Jump to content


Αγορα Android Tv box


jesus

Recommended Posts

α, καλα, και που να ψαξεις και για custom os.

 

Εγω πηρα ενα minix, του αλλαξα το λειτουργικο με ενα καθαρο kodi και (θεωρητικα, γιατι δεν εχω tv) παιζει και 4κ.

 

Παντως 1080p 38GB με 5.1/Atmos rip το επαιξε νερακι.

Link to comment
Share on other sites

2x nvidia shield :p

Μην ρωτησετε γιατι εχω 2.

απανταω:

Το ενα στο σαλονι το εχω για το gamestream οπως και για θεαση kodi/netflix

Στο υπνοδωματιο ηταν να παρω το mibox για θεαση kodi/netflix με σωστα licences αλλα βρηκα σε καλη τιμη το shield και πηρα ενα 2ο και μου εμεινε το χειριστηριο για του σαλονιου...

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

[offtopic]

Πώς τα πάει το shield με το kodi krypton όσο αφορά το frame skipping ;

 

Wetek play 2 και mi box 3 που έχω, δεν τα πάνε καθόλου καλά εκεί (Και τα δύο είναι με android 6.0 ακόμα), και αναγκάζομαι να φορτώνω libreelec kodi krypton στο play 2, από την εξωτερική κάρτα SD.

[/offtopic]

 

 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, elapse said:

[offtopic]

Πώς τα πάει το shield με το kodi krypton όσο αφορά το frame skipping ;

 

Wetek play 2 και mi box 3 που έχω, δεν τα πάνε καθόλου καλά εκεί (Και τα δύο είναι με android 6.0 ακόμα), και αναγκάζομαι να φορτώνω libreelec kodi krypton στο play 2, από την εξωτερική κάρτα SD.

[/offtopic]

Προσωπικά εγώ θεωρώ ότι αναγκάζομαι να φορτώνω android για το Netflix, παρά το ανάποδο :)

Με τις ελλείψεις που είχε ανέκαθεν το android ως προς το libreelec (αν και έχουν ελαττωθεί εσχάτως), έχω συνηθίσει το δεύτερο ως βασικό σύστημα.

To Play 2 από πού το έχεις πάρει?

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος minast έγραψε:

Προσωπικά εγώ θεωρώ ότι αναγκάζομαι να φορτώνω android για το Netflix, παρά το ανάποδο :)

Με τις ελλείψεις που είχε ανέκαθεν το android ως προς το libreelec (αν και έχουν ελαττωθεί εσχάτως), έχω συνηθίσει το δεύτερο ως βασικό σύστημα.

To Play 2 από πού το έχεις πάρει?

Από την wetek απευθείας.

 

Σίγουρα θα προτιμούσα να είχα το netflix στο libreelec. Αλλά από τη μία, το netflix plugin λειτουργεί στο leia, από την άλλη, δεν υποστηρίζει image based subtitles, που είναι οι ελληνικοί του netflix.

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος lefteriz έγραψε:

τo wetek παιζει full HD netflix, βγάζει 5.1 και τέλος εχει το android TV netflix ή την έκδοση για κινητά;;;   :)

Επίσημα έχει το WeOS 3.2 όπου μπορεί να εγκατασταθεί η έκδοση του netflix για κινητά και τάμπλετ (στερεοφωνικός ήχος και μάλλον όχι 1080p).

 

Με ανεπίσημη rom μπαίνει το android tv περιβάλλον με τις αντίστοιχες εφαρμογές. Με hdmi σε έναν RX-V381 παίρνω Dolby Digital plus 5.1 ήχο και φυσικά 1080p.

 

Τέλος το HDMI-CEC είναι και εδώ μπελάς: δουλεύει όποτε θέλει...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.