Jump to content


TV Box για Netflix και Streaming


kom

Recommended Posts

Προφανως κ out of the box τα περισσοτερα δεν παιζουν ουτε 720p. Γιαυτο ρωτησα. 

 

Btw το f10 το εχω 3 χρονια. Ανετα το ιδιο θα επαιρνα. Καλη επιλογη

Έγινε επεξεργασία από icy20
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ έχω.

https://www.banggood.com/Mecool-M8S-PRO-PLUS-Amlogic-S905X-2GB-RAM-16GB-ROM-TV-Box-Support-4K-Netflix-Youtube-p-1164115.html?

Τη δουλειά μου τη κάνω, ναι με custom firmware, αν και δε δοκίμασα με τη στοκ. Σε 23αρα, 1080p η θέαση.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, icy20 said:

Προφανως κ out of the box τα περισσοτερα δεν παιζουν ουτε 720p. Γιαυτο ρωτησα. 

 

Btw το f10 το εχω 3 χρονια. Ανετα το ιδιο θα επαιρνα. Καλη επιλογη

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_656048.html

 

Εχω αγοράσει 3 τέτοια. Παίζει out of the box HD Netflix και με Modded apk Full HD Netflix (εφόσον έχεις την συνδρομή και το υποστηρίζει η οθόνη).

3 minutes ago, SpirosKGR said:

Αυτό εδώ έχω.

https://www.banggood.com/Mecool-M8S-PRO-PLUS-Amlogic-S905X-2GB-RAM-16GB-ROM-TV-Box-Support-4K-Netflix-Youtube-p-1164115.html?

Τη δουλειά μου τη κάνω, ναι με custom firmware, αν και δε δοκίμασα με τη στοκ. Σε 23αρα, 1080p η θέαση.

Πιάσε Κόκκινο :p:p 

 

-----------------------------------------------------------

Edit: Για να μην τρέξει κανείς να τα αγοράσει σε αυτή την τιμή, να αναφέρω ότι είχα αγοράσει στα 24 ευρώ από κίνα και τα άλλα 2 από ευρωπαϊκή αποθήκη στα 29 ευρώ έκαστος. Μιλάω για την έκδοση 2/16 πάντα.

 

Παίζουν κατα καιρούς (σχεδόν κάθε βδομάδα) πολλά τέτοια κουπόνια.

Έγινε επεξεργασία από BasiliCeLew
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Δεν είναι τόση πολλή όση φαίνεται... Ένα διμηνάκι μόνο :hehe: 

Στα του tvbox, μία χαρά τα κάνει όλα. Δεν έχω netflix κλπ, το kodi στήνεται πανεύκολα αλλά το έχω για media player μόνο (είναι πολύ καλό για αυτόν τον σκοπό). 

Απλά, όταν πήγα να του περάσω superSU (μιας και έρχεται rooted) για να του βάλω adblock, απλά δεν ξαναξεκίνησε μετά από restart και ξαναπέρασα την rom μέσω usb και διορθώθηκε. Δυστυχώς δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει, αλλά δεν ξαναδοκιμάζω.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 33 λεπτά, το μέλος SpirosKGR έγραψε:

Έχουν πολύ καλό out of the box firmware τα συγκεκριμένα boxακια,.αν σε καλύπτει δεν βρίσκω λόγω για έξτρα σκάλισμα. 

Μία χαρά είναι το out of the box firmware, αλλά όταν έρχεται rooted, φαντάζομαι ότι συμβαίνει για κάποιο λόγο, συνεπώς μιας και αρκετά ανδροειδή έχω σκαλίξει, δεν βρήκα λόγο να μην κάνω το πιο απλό ;) 

Αλλά τώρα, δεν θα το ξαναπειράξω, υπόσχομαι :hehe: 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω ποικιλία..

ένα Tronsmart BJ19 Mini PC (windows10) ενα raspberry με libreelec...

 

είπα να πάω και σε ένα android (είχα θέμα με τα 2 άλλα σε κάποια H265) και πιστεύω ότι η λύση του xiaomi ήταν ωραία.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.