Jump to content



Εργαλεία που θα ήθελα και σκέφτομαι να αγοράσω...Wish List!!


Recommended Posts

πριν 56 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Η διαφορα πρεπει να ειναι στη λαβη Νεκ. Το ενα ειναι τηλεσκοπικο στο αλλο πρεπει να προσθετεις κομματι για να γινει πιο μεγαλο/μακρύ. Ψαξε το λιγο ομως γιατι ειμαι απο κινητο κ δεν μου ειναι ευκολη η συγκριση :)

 

Αυτο ειναι, οπως τα λες! Το γραφει αλλωστε αλλα ειχα κολλησει στα χαρακτηριστικα του μηχανηματος και δεν εδωσα σημασια στη περιγραφη της εικονας.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
πριν 11 ώρες, το μέλος Papakitou έγραψε:

Μηπως, λεω μηπως, εχει καποιος ενδιαφερον να παρει κατι απο εδώ να μοιραστούμε τα μεταφορικά..;

Εχει απίστευτα πράγματα το μαγαζί.. 

Εγώ ζαχαρωνω κάτι σφικτηρες που χρειάζομαι (μεταξύ άλλων καλουδιων), αλλά δυστυχώς δεν θα βολευτούμε, βλέπεις δεν είμαι Ελλάδα..

Εχεις ξανακάνει αγορά από κει; από ποιότητα είναι εντάξει, γιατί από τιμές λογικές τις βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

αγόρασα ένα τέτοιο set πριν από λίγο καιρό, καθώς είχα περιέργεια να μάθω πως λειτουργούν οι κλειδαριές

(οι πιο βασικές τουλάχιστον). Η αλήθεια είναι ότι με αυτό και αρκετά video έμαθα περισσότερα απ ότι περίμενα

 

IMG_20191105_175953.jpg

  • Like 4
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος eleozz έγραψε:

αγόρασα ένα τέτοιο set πριν από λίγο καιρό, καθώς είχα περιέργεια να μάθω πως λειτουργούν οι κλειδαριές

(οι πιο βασικές τουλάχιστον). Η αλήθεια είναι ότι με αυτό και αρκετά video έμαθα περισσότερα απ ότι περίμενα

 

IMG_20191105_175953.jpg

\

 

link?

Link to comment
Share on other sites

ήταν από ebay, το url δεν είναι πλέον διαθέσιμο,

 

άλλα είναι ίδιο με αυτό

 

https://www.ebay.com/itm/12-Picks-5-Torque-Wrench-Lock-Pick-Set-Transparent-Locksmith-Practice-Padlock/264443352167?hash=item3d920d5467:m:m9XAvdaAFXxJvsxY6C_m0ag

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σκεφτομαι να παρω ενα πνευματικο πιστολετο  https://www.e-ergaleio.gr/product_info.php?products_id=26698&skr_prm=WyI5YTgyNjBiZC01ODE3LTRkZTMtOGNkNS05MzUxMzYwYmY2NDIiLDE1NzQxMDg1NzYwNjYseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsInRhZ3MiOiIifV0

Δεν θελω ακριβο γιατι η χρηση θα ειναι απλη. Μια φορα το μηνα 8-10mm διαμπερες σε τοιχο (συχνα εχει και μπετο), και καμια βαση τοιχου (αν και υπαρχει κρουστικο τρυπανι για αυτη τη χρηση).

Μια χαρα δεν θα ειμαι με αυτο?

 

Link to comment
Share on other sites

Για τη δουλεια που το θες ειναι δυσχρηστο και θα σε κουράσει. Τα 8 και 10mm για κρουστικα δράπανα ή πιστολέτα δεν ειναι και τίποτα τρομερό.

Τέτοιου τύπου σαν αυτό που κοιτάς τα παίρνουν για να γκρεμίζουν.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Για τη δουλεια που το θες ειναι δυσχρηστο και θα σε κουράσει. Τα 8 και 10mm για κρουστικα δράπανα ή πιστολέτα δεν ειναι και τίποτα τρομερό.

Τέτοιου τύπου σαν αυτό που κοιτάς τα παίρνουν για να γκρεμίζουν.

 

 

Εχω ενα παλιο Black & Decker 650W αλλα δεν μου αρκει η κρουστικη αποδοση του. Ισως εχει προβλημα γιατι το ειχα ζορισει στο παρελθον. Δεν εχω εμπειρια απο αλλο τρυπανι, γιαυτο κοιταω το παραπανω. Επειδη ειναι φτηνο και τα 4J πιστευω υπεραρκετα. Δεν θελω να δωσω πανω απο 70 και θελω να μπορω να κανω διαμπερες ακομα και πανω απο κασα παραθυρου, σε τοιχο 30 εκατοστων. Γινεται αυτο με απλο κρουστικο τρυπανι των 70 ευρω?

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος xriantw έγραψε:

Εχω ενα παλιο Black & Decker 650W αλλα δεν μου αρκει η κρουστικη αποδοση του. Ισως εχει προβλημα γιατι το ειχα ζορισει στο παρελθον. Δεν εχω εμπειρια απο αλλο τρυπανι, γιαυτο κοιταω το παραπανω. Επειδη ειναι φτηνο και τα 4J πιστευω υπεραρκετα. Δεν θελω να δωσω πανω απο 70 και θελω να μπορω να κανω διαμπερες ακομα και πανω απο κασα παραθυρου, σε τοιχο 30 εκατοστων. Γινεται αυτο με απλο κρουστικο τρυπανι των 70 ευρω?

 

https://www.skroutz.gr/s/5948114/Bulle-BRH-2680.html

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Με 75.90 αν ισχύει η τιμή αξίζει να δώσεις λίγα παραπάνω από τα 70 που λες

 

https://www.skroutz.gr/s/15129524/AEG-Tools-KH25ES.html

 

6 hours ago, xriantw said:

σε τοιχο 30 εκατοστων. Γινεται αυτο με απλο κρουστικο τρυπανι των 70 ευρω?

Εξαρτάται αν ειναι πέτρα, μπετό ή απλό τούβλο, πόσες θες να κάνεις με την μία κλπ

Αλλά με το κατάλληλο τρυπάνι και τον λίγο παραπάνω χρόνο ναι μπορεί να ανοικτεί και χωρίς πιστολέτο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.