Jump to content


Mικροεργαλεια για ηλεκτρονικες κ ηλεκτρικες συσκευες..


Recommended Posts

πριν 9 ώρες, το μέλος rory έγραψε:

Έχε και αυτό υπόψιν.

Οι μύτες είναι σίγουρα πιο "μαζεμένες" στο σύνολο,δεν πιάνουν πολύ χώρο και μεταφέρονται εύκολα.

Τα κατσαβίδια πάλι είναι πιο καλά στο να μπαίνουν σε σημεία που δεν φτάνει η μύτη λόγο πάχους.

Γνώμη μου,αν δεν τα μεταφέρεις συχνά πάρε τα Wera και σιγά σιγά μεγαλώνεις το σετ.

 

Αλλά πάρε και μια ιδέα πως μπορείς να τα μεταφέρεις. ?

 

 

 

Καλημέρα, είχα κοιτάξει το σετ που μου προτείνεις αλλά για κάποιο λόγο δεν με έπεισε. 

 

Όσο για το σετ της βέρα του κυρίου παραπάνω... Ότι και να πω είναι λίγο 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι και έχει τις περισσότερες από τις μύτες που θα χρειαστείς.

Παντως αν δεν τα μεταφέρεις πάρε τα Wera όπως σου είπα και σιγά σιγά μεγάλωσε την συλλογή σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΤΟ χρειαστηκα τελευταια για καποιες περιεργες βιδες ,[οικιακη μικροσυσκευη] κ το θυμηθηκα...

IMG_3700.thumb.JPG.77a76cced7835225f297d20ea86a1282.JPGIMG_3701.thumb.JPG.aed9a4645e16fd65d902d07ceca0ae77.JPGIMG_3702.thumb.JPG.ac17268dd9efebe0fe9503d86e8a19d9.JPGIMG_3703.thumb.JPG.8a66866bc173df554d92f302be8f1e8f.JPGIMG_3704.thumb.JPG.68ce912d367a6b8b7fc8950c5c1d3208.JPG

 

ΜΕ τιμη γυρω στα 12 ευρω , αψογο για οοοοοταν.......

IMG_3705.thumb.JPG.552b392b993309b6266a3f4530d82a85.JPG

στα + κ η μεταλλικη θηκουλα....wolfcraft....

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Επειδη ο μικρος αρχισε να σκαλιζει τωρα τελευταια κατι δαγκωμενα μηλα, τα οποια εχουν περιεργες βιδες, σε συνδυασμο με κατι προσφορες της WURTH, που η συγκεκριμενη εχει τις pentalobe κ τις tri-wing ,k επειδη μ ετρωγε ενα σημειο του σωματος κ η τσεπη ταυτοχρονα....:p

IMG_4197.thumb.JPG.2b23db6cbc259c8fda58b66a59a67168.JPGIMG_4189.thumb.JPG.be20adf0f5a28513acdaf093db500feb.JPGIMG_4191.thumb.JPG.c99607ccee15c68f6145a6fda9dd6421.JPG

 

Θεωρω μεγαλο φαουλ το οτι δεν υπαρχει το ΡΗ 000, αλλα το εχω σε μεμονομενο της facom...

Kαλυτερα ,για μενα, ειναι να εχεις σε τετοια κατσαβιδια ,οτι χρειαζεσαι σε μεμονομενα κομματια που εξασφαλιζουν απολυτη σταθεροτητα!!!!!!!!!

IMG_4192.thumb.JPG.c6646966afdc7c4e74f8aecf7e6bb77c.JPGIMG_4193.thumb.JPG.5645a8c1bc23a74cc1222eed517f1cce.JPG

 

Θηκη, κατσαβιδι κ μυτες, αρκετα καλα [περιμενα περισσοτερα σε θεμα ποιοτητας απ την εν λογω εταιρια] κ οριακα αποδεκτα σε αυτη την τιμη....

Η κανονικη τους τιμη, προ προσφορας αγγιζε τα 50+.....

IMG_4194.thumb.JPG.13f465771d8ad8b8d295838857c78fb8.JPG

Οι εν λογω μυτουλες που ηταν ο λογος αγορας....

Υπαρχει σετακι , μαλλον κινεζικο, ηδη , αλλα δεν το πολυεμπιστευομουν στα χερια του βανδαλου γιου...:)

IMG_4199.thumb.JPG.1a49a754d82d633318bb89d9c3ce18e2.JPGIMG_4198.thumb.JPG.3d20fa2002adf269478b7484cc582f2c.JPG

Το οποιο ειναι το συγκεκριμενο κ θα αποτελει πεδιο πειραματισμου ,απο τα αποκτηματα του σκραπατζιδικου.....

 

Για οσους δεν χρειαζονται τις pentalobe , kαλο θα ηταν ,οσο υπαρχουν ακομα , να χτυπησουν απ το ΛΕΡΟΥ  το παρακατω σετακι ,που ειναι κορυφαιο για μενα ,απο θεμα ποιοτητας κ τιμης ,στο 20αρικο περιπου....

IMG_4200.thumb.JPG.65ab9ae07b2684d988468ba75f5d2bd4.JPGIMG_4201.thumb.JPG.7f9211a388793238662a4b702f75d7df.JPG

Οσοι το προλαβετε ,θα με θυμηθητε!;)

Ααα...σε ερωτηση που εκανα, το wurth δεν εχει εγγυηση....

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος Stelios13 έγραψε:

Για οσους δεν χρειαζονται τις pentalobe , kαλο θα ηταν ,οσο υπαρχουν ακομα , να χτυπησουν απ το ΛΕΡΟΥ  το παρακατω σετακι ,που ειναι κορυφαιο για μενα ,απο θεμα ποιοτητας κ τιμης ,στο 20αρικο περιπου....

 

Οσοι το προλαβετε ,θα με θυμηθητε!;)

Ααα...σε ερωτηση που εκανα, το wurth δεν εχει εγγυηση....

 

Από περιέργεια έχω το set της Tivoly (αγορά στα 12 ευρώ πριν κάποια χρόνια) γιατί είναι κορυφαίο από θέμα ποιότητας ?

Σε σύγκριση με κάτι κινέζικα τύπου Jakemy είναι σχεδόν ίδια και σε τιμή και σε ποιότητα.

 

"δεν χρειαζονται τις pentalobe" … πληθυντικός .. ένα Pentalobe βλέπω ...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 ώρες, το μέλος IOANNISTSA έγραψε:

 

Από περιέργεια έχω το set της Tivoly (αγορά στα 12 ευρώ πριν κάποια χρόνια) γιατί είναι κορυφαίο από θέμα ποιότητας ?

Σε σύγκριση με κάτι κινέζικα τύπου Jakemy είναι σχεδόν ίδια και σε τιμή και σε ποιότητα.

 

"δεν χρειαζονται τις pentalobe" … πληθυντικός .. ένα Pentalobe βλέπω ...

 

 

 Το tivoly ειναι made in france, το συγκεκριμενο, κ εχει αποδειξει πολλες φορες την ποιοτητα κ την αντοχη σε πολλες δουλειες....Δεν εχει στραβωσει  μυτη,ουτε κ τις ποιο μικρες ισιες. Κορυφαιο σε σχεση ποιοτητας - τιμης....

Καποια κινεζικα στραβωναν ευκολα τις μυτες.

Οι 2 τελευταιες μυτες ειναι pentalobe...

Έγινε επεξεργασία από Stelios13
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Εγώ ήθελα να έχω ένα φτηνό σετ για όλες τις περίεργες βίδες που συναντώ σε διάφορες μικροσυσκευές και πήρα με 12 ευρώ αυτό:

https://www.aliexpress.com/item/33038658044.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.4d4151ddVCQUsD&s=p&algo_pvid=0255699f-c9fe-4daa-a170-2048eb4d847f&algo_expid=0255699f-c9fe-4daa-a170-2048eb4d847f-16&btsid=c03c9252-9d57-43e0-896a-6a3e438da7af&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_9%2Csearchweb201603_53

HTB10Zzecv1H3KVjSZFHq6zKppXah.jpg

 

και σαν δεύτερο με 2,52 ευρώ ? (ούτε οδοντογλυφίδες να αγόραζα) αυτό:

https://www.aliexpress.com/item/32993099075.html?spm=a2g0o.detail.0.0.32dc2360aLiV5l&gps-id=pcDetailCartBuyAlsoBuy&scm=1007.12908.113971.0&scm_id=1007.12908.113971.0&scm-url=1007.12908.113971.0&pvid=544a10dc-1ced-4807-9d06-8049ae1c2b79

image.png.85fd3cdd523385aadd59b09f8e1d3ca0.png

Έγινε επεξεργασία από Γιώργος 1
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος Γιώργος 1 έγραψε:

Κμακαρι να μπορεσεις να κανεις δουλεια με αυτα. Γιατι με φτηνα εργαλεια σαν αυτα, μονο βιδες δεν ξεσφιγκα. Η ακριβεια σε συνδιασμο με ροπη και την αναλογη δυναμη, θελει σκληρο μεταλλο αριστα κατεργασμενο που αυτα του κιλου δεν την εχουν.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

Κατ΄αρχήν καλώς ήρθες στη παρέα μας  και κατά δεύτερον μεγειά !  :)

 

πριν 3 ώρες, το μέλος Γιώργος 1 έγραψε:

Διαφωνώ, μια χαρά θα κάνει την δουλειά του ένας που τα τα χρειαστεί μια φορά τον χρόνο.

 

Είναι πολύ πιθανόν να μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου και με κάποιο εργαλείο που δεν είναι το τοπ, γιατί δεν είναι όλες οι εφαρμογές δύσκολες και απαιτητικές.

Όμως αυτό δεν πρέπει να σε οδηγεί στο λάθος συμπέρασμα ότι το καλό εργαλείο προορίζεται μόνο για συχνή χρήση γιατί η κατασκευή του το κάνει ανθεκτικό.

Το καλό εργαλείο το χρησιμοποιείς όταν έχεις να κάνεις μια δουλειά απαιτεί ακρίβεια στη συναρμογή, αντοχή στις δυνάμεις που εφαρμόζονται, και σωστό σχεδιασμό για να μην γίνει ζημιά στο αντικείμενο που επεμβαίνεις, ή στο εργαλείο , ή ακόμα περισσότερο σε αυτόν που το χρησιμοποιεί!

Αυτό δεν έχει καμία σχέση με το πόσο συχνά το κάνεις αυτό, διαφορετικά παίζεις με το ενδεχόμενο να χαλάσει το φτηνό εργαλείο (που ποιος νοιάζεται γι αυτό) ή να χαλάσει μια βίδα ας πούμε , που δεν είναι και το καλύτερο, ή εσύ ο ίδιος να τραυματιστείς, που δεν το θέλει κανείς!  !

Πας να λύσεις κάποιο εξάρτημα ας πούμε που έχει μαλακές βίδες και λόγω του ότι το κατσαβίδι που χρησιμοποιείς δεν έχει ακριβω΄ς την σωστή γεωμετρία, αντί να ξεβιδώσει η βίδα , χαλάει το κεφάλι της (από philips ας πούμε γίνεται μια κωνική εσοχή ! ) Τότε ότι γλύτωσες σε κόστος από ένα φτηνιάρικο (πρόσεξε λέω φτηνιάρικο και όχι φτηνό) εργαλείο, θα το πληρώσεις σε χρόνο και ενδεχομένως και σε χρήμα !

 

Να σου πω ένα παράδειγμα από τη δουλειά μου.

Κάποτε χρειάστηκε να λύσω μαι φρεζάτη allen βίδα Μ6 για να αφαιρέσω  μια φορητή συσκευή από την σταθερό φορέα της για να την επισκευάσω.

Παίρνω ένα σετ κλειδιά allen που μας είχε χορηγήσει η υπηρεσία (προμήθειες  με μοναδικό κριτήριο το κόστος!) βρίσκω το κατάλληλο κλειδί το βάζω στη βίδα (είχε και καλή εφαρμογή) και προσπαθώ να ξεβιδώσω την βίδα.

Αυτή όμως αποδείχτηκε κάπως  πεισματάρα αλλά τελικώς εντάξει πήρε στροφή !

Η τουλάχιστον έτσι νόμισα, μέχρι που πρόσεξα ότι το κοντό στέλεχος του allen είχε στρίψει γύρω από τον άξονά του σαν πατσαβούρα που τη στύβεις ! 

Φυσικά πήγα μέχρι το αυτοκίνητό μου κι έφερα τα δικά μου κλειδιά (κάτι Beta είχα τότε ) και έκανα μια χαρά τη δουλειά μου γιατί ευτυχώς το υπηρεσιακό "allen" ήταν πολύ μαλακό για να της κάνει ζημιά !

 

Συνεπώς Τα εργαλεία είναι τριών ειδών, τα "πολύ καλά" που διακρίνονται για την σχεδίασή τους, την αντοχή στη χρήση και στο χρόνο,  την ασφάλεια που παρέχουν κλπ κλπ

Μετά έχουμε τα "φτηνά" εργαλεία που έχουν τη σωστή σχεδίαση και μπορούν να κάνουν τη δουλειά τους σωστά σε ικανοποιητικό βαθμό, και δεν προκαλούν κινδύνους στη χρήση τους, μπορεί να μην διακρίνονται σε βάθος χρόνου, αλλά είναι μια άριστη λύση αν η χρήση που τους επιφυλάσσουμε δεν είναι πολύ συχνή και βαριά.

Και τέλος και καταϊδρωμένα έρχονται -που να μην υπήρχαν καλύτερα- όλες εκείνες οι φτηνές και επικίνδυνες απομιμήσεις εργαλείων, που δεν κάνουν τη δουλειά που πρέπει και η χρήση τους ενέχει σοβαρούς κινδύνους και μάλιστα από εκεί που δεν πάει το μυαλό σου!

 

Αυτά τα τελευταία πρέπει να τα έχουμε πάντα κατά νου και να φροντίζουμε να τα αποφεύγουμε ακόμα και αν οι τιμές τους είναι σκανδαλωδώς χαμηλές, γιατί απλά αυτά δεν αποτελούν την εξαίρεση στον κανόνα "Ότι πληρώνεις παίρνεις! ", ίσα -ίσα, το αντίθετο ακριβώς . . . τον επιβεβαιώνουν και μάλιστα με τον χειρότερο τρόπο !

Έγινε επεξεργασία από Seafalco
  • Like 6
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Πάλι διαφωνώ.

Το δίλημμα για πολλούς είναι:

«Να έχεις φτηνά εργαλεία ή να μην έχεις καθόλου εργαλεία»

Γιατί κάποιος που χρειάζεται σπάνια κάποια εργαλεία, δεν είναι διατεθειμένος να αγοράσει ακριβά εργαλεία.

 

Αλλά και για αυτόν που έχει καλά εργαλεία υπάρχουν σχετικά διλήμματα, για παράδειγμα:

«Στο σπίτι στο χωριό που πάς μια φορά στο τόσο, να έχεις μερικά φτηνά εργαλεία για να υπάρχουν ή να μην έχεις τίποτα και αν απρογραμμάτιστα χρειαστείς να επισκευάσεις κάτι να ψάχνεσαι;»

Έγινε επεξεργασία από Γιώργος 1
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω η κουβεντα πηρε λαθος μονοπατι. Αν καταλαβα καλα, (το δεύτερο προϊόν το εχω αλλα ιδιας λογικης ειναι και το πρώτο) τα θελει για μικροδουλειες. 

Ετσι και αλλιως το δευτερο σετ ειναι τοσο μικρο που δεν κανει για κατι αλλο. Ουσιαστικα ενα κατσαβιδι με διαφορες μυτες ειναι για να ανοιξεις κανα λαπτοπ και κανα κινητο ή κατι μικρο τελος παντων. Εκει ροπες τρελές δεν εχει. Αλλα και να εχει, η λαβη πχ του δευτερου δε θα σου επετρεπε να ασκήσεις. Εχει ομως το ενδεχόμενο να χρειαστεις μια μυτη που ειναι σπανια και να ψαχνεσαι.

 

Για μικροδουλειες λοιπον τα θεωρω μια χαρα και υπαρκετα. Και για να ειμαι πιο σωστη το δεύτερο το θεωρω μια χαρα και αρκετο, μιας και γι αυτο μπορω να μιλησω. Αλλα δε βρισκω λογο κ το πρώτο να μη βρει τη χρησιμοτητα του σε μικροδουλειες.

 

Τωρα για αλλες πιο σκληρες δουλειες την αποψη μου κ στη θεωρια και στη πράξη νομιζω την εχετε καταλαβει :hehe:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είπα προηγουμένως είναι με δυο λέξεις το εξής:
Δεν μπορείς να χρησιμοποιείς την συχνότητα χρήσης ενός εργαλείου σαν κριτήριο για την ποιότητα που απαιτείται να έχει αυτό καθώς και το συνεπαγόμενο κόστος του !
Η ποιότητα / κόστος ενός εργαλείου,  εξαρτάται - πρωτευόντως-  από τις απαιτήσεις που έχει η συγκεκριμένη εργασία και εφόσον αυτές ικανοποιούνται, -δευτερευόντως-  από την συχνότητα που κάνει την εργασία και -τελικώς- σαν τρίτος παράγοντας επιλογής, πόσο καιρό θέλουμε να την κάνει!

Συνεπώς, δεν βλέπω το έδαφος της διαφωνίας! :) 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Στελιο να ξεκαθαρισω τη θεση μου κ να πω οτι δε διαγωνω με οσα λες. Αλιμονο άλλωστε. 

 

Αυτο που ειδα ομως ειναι τον Γιωργο να διαφωνεί για τους λογους που ανεφερε που ουσιαστικα δεν ειναι διαφωνια με την ευρεία έννοια στα οσα λες. Απλα καπου χαθηκε το πραμα.

 

Πολλες φορες κ εγω στα νιατα μου ( :hehe: ) αγορασα φθηνα και φθηνιαρικα εργαλεία που καποια απο αυτα με συντροφευαν καιρο, μεχρι που ηρθε η ωρα να φανει οτι πια δεν μου κανουν ή καποιοι (ονοματα δε λεμε) να ανακαλυψουν οτι ειναι επικινδυνα :). Αλλαξαν οι καταστασεις, οι απαιτησεις κλπ

Ομως πολλα φθηνα ειδικα κατι περιεργες μυτουλες κατσαβιδιων με εβγαλαν ασπροπροσωπη σε στιγμες αμηχανιας. Και εχω απειρα ακομα σε αυρο που ονομαζω κουτι διασωσης.

 

Αυτο ουσιαστικα ειπα. Θα προτιμήσω προσωπικα να εχω 10 εργαλεια κ ας μην ειναι τελείως καλα, οχι ομως φθηνιαρικα ή μαρκα γιαταμπαζα, παρα να εχω ενα και καλο, για ασχολία μια στο τοσο κ κανοντας λιγο απο ολα. Ευτυχως ομως στο εδω εργαστηριο εχω πανω απο 10 καλα και πανω απο 10 καλυτερα των καλων, οποτε δε κλαιγομαι :p

 

 

Στο χωριο ομως πολλες φορες βριζω για τον λογο οτι δεν εχω εργαλεια να κανω 2 πραματα. Κουτσα κουτσα ομως ενα τροχουδακι των 50ευρω και ενα καλο κρουστικο δραπανοκατσαβιδο μαζι με καλα αναλωσιμα (τρυπανια και μυτες) τα γλιτωσα απο τα δοντια του αδερφου. Ε μου εχουν λυθει τα χερια οποτε παω κ θελει κατι η μανα :)

 

Συμφωνω λοιπον με εσενα και συμφωνω κ με τον Γιωργο πκυ διαφωνεί απο οτι λεει με εσενα, οποτε σας αφηνω να διαφωνειτε που συμφωνειτε :p

 

σημειωση: για τυχον ορθογραφικα να με συμπαθατε αλλα γραφω απο κουνητο :)

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος Seafalco έγραψε:

Να σου πω ένα παράδειγμα από τη δουλειά μου.

Κάποτε χρειάστηκε να λύσω μαι φρεζάτη allen βίδα Μ6 για να αφαιρέσω  μια φορητή συσκευή από την σταθερό φορέα της για να την επισκευάσω.

Παίρνω ένα σετ κλειδιά allen που μας είχε χορηγήσει η υπηρεσία (προμήθειες  με μοναδικό κριτήριο το κόστος!) ....

 

 

Θυμήθηκα κάποιον που έχει συνεργεία σε οικοδομές και τους παίρνει ηλεκτρικά εργαλεία από το Λίντλ. ?

Λέει, γιατί να τους πάρω καλά εργαλεία αφού πριν χαλάσουν ή θα χαθούν ή θα καταστραφούν από πτώση ή άλλη αιτία.

Έγινε επεξεργασία από Γιώργος 1
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Στην οικοδομή έχω δει "μάστορες" να χτυπάνε την τανάλια με το σκεπάρνι για να κόψει... Γιατί όχι άλλωστε, δικιά τους ήταν;

 

Γενικά το θέμα των εργαλείων έχει πολλές παραμέτρους και ακόμα περισσότερο το θέμα της χρήσης τους από τρίτους (μακρυά από 'μας!).

 

 

Στο κατσαβίδι για ψιλοδουλειές τώρα.

 

Προσωπικά πέταξα τις κινεζιές. Ακόμα και σε μικρές βιδούλες από λάπτοπ, όπου δεν υπάρχουν μεγάλες ροπές, η κακή εφαρμογή έξυνε την ανοδίωση, με αποτέλεσμα, με ένα και μόνο άνοιγμα, οι μαύρες βίδες του λάπτοπ να έμοιαζαν ταλαιπωρημένες.

 

Το καθημερινό μου σετάκι, που είναι αρκετά ποιοτικό, χωρίς να είναι ακριβό, είναι το παρακάτω: https://www.banggood.com/XIAOMI-Mijia-Wiha-24-in-1-Multi-purpose-Precision-Screwdriver-Set-Aluminium-S2-Steel-Repair-Tools-p-1187158.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=CN

 

Δεν έχει τόσες μύτες όσες τα φτηνά κινέζικα, αλλά οι μύτες είναι της Wiha και αξίζουν. Καλύπτει σχεδόν όλες τις απαιτήσεις.

 

Το καλό μου σετ, όταν δουλεύω σε κάτι που με ενδιαφέρει, είναι το παρακάτω: https://www.amazon.co.uk/Wera-05073671001-Kraftform-Kompakt-Silver/dp/B00E8HM3JW/ref=pd_sbs_60_3/258-0217510-2555928?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B00E8HM3JW&pd_rd_r=ec955479-c395-48f4-b7b3-ade01977a458&pd_rd_w=5zxO0&pd_rd_wg=iqJif&pf_rd_p=7f9048ad-9bda-4493-8578-13e4eff8da65&pf_rd_r=2HP6PZAGSJ4YVMW36NAF&psc=1&refRID=2HP6PZAGSJ4YVMW36NAF

 

Κάθε φορά που το δουλεύω θέλω να πετάξω όλα τα άλλα μου μικρο-κατσαβίδια. Οι βίδες "κολλάνε" πάνω στη μύτη, χωρίς η μύτη να είναι μαγνητική, λόγω απόλυτης εφαρμογής. Έργο τέχνης. 

 

Δε λέω σε καμία περίπτωση ότι έχει κάποια λογική να αγοράσει όλος ο κόσμος ένα τέτοιο σετ, απλά εξηγώ ότι αυτό είναι κάτι, κατά τη γνώμη μου, κορυφαίο, ενώ της Xiaomi / Wiha ένα σετ αξιοπρεπέστατο για την τιμή του.

 

Από εκεί και κάτω, ναι, υπάρχουν, ναι, πιθανότατα να ξεβιδώσουν τη βίδα αλλά με την πρώτη ή με τη δεύτερη, μια ζημιά, μικρή ή μεγάλη, θα την κάνουν. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

 

Ένα πολύ καλό σετ σε ποιότητα και τιμή και κατά την ταπεινή μου γνώμη VFM στα 16,96ε συν μεταφορικά από Amazon.de.
Είναι Half-moon συμβατά.

Το case αλουμίνιο και τα Bits μαγνητικά.
Πήρα δύο ένα για μένα και ένα για κάποιον τυχερό ως δώρο μια και πλησιάζουν γιορτές.

 

https://www.amazon.de/gp/product/B07V8SVWX5/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 

 

515492046_ezrac-2.thumb.jpg.c42632f9a2d3b7fc54e3959fc1a032bc.jpg1776979065_ezrac-.thumb.jpg.cfb73bbc3e0def0d385b4f2a879a1c07.jpgezrac.thumb.jpg.2387d5662cad7d18532e62305fde0609.jpg

Έγινε επεξεργασία από IOANNISTSA
  • Like 4
  • Agree 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.