Jump to content



Light bleeding...Θα μου την αλλάξουν? H e l p!


Recommended Posts

43 minutes ago, pasjohn said:

Πω πω. Πραγματικά τραγική.

 

Η γνώμη μου είναι να μην ασχοληθείς καθόλου με τον Κωτσόβολο. Εξάλλου το πιθανόν είναι να σε παραπέμψουν στην Samsung μιας και οι TV έχουν εγγύηση αντιπροσωπείας. Είναι πιθανόν να στείλουν και άνθρωπο σπίτι ή να τους στείλεις φωτό. Λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα και θα στην αντικαταστήσουν. ποιο μοντέλο είναι?

UE49MU6402 samsung

Αύριο θα πάω από εκει. Μου είπαν θα την αλλάξουν αφού αποφανθεί ο τεχνικός τους. Μέσω Samsung 15 μέρες και αν...και μετα αντικατάσταση. Αλλά θα αποκτήσω άλλο μοντέλο άλλη εταιρεία...μη σας πω θα πάρω πλυντήριο αντί για tv για να μην πάθω τα ίδια

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω καποιος να μπορει να σου προτείνει κατι συγκεκριμενο. Λιγο πολυ ολες οι μεγαλες εταιριες μοιράζονται panels.  

Μη το παιρνεις παντως ετσι απλα ησουν πολυ ατυχος :)

Εχω samsung, εχω lg, εχω dell και αρκετα μοντέλα και με 1-2 εξαιρεσεις ολα βαίνουν καλως :)

 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, icy20 said:

Εγω ειχα bleeding σε 2000 ευρω τηλεοραση το 2011. Βεβαια με ρυθμισεις ηταν αποδεκτο και δεν ασχοληθηκα να την γυρισω τοτε.

τωρα το εχω εγω αλλα ουτε εμενα με ενδιαφερει :hehe:

βεβαια στις ταινιες δε φαινεται καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστον. Του φιλου βεβαια ειναι τραγικο. Ισως ειναι και θεμα ανθρωπου. Καποιου τα ψειριζουν πολυ και δεν το παλευουν. Εγω μονο στην αρχη μεχρι να την φερω οπως περιπου την ηθελα ειχα ξενερωσει, μετα ολα κομπλε. Νομιζω και εσενα δεν θα σου φαινεται σχεδον καθολου.

Link to comment
Share on other sites

πριν 13 ώρες, το μέλος narcsoul έγραψε:

Ερωτηση: Σε γενικές γραμμές οι edge led έχουν πιο πολλές πιθανότητες να εμφανίσουν light bleeding σε σχέση με τις direct led? 

Σε γενικές γραμμές ναι. 
Oι edge είναι φθηνότερες για παραγωγή, κρυώνουν πιο εύκολα και είναι πιο λεπτές. Ομως παρατηρείται περισσότερο light bleeding απο τις direct.
Oι direct έχουν καλύτερη φωτεινότητα και αντίθεση λόγω τεχνολογίας και επομένως καλύτερη ποιότητα εικόνας.
Οσο πιο ακριβές είναι το dimming απ'τα στοιχεία, τόσο λιγότερο light bleeding παρατηρείται.
Οι καλύτερες τηλεοράσεις χρησιμοποιούν direct led.
 

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ! η επομενη μου σκεψη ειναι η lg 43uj701v ....direct απο οτι διαβαζω // εκτος απο τ ips panel που διαθετει, που πολλοι το θαβουν ( εχω μια panasonic με ips κ οτε δε χαλαστηκα μαζι της ) υπαρχει καποιο αλλο αρνητικο που θ πρεπει ν προσεξω ?

Έγινε επεξεργασία από narcsoul
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.