Jump to content



PSU COOLERMASTER MASTERWATT 1500 MAKER


Recommended Posts

 γεια σας εχω ενα ερωτημα σχετικα με το  τροφοδοτικο  που εχω αγορασει ..

PSU COOLERMASTER MASTERWATT 1500 MAKER

 

απλα  εχω μια απορια και δεν γνωριζω αν αυτο  που λεω να εινε προβλημα

 

ανα 10 και 20 λεπτα νιωθω αν παω  κοντα στο τροφοδοτικο οτι= το ανεμηστιρακη  περνει στροφες παρα  πολυ γρηγορα  και  ακουω εναν  ηχο  δεν εινε κατι το συνταρακτικο  .. απλα  για να  ακουσεις αυτον τον  ηχο πρεπει να πας παρα  πολυ  κοντα στο  τροφοφοδοτικο

 

λετε το  COOLERMASTER MASTERWATT 1500 MAKER  να εχει καπιο προβλημα>??> με το ανεμιστηρακι??

 

αυτο  που λεω ονομαζετε load times??μπορει  καποιος να με  βοηθησει??

Link to comment
Share on other sites

Μήπως απλά ο θόρυβος που ακούς είναι ο κλασσικός ήχος που κάνουν τα ανεμιστηράκια και τον καταλαβαίνεις επειδή πιθανόν έχει κάποιο silent profile (που δεν λειτουργεί συνέχεια ο ανεμιστήρας) και παίρνει απότομα μπροστά;

Εκτός αν αναφέρεσαι στο παρακάτω το οποίο δεν έχει να κάνει με τον ανεμιστήρα του:

 

 

Έγινε επεξεργασία από UltraB
Link to comment
Share on other sites

εχει ενα προγραμμα το   Cooler Master Connect  αλλα δεν κατεβαινει μεσο υπολογιστη

 

πρεπει να το κατεβασεις μεσο google play με το  κινητο

 

αυτο το προγραμμα  μπορω να το κατεβασω μεσο  του υπολογιστη  μου?https://play.google....g.cmdroid&hl=en

Link to comment
Share on other sites

εχει Bluetooth  ο  υπολογιστης  μου απλα οταν παει να  φορτοσει  το προγραμμα το   Bluetooth δεν ,κανει  κατι  για να το βρει

 

στο  bluestacks  λεει  turn on devise  αλλα  δεν κανει κατι  και απλα  φορτωνει χωρις να  φανει κατι αλλο

 

μπορειτε να με  βοηθησετε??

Έγινε επεξεργασία από moxamd
Link to comment
Share on other sites

εχω  εναν 4790k  στα  4,6

 

παντος  πιστευεις οτι εχει προβλημα το τροφοδοτικο μου??με  βαση  αυτο  που σου ειπα στην αρχη

 

απλα αυτο τον ηχο  τον κανει ανα 20  λεπτα  εννοω οτι ο ανεμιστηρας παει  πιο  γρηγορα

 

αυτο  που οφειλετε??

Έγινε επεξεργασία από moxamd
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έχει πρόβλημα αλλά δεν μπορώ να σου πω κάτι στα σίγουρα, δε γνωρίζω ακριβώς τι θόρυβο κάνει.

Όπως σου είπα το μυαλό μου πάει στο ότι απλά το ανεμιστηράκι δεν λειτουργεί και εκείνη την ώρα παίρνει μπροστά, εξου και ο ήχος.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα  αυτην την   στιγμη  που  ειμε στο  κουτι απο  κοντα  δεν  ακουγετε  ο ηχος  απο τις  στροφες  απο το ανεμιστηράκι

 

αυτο  μπορει να το κανει μετα απο 10 και 20 λεπτα  αλλα  θα το κανει  για  λιγα λεπτα καταλαβες??

αρα  αυτο τι σημαινει>??>

 

αν το  τροφοδοτικο ειχε προβλημα  τι  θα εκανε ακριβωΣ??

Έγινε επεξεργασία από moxamd
Link to comment
Share on other sites

απλα στην αρχη οταν το  αγορασα δεν  νομιζω να το εκανε.. αν και δεν το ειχα παρατηρησει./.

 

τωρα  παλι το κανει..

 

δεν  μπορω να το διακρινω  γιατι ο ηχος δεν εινε εντονος

 

πρεπει να πας παρα  πολυ  κοντα στο  τροφοδοτικο

 

αλλα ο ηχος δεν εινε δυνατος..

Έγινε επεξεργασία από moxamd
Link to comment
Share on other sites

οταν παω  κοντα ο ανεμιστηρας ανα  10  και 20 λεπτα  ακουγετε  γρηγορα  αυτο  που οφειλετε??

ναι αλαζει στροφες  και  ακουγετε  πιο  γρηγορα τωρα  που το  ακουω

Έγινε επεξεργασία από moxamd
Link to comment
Share on other sites

τι  εννοεις???

 

το παλιο  τροφοδοτικο δεν το εκανε αυτο με τον ανεμιστηρα

 

να περνει  στροφες ανα 10 και 20 λεπτα./.  ειτανε σταθερος

 

σε αυτο το  τροφοδοτικο  γιατι το κανει αυτο??   εχει  καπιο προβλημα??

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε OCCT και βάλε να τρέξει PSU test...Για να σου ανεβάζει στροφές ο ανεμιστήρας στο συγκεκριμένο PSU πάει να πει ότι κάποιο από τα components του υπολογιστή σου τραβάει όριο τα 1500W...

Aν έδινες την πλήρη σύνθεση του υπολογιστή σου σίγουρα θα βοηθούσε περισσότερο...

Link to comment
Share on other sites

το κατεβασα μετα τι κανω  στο προγραμμα  για να δω για το  PSU test??

 

ειμε στο  psu τεστ     τωρα τι κανω??

 

για ποση ωρα να το εχω  ανοικτο??

Έγινε επεξεργασία από moxamd
Link to comment
Share on other sites

Το αφήνεις default 1 hr , τσεκάρεις CPU temp - GPU temp - Vid και από την εφαρμογή του τροφοδοτικού βλέπεις το φορτίο.Λογικά με τον επεξεργαστή και μονή κάρτα δε πρέπει να ξεπερνας τα 300-350Watt , αν βλέπεις κάτι υπερβολικό τότε σημαίνει ή έχεις sli-crossfire όποτε στο φόρτο ανεβάζει στροφες ο ανεμιστήρας του PSU ή αλλιώς καις τζάμπα ρεύμα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.