Jump to content



Ηχεία για το PC (2.0 κατά προτίμηση)


Recommended Posts

Ναι εχει. Ενα απ εξω το βλεπεις μια σταλια μαγαζι, με το που μπαινεις μεσα ξεπεταγονται μασινια απο παντου. Anyway, σε ρωταω για τα edifier διοτι ενδιαφερεσαι για τα μοντελα τους και ισως μπορουσες να γλυτωσεις χρηματα αντα ακουγες και σ αρεσαν. Προσωπικα δεν νομιζω οτι θα αξιζουν διπλα στα m-audio ομως.

Μόλις τώρα, το μέλος p55 έγραψε:

Αν στο μέλλον βρεις και καμία κάρτα ήχου σε καλή τιμή θα αναβαθμίσεις περισσότερο τον ήχο του υπολογιστή σου.

 

Ισχυει, αλλα οχι πολυ. Τουλαχιστον οχι τοσο ωστε να αξιζει να δωσει κανενα 100αρικο+

 

@tommybertsen Ναι εχει. Ενω απ εξω το βλεπεις μια σταλια μαγαζι, με το που μπαινεις μεσα ξεπεταγονται μασινια απο παντου. Anyway, σε ρωταω για τα edifier διοτι ενδιαφερεσαι για τα μοντελα τους και ισως μπορουσες να γλυτωσεις χρηματα αντα ακουγες και σ αρεσαν. Προσωπικα δεν νομιζω οτι θα αξιζουν διπλα στα m-audio ομως.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι, κατάλαβα γιατί το ρωτάς. Εντάξει, η μητρική μου είναι αυτή της υπογραφής, δεν ξέρω αν στις νεότερες (σε περίπτωση που αναβαθμίσω) έχουν καλύτερο onboard ήχο, αλλά το να δώσω αρκετά χρήματα για κάρτα ήχου , δεν ξέρω κατά πόσο θα το κάνω! 

Η sound blaster Z δεν αξίζει τα χρήματα που ζητάει; Κυρίως για μουσική μιλάω (τακτικά την βλέπω ~50€ μεταχειρισμένη)

Link to comment
Share on other sites

πριν 57 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

αλλά από μπάσο η μέρα με την νύχτα. Έβγαλα και τα EQ που είχα από την εφαρμογή jetaudio που έχω στο κινητό, και άκουσα καθαρά πως τα av42 είναι ανώτερα σε όλους τους τομείς και αποφασίζω ότι τα +35€ τα αξίζουν με τα 1000. 

γκούχου γκούχου

Δεν έχω "ακούσει κανένα" 2,0 σ'αυτήν την κατηγορία (πλην του m-audio). Ωραίο ηχειάκι αλλά στα αυτιά μου δεν (για τα 125€ που ζητάει) για εμένα.

 

Spoiler

μην ήταν ένα, μην ήταν 2, μην ήταν 2-1 :rofl:

 

Spoiler

με συνοπτικές διαδικασίες 2,1 για να έχεις και το μπάσο που θέλεις :bleh:

 

πριν 38 λεπτά, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Προσωπικα δεν νομιζω οτι θα αξιζουν διπλα στα m-audio ομως.

Πέρα από την χρηματική διαφορά (20-30€ φθηνότερα) ανάλογα σε πιο θα πήγαινε, τα edifier έχουν και το θετικό της

χρηστικότητας/ευκολίας (remote, ρυθμίσεις) 1600/1800 συν BT το 1700. Τα 1800 θεωρώ πως "κάθονται" άνετα απέναντι τους (γνώμη μου) 

 

Μπορεί να λέω και μπαρούφες για τα παραπάνω αλλά καλό θα ήταν να άκουγες και κάποιο απ'αυτά, όπως έγραψε και ο giorgos2187.

On 9/12/2017 at 3:55 ΜΜ, το μέλος idonthave έγραψε:

πάρε τηλ. cosmodata και msystems αν υπάρχει δυνατότητα να ακούσεις κάποιο από τα R→1600,1700,1800

Δεν έχεις να χάσεις κάτι.

Τεσπα, με γεια όποια και να πάρεις ;) δεν θα επιμείνω άλλο μέχρι το επόμενο post :p 

Έγινε επεξεργασία από idonthave
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 57 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Thanx όλους και ειδικά τον @giorgos2187 για την υπόδειξη του καταστήματος :) 

Εμενα που σε πηγα με εχεις χ3σμ3νη ε; :p

Παρακαλω ρε δε κανει τιποτα :hehe:

 

Αντε καλοριζικα απο τωρα και ξερω κ την επομενη αγορα :p

 

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

@idonthave μεταξύ των 2 ηχείων λέω ρε συ :p Στα αυτιά μου είναι εξαιρετικά για 2.0 ηχεία.

 

πριν 1 λεπτό, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Εμενα που σε πηγα με εχεις χ3σμ3νη ε; :p

Παρακαλω ρε δε κανει τιποτα :hehe:

 

Αντε καλοριζικα απο τωρα και ξερω κ την επομενη αγορα :p

 

Δεν θα μαρτυρούσα ότι με πήγες, αλλά τώρα το μαρτύρησες :hehe: 

Thanx, τι κάνει; :hehe: 

 

Εγώ δεν την ξέρω :p 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό. Να τα ευχαριστηθείς και να ξεκουφαθείς. Περίμενε, είπες ότι θέλεις 2.0 ηχεία; Πες μου ξανά, Βίρνα, αυτά τα ηχεία θέλεις:p:p;

πριν 15 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Εμενα που σε πηγα με εχεις χ3σμ3νη ε; :p

Παρακαλω ρε δε κανει τιποτα :hehe:

Αντε καλοριζικα απο τωρα και ξερω κ την επομενη αγορα :p

 

Να του τα λες στερεοφωνικά την επόμενη φορά στο αμάξι. Από ψιλές νότες δεν σκαμπάζει ο πρόβατος.

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.