Jump to content


Τι ψύξη έχετε στο κύριο PC σας;


Chosen

Πως τον δροσίζετε;  

1.043 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Coolermaster V10 (στο ντουλάπι), Noctua NH-U12P (με δύο φουρφούρια) και ακόμη δεν έχω αξιωθεί να βάλω τη νεοαποκτηθείσα NH-D14.

Έχω πάθεi πλάκα με το κτήνος της Noctua. Έβγαλα τον 14άρη ανεμιστήρα στο κέντρο και έβαλα μόνο τον δωδεκάρι στο κέντρο. Διαφορά 2-3 βαθμούς σε full load σε linx με vcore 1.4, αλλά σχεδόν αθόρυβη!

Link to comment
Share on other sites

Mια H50 με 2 xigmatek xlf (1000rpm push - 1200rpm pull σε διάταξη exhaust) στο κύριο pc κρατάει τον 955 στα 3,9Ghz στα 1,42v (idle 32 - f.load 52) και μία Tt big typhoon στο δεύτερο pc με έναν silenX Ixrema pro στις 1400rpm κρατάει έναν E8400 στα 4Ghz με 1,22v (idle 42 - f.load 70). :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

SCYTHE MUGEN II 2100 REV.B με 2 x120mm 4-πινους ανεμιστήρες στα 2 κύρια pc μου ! Τρέχω τον PHENOM ΙΙ Χ4 955 στα 3,8Ghz με full load στους 43C και τους ανεμιστήρες να γυρίζουν στις 420 στροφές !!!! Παρόμοια τρέχει και ο 1055Τ με 20 στροφές παραπάνω!

Link to comment
Share on other sites

βλέπω το έχετε γυρίσει οι περισσότεροι στον αέρα.

εδώ εξακολουθεί να τρέχει το νεράκι και θα τρέχει μέχρι τελικής πτώσεως της αντλίας,γιατί μετά δύσκολο να την αντικαταστήσω,μετά θα πάω και εγώ σε αέρα σε νέο pc.

Link to comment
Share on other sites

βλέπω το έχετε γυρίσει οι περισσότεροι στον αέρα.

εδώ εξακολουθεί να τρέχει το νεράκι και θα τρέχει μέχρι τελικής πτώσεως της αντλίας,γιατί μετά δύσκολο να την αντικαταστήσω,μετά θα πάω και εγώ σε αέρα σε νέο pc.

υπάρχουνε πολλές αεροψύξεις τώρα πια ισάξιες ή κοντά τουλάχιστον με απλές υδροψύξεις που κοστίζουν αρκετά παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.