Jump to content



Σε πόσο χρόνο κάνετε format?


Recommended Posts

On 12/27/2017 at 12:21 AM, def said:

Επειδή ακούω πολλούς να λένε ότι κάνουν το φόρματ με Windows 10 σε 5 λεπτά αληθεύει? Στο δικό μου σύστημα με 1700 ryzen στα 3.9 και έναν M.2

Samsung Evo 960 250GB και με εξωτερικό DVD recorder κάνω 15+ λεπτά, δεν είναι πολύς ο χρόνος? 

 

Ετσι ειναι! Μπορει να παιρνει και 3 λεπτα να βγεις στην οθονη που ξεκινας να σεταρεις τα windows. Αλλα θελει στικακι usb3 σε usb3 θυρα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έτσι είναι. Πρέπει το μέσο να επιτρέπει την μεγάλη ταχύτητα. usb3 και ssd έχουνε πάει την ταχύτητα σε άλλο επίπεδο.

 

Γύρισα από ταξιδάκι στην Φρανκφούρτη με την worldventures και δεν ξέρω τι ψωνίζει ο  υπολοιπος κόσμος, αλλά εγώ γύρισα σχεδόν αποκλειστικά με gadgetάκια, μεταξύ αυτών και ένα laptop κι ας μην πιαστώ με τις τεχνικές λεπτομέρειες γιατί θα φανεί πως κομπάζω. Ή μάλλον ας κομπάσω: (MSI 17,3" Full HD, Core i7-8750H, GTX 1060 6GB, 8GB RAM) ?

 

Να δω τώρα πόσο καιρό θα μου πάρει για την πρώτη του επαναφορά. Εννοείται πως το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να κρατήσω image.

Έγινε επεξεργασία από Πέρης
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Πέρης said:

Έτσι είναι. Πρέπει το μέσο να επιτρέπει την μεγάλη ταχύτητα. usb3 και ssd έχουνε πάει την ταχύτητα σε άλλο επίπεδο.

 

Γύρισα από ταξιδάκι στην Φρανκφούρτη με την worldventures και δεν ξέρω τι ψωνίζει ο  υπολοιπος κόσμος, αλλά εγώ γύρισα σχεδόν αποκλειστικά με gadgetάκια, μεταξύ αυτών και ένα laptop κι ας μην πιαστώ με τις τεχνικές λεπτομέρειες γιατί θα φανεί πως κομπάζω. Ή μάλλον ας κομπάσω: (MSI 17,3" Full HD, Core i7-8750H, GTX 1060 6GB, 8GB RAM) ?

 

Να δω τώρα πόσο καιρό θα μου πάρει για την πρώτη του επαναφορά. Εννοείται πως το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να κρατήσω image.

 

Προτιμοτερο ειναι να το φορμαρεις -στο πρωτο boot κιολας- και αυτο το instance να παρεις image.

Εχει λιγο κοπο, αλλα γλιτωνεις ολο το bloatware γιατι η επαναφορα που θα κανεις σε καποιο διαστημα θα εχει οτι bloatware εχεις και τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.