 2) μισοκλείνω την πόρτα του δωματίου, 3) το υπνοδωμάτιο, στο οποίο κοιμούνται γυναίκα και μωρό, είναι απέναντι και σε πολύ μικρή απόσταση, οπότε μισοκλείνω και εκεί την πόρτα και 4) παίζω αποκλειστικά single player, οπότε τα πλήκτρα που χρησιμοποιώ περισσότερο και κρατάω πατημένα είναι τα w, a, s, d, shift, space και λιγότερο τα enter, q, e, f, w, και tab.

Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Υ.Γ. Αν υπάρχει σχετικό θέμα, παρακαλώ τους mods να το μεταφέρουν εκεί, για να μην γεμίζω με off topic το thread.

 

Έφυγα από CM Storm Trigger Z με καφέ διακόπτες και πήγα στο Razer Ornata Chroma.

To Razer Ornata δεν είναι μηχανικό και παρόλα αυτά έκανε περισσότερο θόρυβο από το Trigger Z.

 

Επίσης με έπιανα μερικές φορές να μην κάνει register το πλήκτρο σε διάφορα σενάρια αλλά αυτό ίσως να ήταν και η μνήμη των δακτύλων μου που είχαν συνηθίσει σε συγκεκριμένο travel distance από το Trigger Z.

 

To κράτησα 2 μήνες και γύρισα πίσω στο Trigger Z και ησύχασα.

Το μόνο που μου λείπει είναι το Τα-Κα-Πληκτικό μαγνητικό μαξιλαράκι.

Έγινε επεξεργασία από Silender
ωρθωγραφύα
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 15 λεπτά, το μέλος pasjohn έγραψε:

αχαχα Τι πίνουν αυτοί εκεί?

 


 SanDisk SSD Extreme Pro 480GB - Σκληροί δίσκοι


 OCZ SSD Trion 150 480GB - Δίσκοι SSD

Ποιος θα μου πάρει έναν?

 

 

 

Μην ρωτάς τέτοια βραδιάτικα ..

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ο δεύτερος "Αυτό το προϊόν δεν είναι διαθέσιμο, αλλά δεν πειράζει!" :hehe:

Δηλαδή ακόμα και τώρα κάνουν αυτά τα χαζά διαφημιστικά τρικ, ΕΛΕΟΣ.

 

Και μην μου πει κανένας εξαντλήθηκε και τα συναφή. 10.30 δε νομίζω να είναι ανοιχτό το κατάστημα.

Έγινε επεξεργασία από UltraB
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Από τα links του Πλαισίου, τα πιο πολλά "δεν είναι διαθέσιμα". Η πλάκα είναι ότι δεν δείχνει και τις τιμές, να δούμε πόσο καλή ευκαιρία ήταν [emoji4].

1050ti 100euro

Rx460 4gb 70euro

SanDisk ssd 480gb 50euro

Ocz ssd 480gb 50euro

 

Για να σου φύγει η περιέργεια! haha

 

Στάλθηκε από το SM-T710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 λεπτά, το μέλος astrolabos έγραψε:

Τι έγινε; Πέσατε όλοι με τα μούτρα; :hehe: 

 

πριν 5 λεπτά, το μέλος devaggos έγραψε:

Εχμ είδα για μία στιγμή Rx 460 2gb στα 29.90 ευρώ ΛΟΛ. Πρέπει να ήταν εκεί γύρω στις 10:30 όπως ειπώθηκε... Μάλλον μας τρολλάρουνε

^^ Αυτό

Κατά πάσα πιθανότητα για να τραβήξουν κόσμο στα καταστήματα αύριο και για τα click.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Βρε τους αλεπουδιαρηδες βγαλαν 2 SSDηδες 500 Gb μόνο για κατάστημα. 10 και κάτι η ώρα και εξαφανίστηκαν. Θα τους άρπαξε ο Κασπερ. Να πεις ότι ήταν online αγορά πάει στα κομμάτια.....

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, sstav said:

logitech K400 Plus white@22£ (με μεταφορικά)

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B00XJ3LY96/ref=ox_sc_act_title_6?smid=A3P5ROKL5A1OLE&psc=1

 

γιατί δεν έχω επιλογή paypal αγορά στο amazon.co.uk? έχω καιρό να παραγγείλω από εξωτερικό...

7 minutes ago, etien4 said:

γιατί δεν έχω επιλογή paypal αγορά στο amazon.co.uk? έχω καιρό να παραγγείλω από εξωτερικό...

να φανταστώ μόνο με αμαζον gift card από άλλο site?

Έγινε επεξεργασία από etien4
Link to comment
Share on other sites

Ε ήταν τρολλιά στις gpu από'τι φάνηκε...

Αυτος ο ssd πάντως μετράει για 49.90 euro 240gb και τουμπανες ταχύτητες.

http://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/apothikeusi/ssd-skliros-diskos/OCZ-SSD-Trion-150-240GB-TRN150-25SAT3-240G.htm
Στη Μαγούλα μόνο λολ whops :hehe:


Για gpu βρήκα καλή τιμή σε rx580 από Mindfactory 249euro η έκδοση με τα 8gb. Ειδικά αν κάποιος κάνει παραγγελία με 2 κάρτες για φίλο του με μοιρασμένα τα μεταφορικά βγαίνει 249+15 = 264 ευρώ  η κάρτα.
https://www.mindfactory.de/product_info.php/8GB-XFX-Radeon-RX-580-GTS-Core-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Retail-_1167751.html

Έγινε επεξεργασία από devaggos
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.