Jump to content



Ηχεία για το PC (2.0 κατά προτίμηση)


Recommended Posts

Καλησπέρα. Μιας και αρχίζουν να παραδίδουν το πνεύμα τα trust tytan που έχω (το δεξί αρχίζει και κάνει "νερά" και με εκνευρίζει αφάνταστα), θέλω κάτι στα έως 100€ με τα 5 πάνω ή 5 κάτω να μη με ενοχλούν και τόσο.

 

Το πρόβλημα είναι ότι τα έχω ανάμεσα στο κουτί του PC και σε 2 οθόνες, επάνω στο γραφείο. Αυτό ίσως λυθεί με κάποιο επιπλάκι στο πλάι που χωράει, ώστε να μπει το κουτί επάνω! 

 

Χρήση μουσική, gaming. 

 

Αυτά στα οποία έχω καταλήξει ότι είναι good for the money, είναι 2-3 , όλα από edifier.

 

Αρχικά κοιτούσα αυτα: 

https://www.skroutz.gr/s/4211048/Edifier-R1280T.html 

 

Μετά που το μπάτζετ μπόρεσε να αυξηθεί , κοιτούσα σε κάτι καλύτερο έως το κατοστάρικο. 

 

https://www.skroutz.gr/s/4845904/Edifier-R1600T-III.html

https://www.skroutz.gr/s/5443078/Edifier-R1700BT.html

 

Αν το ΒlueTooth σημαίνει ότι μπορώ να συνδέσω τα 1700ΒΤ στην τηλεόραση μου από απόσταση, θα τα προτιμήσω για την διαφορά των 10-15€

Πρακτικά , νομίζω ότι είναι παρόμοια ηχεία και η διαφορά είναι στην εμφάνιση και στο ΒΤ. 

Εμφανισιακά τα 1600Τ φαίνονται πιο όμορφα. 

 

Ψάχνω για ένα από αυτά τα 2, ή για μία παρόμοια λύση που θα ΧΩΡΑΝΕ στο γραφείο, αν υπάρχει, αν και δύσκολα. Σκεφτείτε το μέγεθος των Tytan με αέρα κάνα CM δεξιά και αριστερά της οθόνης. Κοιτούσα και αυτά , από αγγελία εντός του φόρουμ στα 80€. Απλά διστάζω αρκετά να πάω σε μεταχειρισμένα...

Ψάχνομαι κυρίως για 2.0 πλέον, καθώς δεν βρίσκω πολύ νόημα για 2.1, αν το μπάσο είναι ικανοποιητικό στα 2.0 που θα επιλέξω. 

 

Ιδανικά θα πρέπει να ακούσω τα παραπάνω, αλλά ψάχνω μαγαζί για να το πράξω (αν έχετε στο νου κάτι , μου λέτε - σε media markt, κωτσοβολο κλπ, δεν βλέπω να υπάρχουν).

 

ΥΓ: Θα παίζουν πάνω σε onboard κάρτα ήχου. 

Link to comment
Share on other sites

Με μια πρόχειρη ματιά σε media markt/κωτσόβολο, δεν βλέπω κάτι αξιόλογο. Από skroutz, έχεις ήδη βρει τα καλύτερα.

Αυτά εδώ, χωρίς να ξέρω πόσο καλά είναι, καταλαμβάνουν μικρό χώρο:http://www.e-shop.gr/edifier-m2280-20-speaker-set-black-p-PER.811373

Το ίδιο και αυτά εδώ: http://www.e-shop.gr/edifier-m3200-21-speaker-blue-line-p-PER.707785

Με bluetooth:http://www.e-shop.gr/edifier-m3200bt-21-bluetooth-speaker-silver-line-p-PER.707786

Και τέλος, αν θες να δώσεις μια διαφορετική νότα: http://www.e-shop.gr/edifier-e3360bt-prisma-encore-bluetooth-speaker-white-p-PER.707788

 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Αυτά εδώ, χωρίς να ξέρω πόσο καλά είναι, καταλαμβάνουν μικρό χώρο:http://www.e-shop.gr/edifier-m2280-20-speaker-set-black-p-PER.811373

 

Είπαμε να πάμε σε καλύτερα από τα tytan ρε συ :p 

 

πριν 1 λεπτό, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Το ίδιο και αυτά εδώ: http://www.e-shop.gr/edifier-m3200-21-speaker-blue-line-p-PER.707785

πριν 2 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

 

Εσύ θα τα έβαζες αυτά στο γραφείο σου; :hehe: 

 

πριν 2 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Και τέλος, αν θες να δώσεις μια διαφορετική νότα: http://www.e-shop.gr/edifier-e3360bt-prisma-encore-bluetooth-speaker-white-p-PER.707788

 

Τι νότα; Ντο ας πούμε; :p 

 

Θα έκαναν αντίθεση μεν, αλλά κανένα από τα παραπάνω δεν είναι 2.0 και το οπτικό επίσης παίζει ρόλο (δεν είμαι μόνος στο γραφείο, κάθεται και η κοπέλα μου ;) )

 

 Προσπαθώ να αποφύγω τα 2.1 λόγω του woofer το οποίο υποχρεωτικά, λόγω χώρου, έχω στα πόδια μου... :( Θα πρέπει να είναι κάτι σαν τα logitech Z623 που και οπτικά ταιριάζουν αλλά και χωράνε όπως είναι (το Woofer τους ωστόσο παίζει να είναι μεγαλύτερο από αυτών που έχω...).

 

 

Έχει ακούσει κανείς από κοντά τα 2 παραπάνω ή και τα Logitech? 

ΥΓ: Τα 1600T τα έχει και το κίτρινο... 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ε, τότε τι μου λες ευχαριστώ; Γράψε "ρε συ, είπαμε να μου προτείνεις ηχεία, όχι να μας πάει μέσα η αστυνομία γούστου:p".

Σε 2.0, ούτε το κιτρινομάγαζο έχει κάτι το αξιόλογο.

Κοίτα, και τα δικά μου έχουν μεγάλο woofer. Και αν είσαι στριμωγμένος, καλύτερα, κατά τη γνώμη μου, να μην πάρεις 2.1, γιατί το woofer πρέπει να είναι στο γραφείο και όχι κάτω στα πόδια.

https://www.skroutz.gr/s/13072289/Logitech-MX-Sound.html

Δες και τα από πάνω.

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
Link to comment
Share on other sites

Και στα πόδια παλεύεται, αλλά η αλήθεια είναι πως όταν πρωτοπήρα τα ηχεία, τα είχα επάνω, οπότε ναι, ήταν καλύτερα. 

Για αυτό ψάχνω για 2.0. Στην αρχή έλεγα να δώσω μέχρι 60€, αλλά τόσο έδινα όταν πήρα τα tytan. Δεν λέω, τα βγάλανε τα λεφτά τους, αλλά θέλω κάτι να το βάλω και να μην πολυασχοληθώ και από όσα κοίταξα τα edifier μετράνε.

 

Είναι κάποιοι που κοιτούσαν κι άλλα σχετικά 2.0 ηχεία σε αυτό το price range και δεν μπορώ να τα βρω! Θα επανέλθω αν τα βρω, εκτός και αν κάποιος με προλάβει :p 

Χαχαχαχα! Νταξει είπαμε ρε συ :p 

Κοιτάζω κι αυτά 

https://www.skroutz.gr/s/4845856/Edifier-R1800T-III.html

Link to comment
Share on other sites

Edifier R1600T III 60wrms

Edifier R1800T III 70wrms

 

Edifier R1700BT 66wrms (με bluetooth που θέλεις) manual

5a2aee1426174_2017-12-0821-52-16.thumb.png.182fd24d18db6c4fb80ba6a59969ce4e.png

καλορίζικα :p


***

Spoiler

 

θα σε πήγαινα σε 2.1 να κάνεις και "party" αλλά θέλεις 30€+ οπότε εναλλακτικά 

με μπλε δόντι https://www.skroutz.gr/s/11894791/Edifier-M3200BT.html

χωρίς BT https://www.skroutz.gr/s/10298022/Edifier-C2X-Optical-Input.html

 

:whistling:

Έγινε επεξεργασία από idonthave
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Thanx.

Καταλήγω στο ότι το σύστημα θα είναι 2.0. Γιατί τα υπάρχοντα ηχεία θα "μετακομίσουν στο 2ο PC (στο ίδιο γραφείο), και αυτό σημαίνει ότι 2ο Woofer αποκλείεται να χωρέσει στα πόδια μας (εκτός και αν φύγουμε από το γραφείο εμείς :hehe: ). Ωραία ηχεία τα παραπάνω , αλλά τα 2.0 τους πανάκριβα και πουθενά στην Ελλάδα !

 

Μιας και τα ηχεία θα κρατηθούν λοιπόν, θα συγχρονίζουμε ηχεία PC δικού μου, κοπέλας μου και στερεοφωνικού και θα σείεται ο κόσμος :rofl::p 

Δεν με τρελαίνει το bluetooth κιόλας :p Αλλά είναι μάλλον τα καλύτερα συνολικά σε αυτό το μπάτζετ! 

 

Ως εναλλακτική για να μην μακραίνω το γραφείο, υπάρχει κάποιο φτηνό σετάκι από βάσεις για τα ηχεία; Κατά προτίμηση να μην τα βάζω στον τοίχο , αλλά και έτσι να είναι , δεν πειράζει! 

Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμα εδώ http://www.cosmodata.gr/product/301745/ όντως ακριβά αλλά ποιοτικά.

Όσον αφορά τις βάσεις τόσα μαστόρια έχουμε, κάνε μια ερώτηση στο στέκι ;)

μήπως βρεθεί κάτι καλύτερο και πιο οικονομικό από έτοιμη βάση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ακριβά έλεγα για τα 2.0 της παραπάνω εταιρείας που πόσταρε ο edward! :)

Τα πιο φτηνά 2.0 που βρήκα , από έξω , ήταν 130 λίρες! 

Αυτά θα αγοραστούν περίπου σε κάνα 10ήμερο. Αν είναι ακόμα διαθέσιμα θα πεταχτώ μέχρι Στουρνάρη σε αυτό το κατάστημα ή θα τα παραγγείλω, αν και προτιμώ ο ίδιος! :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Δεν καταλαβαίνω πως συνεισφέρει στο ερώτημα το παραπάνω σχόλιο.

Αν μπορείς να πεις κάτι ουσιώδες πες το, αλλιώς δεν είναι ανάγκη για ειρωνεία. 

 

 

 


 

Spoiler


Στο ερώτημα δεν συνεισφέρει τίποτα με μια Α λογική.

Με μια Β λογική όμως συνεισφέρει στην τσέπη σου.:hehe:

 

Αλλά μάλλον η απόπειρα, στέφθηκε από αποτυχία για μια ακόμη φορά. Βασικά δεν σου είπα τα πάρεις ζευγάρι Hama από το καλάθι του mediamrkt η του Lidl. Αλλά 100 για ένα ζευγάρι ηχεία συνεχίζω να λέω ότι είναι πολλά. (για να πλαισιώσουν PC).

 

Και όταν λες ότι τα tytan τα βγάλανε τα λεφτά τους, τότε γιατί πας 40 ευρά παραπάνω από την αρχική σου σκέψη να κινηθείς κοντά στα 60€;

 

" αλλά θέλω κάτι να το βάλω και να μην πολυασχοληθώ". Είσαι σίγουρος;

Αν μια μέρα ξυπνήσεις και για  τον α, β λόγο δεν σου αρέσει ο ήχος από τα ηχεία που θα πάρεις, η δεν σου αρέσει το σχέδιο, η σου βρωμάνε βρε αδερφέ και δεν θες να τα βλέπεις άλλο, τι θά κάνεις μετά; Θα επιλέξεις κάτι φτηνότερο για να κάνεις τη δουλειά σου (Χρήση μουσική, gaming ) ή θα πείς "αφού δεν έμεινα ευχαριστημένος με το 100άρικο θα ψάξω κάτι "ποιοτικότερο" = ακριβότερο" ;

 

Μην αρπάζεσαι. Το αρχικό μου σχόλιο δεν ήταν ειρωνικό.

 

Τέτοιες σκέψεις έκανα και γω "μικρός" όταν αναζητούσα το "καλυτερο".Τέτοιες κάνει και ο μικρός τώρα και του τις κόβω μαχαίρι, όχι τόσο για το χρηματικό που σαφώς έχει σημασία, αλλά και για το κυνήγι της ποιότητας. Έλεγα ότι θα πάρω κάτι καλό και τέρμα. Ναι πως. Έπερνα το καλύτερο μετά το οποίο οκ, δεν είχε καμιά διαφορά με το πρώτο...το φτηνό. Κάποια πράγματα δεν είναι φως φανάρι για να φανούν διαφορές. Οκ η 5850 που έχω εγώ σε σύγκριση με την 1070 που έχεις εσύ σε ένα από τα δυο pc σου, εκτός από την χρηματική διαφορά, έχουν και διαφορά οπτική που κάνει μπαμ. Ο ψαγμένος τη λέει νύχτα με μέρα και έτσι είναι. Αλλά συγκεκριμένα στον ήχο, τα 60 ευρώ από τα 100 (που...οκ στον λάμπη είμαστε...μέχρι το τέλος του thread σε βλέπω να φτάνεις τα 150+ :hehe: από τις προτάσεις), δεν κάνουν καμιά διαφορά στο μέσο αυτί. Για επιτραπέζια ζευγάρια ηχείων υπολογιστή μιλάμε. Αν μιλούσαμε για σύγκριση με ζευγάρι B&W 603 που έχω, δεν θα μιλούσα. Μάλλον θα μιλούσα πάλι, διότι και τα 603 που είχα πάρει κάποτε για τον super duper ήχο, για την  μοναδική εμπειρία στο σαλόνι, για για για...βρίσκονται εδώ και καμιά 10ετία παροπλισμένα στις αποθήκες διότι ο ήχος που βγαίνει από την philips του 2006 με καλύπτει. Βέβαια έτσι πως το θέτεις, τελικά, μάλλον έχεις δίκιο εδώ. Ηθελα τα να πάρω και να μην πολυασχοληθώ".  Και όντως όχι μόνο δεν πολυασχολήθηκα μετά, αλλά μετά από κάποιο διάστημα, δεν ξανασχοληθηκα ποτέ. :lol:

 

Το τονίζω. Δεν σου λέω τι να πάρεις. Τον διάολο κάνω.


 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ένα ζευγάρι ηχεία της προκοπής θέλω να πάρω, επιτραπέζια μεν, της προκοπής δε. Δεν βρίσκω το λόγο να κάνεις τον διάολο :) 

"Μικρός" , δεν είμαι. Μικρός άλλαζα τα pc σαν βρακιά. Τώρα απλά δεν...

Η 1070 ήταν κάτι που έκανα δώρο στον εαυτό μου πέρυσι το καλοκαίρι. Ακριβό και ήρθε για να μείνει κάμποσο καιρό. Δεν το μετάνιωσα αλλά δεν είμαι και ο τύπος που ξυπνάω και μου βρωμάει κάτι ξαφνικά ένα πρωί (μόνο τα πόδια μου ίσως :hehe: ).

 Κάποτε θα είχε αλλάξει προ πολλού, όχι τώρα όμως.


Όσο για το "έβγαλαν τα λεφτά τους" , πραγματικά, 60€ πλήρωσα για αμφιβόλου ποιότητος ηχεία, "εν ριπή οφθαλμού", χωρίς μεγάλη έρευνα αγοράς.

Ταβάνι έχω τα 100€ για επιτραπέζια ηχεία. Δεν πάει παραπάνω, δε θα φτάσει τα 150, ούτε τα 200 ούτε τα 500.

Δεν έχω καταλήξει όμως ακόμη. Και η πρώτη επιλογή φαίνεται αξιόλογη. Χωρίς να τα ακούσω σε κλειστό χώρο δίπλα-δίπλα συμπέρασμα δε μπορώ να βγάλω. Μόνο από τα review που διαβάζω. Αυτά μου λένε γιατί πρέπει να πάρω πχ τα λίγο ακριβότερα (πάω βάσει μουσικής πρωτίστως). Ωστόσο δε μπορώ να διαφωνήσω πως ΚΑΙ αυτά μπορούν να κάνουν την δουλειά μου.

Σκέψου όμως. Αν ακούσω τα άλλα, μου φανούν καλύτερα και κοπανιέμαι γιατί δεν τα πήρα; :p 

 

πριν 45 λεπτά, το μέλος Snips έγραψε:

Δεν σου λέω τι να πάρεις

Δε μου λες τι να πάρω. Μου λες τι να μην πάρω :p 

 

πριν 47 λεπτά, το μέλος Snips έγραψε:

Μην αρπάζεσαι. Το αρχικό μου σχόλιο δεν ήταν ειρωνικό.

 

Αν στο έλεγα είμαι σίγουρος ότι θα το έβλεπες ως ειρωνικό :) Δεν μπορώ να ξέρω πως το λες στον γραπτό λόγο! 

Link to comment
Share on other sites

πριν 45 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Ταβάνι έχω τα 100€ για επιτραπέζια ηχεία. Δεν πάει παραπάνω, δε θα φτάσει τα 150,

Αυτό όσο σεβαστό και αν είναι, δεν παύει να είναι λαθος. Υπάρχουν κάποια πράγματα στα οποία το να μουλαρωσεις και να στυλωσεις τα πόδια θα σε κάνει να χτυπάς το κεφάλι σου κάποια στιγμή αργότερα. Ειδικά αν πρόκειται για μια αγορα-επενδυση που αποσκοπεί στην προσωπική ευχαρίστηση, στην ικανοποίηση μιας επιθυμίας η στην ενασχόληση μ ένα χομπυ το μπάτζετ καλό είναι να είναι ελαστικό και ας χρειάζεται κάποια υπομονη-αναμονη παραπάνω. 

Αμπελοφιλοσοφιες τέλος και μπαίνω στο ψητό. Ένα ωραίο πρωί η και απόγευμα θα πεταχτεις μέχρι τις Ωδές στη Λ. Θησέως διπλα στον κωτσοβολο. Μένεις κοντά αν θυμάμαι καλά. Εκεί θα δεις και θα ακούσεις κάποια studio monitors που έχει για επίδειξη, αλλά έχει κι άλλα προφανώς. Ενδεικτικά:

 

http://www.odes.gr/shop/ixeia/ixeia-multimedia/ixeia-ypologisti.html

 

Όπως θα δεις υπάρχουν επιλογές για όλα τα βαλαντια, τόσο εντός μπάτζετ (σου) όσο και ελαφρώς εκτός έως και παρά πολύ εκτός. Τα τελευταία απορρίπτονται φυσικά. Αφιέρωσε λίγο χρόνο να ακούσεις κάποια σετ, συζήτησε λίγο και με τους ανθρώπους εκεί και περιέγραψε τους τις ανάγκες σου και θα σε βοηθήσουν. Για αυστηρά εντός μπατζετ, τα mackie cr3 δείχνουν ωραία χαρακτηριστικά από θέμα wattage αλλά και κατεβαίνουν έως τα 80Hz ενώ τα edifier που κοιτάς κατεβαίνουν έως τους 100. Ξεφεύγοντας λίγο εκτός του μπατζετ θα βρεις τα Yamaha nx-b55 που απλώς έχουν bt, ενώ στα 125 θα βρεις τα m-audio studiophile av42 που κατεβαίνουν έως τους 75 κύκλους και έχουν όνομα "βαρύ" (πολύ καλή εταιρία η m-audio σε πολλές κατηγορίες ηχείων) ενώ στα 135 θα βρεις τα reloop adm-4 που διαθέτουν 4" γουφερακι και κατεβαίνουν ως και τους 50 κυκλους (!) αλλά δεν αναγράφεται το μέγιστο spl στο 1 μέτρο απόστασης. Αυτά είναι τα κομμάτια που διακρίνω εγώ με λίγο ψάξιμο. 

  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις. Το μπάτζετ αν μπορούσε να πάει παραπάνω, θα πήγαινε, για αυτό το ταβάνι εκεί.  Δεν είναι θέμα υπομονής, είναι ότι υπάρχουν κάποιες άλλες προτεραιότητες που δύσκολα κάνουν το μπάτζετ των ηχείων πιο ευέλικτο :) 

 

Τα mackie έψαχνα πριν που έλεγα ότι είχα δει παρόμοιων χαρακτηριστικών! 

 

Κάνα 20λεπτο από εμένα είναι το  κατάστημα (με τα πόδια), δεν το γνώριζα! Πολύ καλό, ευχαριστώ!!!

 

Θα με ενδιέφερε να ακούσω τα mackie cr3 , και τα m-audio av42. Η διαφορά τιμής είναι αρκετή, απλά θέλω να ακούσω αν με καλύπτουν τα mackie και αν δικαιολογούν την διαφορά τιμής (βλέπω πολύ καλά review για τα mackie cr3 , ακόμη καλύτερα για τα cr4 και για τα m-audio , αλλά ξεφεύγουν πολύ) :) Να τα δω και σε μέγεθος, γιατί προσωρινά μέχρι να βρώ τι θα κάνω με τον χώρο, θα πρέπει να είναι σε κακό σημείο τα ηχεία! Εκτός και αν πριν αγοράσω, έχω βρει τι θα κάνω :) 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Αφιέρωσε λίγο χρόνο να ακούσεις κάποια σετ, συζήτησε λίγο και με τους ανθρώπους εκεί και περιέγραψε τους τις ανάγκες σου και θα σε βοηθήσουν. Για αυστηρά εντός μπατζετ, τα mackie cr3 δείχνουν ωραία χαρακτηριστικά από θέμα wattage αλλά και κατεβαίνουν έως τα 80Hz ενώ τα edifier που κοιτάς κατεβαίνουν έως τους 100. Ξεφεύγοντας λίγο εκτός του μπατζετ θα βρεις τα Yamaha nx-b55 που απλώς έχουν bt, ενώ στα 125 θα βρεις τα m-audio studiophile av42 που κατεβαίνουν έως τους 75 κύκλους και έχουν όνομα "βαρύ" (πολύ καλή εταιρία η m-audio σε πολλές κατηγορίες ηχείων) ενώ στα 135 θα βρεις τα reloop adm-4 που διαθέτουν 4" γουφερακι και κατεβαίνουν ως και τους 50 κυκλους (!) αλλά δεν αναγράφεται το μέγιστο spl στο 1 μέτρο απόστασης. Αυτά είναι τα κομμάτια που διακρίνω εγώ με λίγο ψάξιμο. 

Μιας και οι Ωδές είναι κοντά σου όπως είπε ο giorgos2187 πέρνα μια βόλτα να τα ακούσεις και πάρεις γνώμη.

 

Τα specs από τα edifier σε σύγκριση με τα cr3

Spoiler

 

Total power output: RMS 15W × 2 (treble) + 18W × 2(bass) (DRC ON)

Treble driver: Φ19 mm silk dome tweeter

Bass driver: 4 inch (116 mm)

Signal to noise ratio: ≥85dBA Frequency response: 60Hz ~ 20KHz (@+/-6db)

 

Input sensitivity: PC: 700 mV ± 50 mV

AUX: 550 mV ± 50 mV

Input type: PC/AUX/Bluetooth

 

Γράφει κάπου ότι κατεβαίνουν ως τα 100zh? Εκτός αν υπολογίζεται από κάπου αλλού, ρωτάω επειδή δεν το βλέπω.

Για τα χρήματα τους προσφέρουν manual ρύθμιση πρίμα, μπάσο, remote control, ανέφερες και το bluetooth που έχουν, 

επίσης αναμονές για 2 εισόδους (και τα CR3 απ'όσο βλέπω) πέρα της σύνδεσης BT.

Πέρα από τα m-audio av42 που έχω ακούσει παλιά, για τα άλλα που έχουν αναφερθεί δεν τα γνωρίζω.


Αν θες παραπάνω ισχύ και δεν σου χρειάζεται το BT, στα ίδια χρήματα είναι τα R1800T III

Spoiler

TOTAL POWER OUTPUT:RMS 16W x 2 + 19W x 2

THD + N:10%

SNR:≥85dBA

FREQUENCY RESPONSE:Satellites: 3.4kHz - 20kHz

Subwoofer: 30Hz - 3kHz

DISTORTION:≤0.5%

CHANEL SEPARATION:≥45dB

SPEAKER UNIT:Tweeter: 19mm, 4Ω

Bass unit: 4 inch (116mm) 6Ω

 

;)

Έγινε επεξεργασία από idonthave
Link to comment
Share on other sites

Τωρα για το που ειδα τα specs δεν θυμαμαι ν πω την αληθεια και ισως και να κανω και λαθος, να εχω δει καποιου αλλου edifier. Παντως εδω η αποκριση 60Hz -20KHz δινεται σε -/+6 db. 60 hz με -6db ειναι ουσιαστικα σαν να μην υπαρχουν καν. Καλο ειναι να βλεπουμε τις αποκρισεις συχνοτητας στα -/+3 db. Χωρις να ειμαι σιγουρος οι Ωδες δινουν αυτη τη μετρηση. Ας το επαλξθευσει ομως καποιος γιατι πανω στις βιασυνες μου ισως κανω κανα λαθος

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.