Jump to content



αγορα νεων ακουστικων για παιχνιδια ταινιες και μουσικι


Recommended Posts

Δημητρη απο την μια με ολα τα υπολοιπα που εχεις και γω το ιδιο θα εψαχνα, αλλα θεωρω υπερβολη με ολα αυτα που εχεις αν τα εδωσες μονο και μονο για να παιζεις παιχνιδια.

Έγινε επεξεργασία από def
Link to comment
Share on other sites

πριν 17 ώρες, το μέλος dimitris20305 έγραψε:

πρωτον  θελω να μου πειτε τι διαφορες εχουν   του κλειστου  τυπου με τον ανοικτο  τυπο??

εγω παιζω ολα τα παιχνιδια ολα τα ειδη παιχνιδιων απο fps μεχρι και horor  παιχνιδια.. faloyt 4  και ολα τα ειδη παιχνιδιων..  teken injustice 2  mortal x

ακουω ολα  τα ειδη  μουσικης απο ελληνικα μεχρι και trance  hoyse και psydelic  trance jungle  electro  ολα τα ειδη,,.:hmm:

και απο ταινιες βλεπω ολα τα ειδη..

θα τα δουλέψω πάνω σε pc

 

ακουσε με  βασικα θελω να ειμε ειλικρινεις  και θα πω  γιατι θελω να παρω νεα ακουστικα..

και  θελω να μου πειτε αν οντος υπαρχει προβλημα/./.

 

εχω ενα μεγαλο ερωτημα με τα ακουστικα,που εχω τα https://www.skroutz.gr/s/4273092/Sen...G4ME-Zero.html

τα είχα αγοράσει πριν 2 χρόννια

το ερώτημα μου αν και δεν γνωρίζω αν αυτό είναι από την φαντασία μου γιατί δεν έχω την εμπειρία

θέλω να πω ότι πριν 1 χρόνο όταν τα ακουστικά τα έβαζα στην μέση ακουγόντουσαν πιο δυνατά χρησιμοποιώ και το amplier τις κάρτας ήχου που είχε 50 OHM 64-300 ohms και 300-600 ohms

όταν τα έβαζα στα 300-600 ohms η ένταση ήτανε παρα πολύ δυνατή μήπως αυτό έκανε τον ήχο να ακούγεται πιο χαμηλά?? εκτος και αν κάηκε κάποιο καλώδιο η κανένα ακουστικό ..


όταν είχα πάρει "τιλεφονο":boxed: στην sintheizer :crazy: μου είχανε πει ότι για να χαμηλώνει η ένταση δηλαδή εκεί που το βάζο στα 90 να ακούγεται σαν 10 μου είπανε ότι auto δεν παίζει..

ότι μονο αν τα ακουστικά δεν δουλεύανε μονο αν είχανε καεί..

οποτε από την εμπειρία σου υπάρχει περίπτωση η ένταση να μειώθηκε με την πάροδο του χρόνου κάτι που μου είπανε οι τεχνικοί τότε ότι αυτό δεν ισχύει.,.,
θέλω να πω ότι τα ακουστικά μου δουλεύουν κανονικά μέχρι τώρα.. απλά νιώθω ότι μειώθηκε η ένταση τις φωνής με την πάροδο του χρόνου,..,

μπορείς να μου απαντήσεις στα ερωτήματα που έχω σε παρακαλώ??

 

 

αλλα  ομως  θελω να παρω καινουργια,, αν και μου αρεσαν παρα  πολυ τα 

Sennheiser HD 700

μπορειτε να μου πειτε καπια πραγματα  για τα 

Sennheiser HD 700? εινε  ανοικτου  τυπου? κανουν για παιχνιδια και μουσικι και ταινιες??εμενα αυτο με ενδιαφερει.

 

rsz_rip_greek.gif.30101b9285825f7dca3aa614cbe9e903.gif

  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 17 λεπτά, το μέλος virus777 έγραψε:

rsz_rip_greek.gif.30101b9285825f7dca3aa614cbe9e903.gif

Είσαι άδικος και εμπαθής:p.

Μάθε μπαλίτσα από τον άρχοντα: ειμε=οϊμέ,

Όντος=του ανώτερου Όντος=Θεός=1.684.

Χροννια=γιανννης=γιανης

Τιλεφονο=τηλεφόνος=τηλεάστυ.

Sintheizer=συνθεσάιζερ.

Βαζο=με μέλι.

Καπια=πάπια=κιτάπια. 

Μουσικι=μουστάκι=μουζάκα.

Εινε=ειμε-εισε-εινε-εινε-εινε (λούπα).

Αυτά, και γράμματα γνωρίζω:sarcastic:.

 

 

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

μπορει να σταματησει  η κοροιδια??

 

υπαρχεις ενας  moderator να πει σε ολους αυτους να μην  με ειρονευετε?>>?

 

στο κατο κατο τι σε  νοιαζει  φιλε αν αγορασα εκτιποτι/?  ?? δικα σου εινε τα λεφτα??

 

ας ερθει ενας  moderator  γιατι το να με ειρωνευεστε δεν εινε σωστο//

δεν  μπορει ο καθενας εδω μεσα να με ειρωνευετε

Έγινε επεξεργασία από dimitris20305
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 34 λεπτά, το μέλος dimitris20305 έγραψε:

ας ερθει ενας  moderator 

Ήρθα. 

 

Έχω πει 100 φορές να μη ρωτάς 150 φορές τα ίδια πράγματα (όσοι οι λογαριασμοί που έχεις κάνει δηλαδή), αλλά δε βλέπω να ακούς. 

 

ΥΓ: 

 

Πείτε του επιτέλους αν πρέπει να είναι κλειστού ή ανοιχτού τύπου τα ρημάδια και ποιες οι διαφορές, μιας και το Google δεν το γνωρίζει, και κομμένες οι ειρωνείες.

 

ΥΓ2: 

πριν 36 λεπτά, το μέλος dimitris20305 έγραψε:

δεν  μπορει ο καθενας εδω μεσα να με ειρωνευετε

Σε περίπτωση που δεν το'χεις καταλάβει, το δικαίωμα αυτό το έχεις δώσει εσύ και μόνο εσύ. Αυτό που εξαρχής δεν έχεις καταλάβει, είναι πως δεν είναι εφικτό να ξέρουν όλοι τα πάντα για τα ερωτήματά σου (ξέρει όμως το Google για πολλά από αυτά) αλλά, ακόμη και αν τα ξέρουν , ο τρόπος που επιμένεις και ρωτάς 100 φορές τα ίδια, είναι - το λιγότερο - εκνευριστικός. Αποτέλεσμα αυτού, η γέννηση ειρωνείας.

Για ακόμη μία φορά, ασχολούμαστε αποκλειστικά μαζί σου. Αν δεν μπορείς να καταλάβεις αυτά τα 2 απλά πράγματα, θυμήσου τι έγραψα σε αυτό το θέμα. Τα υπόλοιπα είναι ιστορία.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 18/1/2018 at 10:58 ΜΜ, το μέλος dimitris20305 έγραψε:

πρωτον  θελω να μου πειτε τι διαφορες εχουν   του κλειστου  τυπου με τον ανοικτο  τυπο??

 

 

 

Τα ακουστικά ανοιχτού δεν απομονώνουν τους εξωτερικούς ήχους, το οποίο κάνουν αυτά που είναι κλειστού τύπου. Μπακαλίστικα με τα κλειστού τύπου άμα τα φοράς και σε φωνάζουν δεν θα τους ακούς.

Link to comment
Share on other sites

αυτο  το καταλαβα

 

απλα  θα σε παρακαλεσω απο εδω και περα

tommybertsen  να μην με ειρωνευοντε   μονο αυτο ζηταω..  αν δεν θελουν να  βοηθησουν  να  μην το κανουν απλα να μην με ειρωνευοντε και να μην με  κοροιδευουνε..

 

βασικα θελω να ειμε ειλικρινεις  και θα πω  γιατι θελω να παρω νεα ακουστικα..

και  θελω να μου πειτε αν οντος υπαρχει προβλημα/./.

 

εχω ενα μεγαλο ερωτημα με τα ακουστικα,που εχω τα https://www.skroutz.gr/s/4273092/Sen...G4ME-Zero.html

τα είχα αγοράσει πριν 2 χρόννια

το ερώτημα μου αν και δεν γνωρίζω αν αυτό είναι από την φαντασία μου γιατί δεν έχω την εμπειρία

θέλω να πω ότι πριν 1 χρόνο όταν τα ακουστικά τα έβαζα στην μέση ακουγόντουσαν πιο δυνατά χρησιμοποιώ και το amplier τις κάρτας ήχου που είχε 50 OHM 64-300 ohms και 300-600 ohms

όταν τα έβαζα στα 300-600 ohms η ένταση ήτανε παρα πολύ δυνατή μήπως αυτό έκανε τον ήχο να ακούγεται πιο χαμηλά?? εκτος και αν κάηκε κάποιο καλώδιο η κανένα ακουστικό ..


όταν είχα πάρει "τιλεφονο" στην sintheizer μου είχανε πει ότι για να χαμηλώνει η ένταση δηλαδή εκεί που το βάζο στα 90 να ακούγεται σαν 10 μου είπανε ότι auto δεν παίζει..

ότι μονο αν τα ακουστικά δεν δουλεύανε μονο αν είχανε καεί..

οποτε από την εμπειρία  υπάρχει περίπτωση η ένταση να μειώθηκε με την πάροδο του χρόνου κάτι που μου είπανε οι τεχνικοί τότε ότι αυτό δεν ισχύει.,.,
θέλω να πω ότι τα ακουστικά μου δουλεύουν κανονικά μέχρι τώρα.. απλά νιώθω ότι μειώθηκε η ένταση τις φωνής με την πάροδο του χρόνου,..,

μπορείς να μου απαντήσετε στα ερωτήματα που έχω σε παρακαλώ??

Έγινε επεξεργασία από dimitris20305
Link to comment
Share on other sites

  Εντάξει, δεν υπάρχει σωτηρία. Σου λέει ο @tommybertsenκάποια πράγματα, σου εξηγεί κάποιους βασικούς κανόνες και εσύ εκεί, κάνεις copy paste το ίδιο κατεβατό (παίζοντάς το ανίδεος) και ρωτάς τα ίδια και τα ίδια. 

Δεν θέλω να επεκταθώ, γιατί θα γράψω άσχημα πράγματα και, ειλικρινά, δεν τ' αξίζεις ούτε αυτά. 

Το μόνο που μπορεί να γίνει στην περίπτωσή σου, είναι να υποβάλλουμε αναφορά μόλις δούμε ότι άνοιξες ένα ακόμη θέμα. Τουλάχιστον, να κλειδώνει άμεσα το οποίο θέμα ανοίγεις και ν' αποφεύγεται αυτή η κατάσταση. 

Link to comment
Share on other sites

απλα  ζηταω να με  βοηθησετε σε αυτα  που ρωταω. δεν ζηταω κατι το παραλογο.. απλα ζηταω κατανοηση

 

αυτα  που ειπε ο τομμι τα καταλαβα και τα ισοπεδωσα στο μυαλο μου  αλλα δεν μου αρεσει  κατι ατομα σαν και εσενα να με ειρωνευοντε... και να με σχολιαζουνε  λαζαρους.

Έγινε επεξεργασία από dimitris20305
Link to comment
Share on other sites

Να και μια φορά που έγραψες σε σωστά ελληνικά (εξαιρουμένων των τόνων, αλλά μην τα θέλουμε και όλα δικά μας). 

Αν συνεχίσεις έτσι (χωρίς, όμως, να επιμένεις), ίσως λάβεις και σοβαρές απαντήσεις.

Δοκίμασέ το και θα νιώσεις καλύτερα;).

Η κατανόηση θα έρθει, όταν σταματήσεις να συμπεριφέρεσαι κατ' αυτόν τον τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

το θεμα με τους εκτυπωτες μακραν καλυτερο.

 

οταν η καρτα ηχου εχει επιλογη το τι αντιστασης ακουστικα θα εχεις, ειναι σχετικα λογικο να βγαζει δυνατοτερο σημα ηχου οταν επιλεγεις 600ω. αν επιλεγεις 600 και τα ακουστικα ειναι 50 θα ακουγεται πολυ δυνατα σε μεγαλη ενταση και θα παραμορφωνει.

 

ναι, κι ομως απαντησα....

 

αληθεια καλα τα ορθογραφικα, τις καθετες και τις αγκυλες και τις τελειες γιατι τα πετας συνεχεια μεσα .,,,///>>??

 

 

Έγινε επεξεργασία από acct
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι, όσο τροφοδοτείτε αυτή τη συζήτηση, αποκλείεται να σβήσει.

 

@dimitris20305, σου προτείνω να επισκεφτείς το κατάστημα από το οποίο έχεις αγοράσει το ηχοσύστημά σου και να ζητήσεις να σου προτείνουν ένα σετ ακουστικών καλύτερο από το τωρινό σου. Εντός του προϋπολογισμού σου υπάρχουν πολλές επιλογές και είμαι σίγουρος ότι θα μπορέσουν να σε βοηθήσουν.

 

Σου εύχομαι ολόψυχα καλή συνέχεια στην αναζήτησή σου, αλλά σου θυμίζω ότι και η υπομονή έχει τα όριά της.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.