Jump to content



Assetto Corsa Competizione


liakjim

Recommended Posts

πριν 17 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

 

 

ΥΓ1 Θα σε παρακαλέσω να μη με ξανακάνεις tag όταν έχεις σκοπό να βγάλεις ειρωνική διάθεση.  

ΥΓ2 Μη κάνετε συνέχεια quote τον ignored .

Απλα εγω θελω να ειμαι ξεκαθαρος που απευθυνομαι οταν ειρωνευομαι.

Έγινε επεξεργασία από PolomanGR
Link to comment
Share on other sites

πριν 17 λεπτά, το μέλος PolomanGR έγραψε:

Απλα εγω θελω να ειμαι ξεκαθαρος που απευθυνομαι οταν ειρωνευομαι.

 

Παρομοίως θέλω να είμαι ξεκάθαρος ότι δεν επιτρέπω την ειρωνεία. Δεν νομίζω να στο έχω κάνει ποτέ. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μαλώστε λίγο ακόμα για το παιχνίδι που μας έκαναν beta alpha testers και κερδίζουν εκατομμύρια.
Αφενός εννοείται ότι όταν το αγόρασες ήξερες σε τί πρόγραμμα μπαίνεις και αφετέρου κανείς δεν σε έβαλε να το κάνεις με το ζόρι, ίσα ίσα η εταιρεία σε ανταμείβει δίνοντάς σου σημαντική έκπτωση.
Δεν καταλαβαίνω λοιπόν που αποσκοπεί η τοποθέτηση σου ως προς το δεύτερο σκέλος της πρότασης. Ως προς το πρώτο, συμφωνώ, αλλά μη γενικεύεις.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Συγκριτικα το Assetto corsa εχει 100 φορες ανωτερω FFB

επειδη ομως ειναι Early access το Competizione ειναι λογικο να θελει δουλεια ακομη και στο FFB,

παντως μου θυμίζει παιχνιδι για κονσολα (χωρις παρεξηγηση)

Έγινε επεξεργασία από Mesfigas1973
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η συζητηση για το ffb του ACC μετα το κλειδωμα του σχετικου νηματος συνεχιζεται εδω

https://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/cant-catch-a-slide.51047/page-15

Ολη η αφροκρεμα του simracing παραθετει αποψεις και εμπειριες,διαβαστε το ειδικα απο #248 και μετα.

Τοση γνωση μαζεμενη σε λιγα ποστς ειναι κριμα να παει χαμενη.

Η λυση που προβλεπω, και θα ειναι μεγαλο λαθος ,ειναι να σεταριστει ffb κλωνος του ΑC και ακομη ενα κλειδωμα νηματος.

 

 

Έγινε επεξεργασία από Dimitris Pappas
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε δεν ντρέπεσαι λίγο;;; Κι εγώ μπήκα να διαβάσω να μορφωθώ!!! ?

 

Παρεμπιπτόντως, χαμηλώστε κάπως το FFB gain. Αν και το γράφημα μπορεί να λέει οτι έχω ελάχιστο clipping και μόνο σε πολύ φορτωμένες στροφές, όταν άρχισα να το κατεβάζω, άρχισα να αισθάνομαι καλύτερα το αυτοκίνητο στο όριο. Πρόσεξα επίσης οτι αν και το αυτοκίνητο έχει χαμηλή ταχύτητα, πχ στην 2η στροφή, το ffb meter δείχνει αρκετά δυνατές δυνάμεις. Το οποίο σημαίνει οτι, μάλλον, το πρόβλημα/bug (όπως θέλετε πείτε το) με το damping, δεν αφήνει τις μικρές εναλλαγές των δυνάμεων να φανούν σωστά, αφού τις πνίγουν οι υπόλοιπες υψηλές δυνάμεις. Με το που χαμήλωσα το ffb μου ήρθαν πιο σαφείς δυνάμεις, ακόμη κι αν προηγουμένως το ffb meter έδειχνε ελάχιστο clipping σε μέρη που δεν είχαν μεγάλη αξία.

 

Να τονίσω οτι η μείωση που έκανα ήταν στο SimCommander, στο ποσοστό δυνάμεων που συμμετέχει στο τελικό fbb, αλλά χωρίς να έχω άλλα εφέ ενεργοποιημένα. Ουσιαστικά είναι σα να πειράζω το in-game slider του FFB. Επίσης χρησιμοποιώ το responsive προφίλ του τιμονιού που επιτρέπει προσωρινά μεγαλύτερες δυνάμεις (ή κάτι τέτοιο, δεν κάθισα να το πολυψάξω).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ πάντως δεν το ξανάπιασα, περιμένω το VR. Τελικά καλόμαθα, δεν μπορώ πια να οδηγήσω χωρίς VR. Είναι σαν να χάλασε το DD μου και πρέπει να οδηγήσω με joystick ή πληκτρολόγιο, δεν...

Ελπίζω να είναι ανάλογη του AC η υλοποίηση του VR στο ACC, αν και εκφράζονται ήδη πολλές ανησυχίες για το θέμα αυτό.?

Ίδωμεν σύντομα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 22 λεπτά, το μέλος konnos έγραψε:

Γιατί ποιό είναι το πρόβλημα; Εγώ έχω απορροφηθεί απ το Next Top Model και δεν περισσεύει χρόνος...

Χαχα ?, δεν ξέρω λεπτομέρειες αλλά σχετίζεται με το input lag του παιχνιδιού...

Link to comment
Share on other sites

Το VR ειναι νεκρη τεχνολογια παιδια. Οτι ειδατε ειδατε.

Τα μονα games που εχουν καλο support ειναι κατι ιαπωνικα hendai στυλ παιχνιδακια.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν το πιστεύω καθόλου αυτό. Μόλις μειωθούν κάπως οι τιμές από τα καινούρια VR που θα βγουν μέσα στον επόμενο χρόνο θα πέσει χρήμα. Η διαφορά φαίνεται να είναι τεράστια σε σχέση με την πρώτη γενιά... Ναι μπορεί να μην είναι για όλους, αλλά και το simracing δεν είναι για όλους και υπάρχουν εταιρείες που πουλάνε DD κ μηχανικά κιβώτια και πετάλ με load cell και δε συμμαζεύεται. Εξάλλου έχουν και τα budget VR για κινητά ή και τα αυτόνομα, που θα τροφοδοτήσουν την μπάνκα για να παράγουν και τα ακριβότερα μηχανήματα. Αν δοκιμάσεις VR απλώς δε θα θέλεις να ξαναδείς οθόνη, ιδίως για racing games.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος fatalara έγραψε:

Το VR ειναι νεκρη τεχνολογια παιδια. Οτι ειδατε ειδατε.

Τα μονα games που εχουν καλο support ειναι κατι ιαπωνικα hendai στυλ παιχνιδακια.

 

WTF ?

Όποιος έχει πάρει oculus ή vive, ειδικά για sim, έχει εντελώς αντίθετη άποψη!!!

Εμένα μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση όταν το δοκίμασα στον Κώστα.

Τόση ώστε από εκεί και έπειτα μου φαίνεται τελείως 2d η αίσθηση του μόνιτορ.

Καλά άμα είχε και ανάλυση αντίο ζωή...

Με ορό θα συντηριούμουν για να μην το βγάζω καθόλου το μαραφέτι απ το κεφάλι.? 

Έγινε επεξεργασία από uhu
  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Εχει καπου αλλου εφαρμογη σε αλλα games? Οχι.

Οι sim gamers αποτελουν το 5% των racing gamers γενικα. Δεν μπορει να τροφοδοτηθει με χρημα ολη αυτη η αγορα. Παλι το πορνο και τα hendai θα σπρωξουν την κατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω κανεις λαθος,πηρα το rift μονο κ μονο για racing sims γενικα αλλα τωρα μονο αυτην την κατηγορία δεν παιζω...Υπαρχουν τοσο πολλοι τίτλοι σε vr που δεν φαντάζεστε !χρονο να εχεις...παιζω σε 2d κ σε 10 λεπτα Βαριεμαι.
Περιμενω πως κ πως την VR εκδοση...


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος fatalara έγραψε:

Τι ακριβως βγαινει εκτος απο σιμ και manga να παιξεις σε vr?

Οτι εχει βγει απο ΑΑΑ τιτλους γελαει ο κοσμος.

Εγώ μόνο για τα δωρεάν demos (είναι εκατοντάδες) που έχω παίξει (δεν το συζητάω για το assetto) έχω δικαιολογήσει την αγορά του πακέτου PC+Oculus, για την εμπειρία που μου έχει προσφέρει!!! Θα τα έσκαγα και για παιχνίδια αλλά εδώ δεν βρίσκω χρόνο να κάνω ούτε 3 ώρες προπόνηση στο Assetto τη βδομάδα...

Αν είχαν ανακοινώσει ότι δεν θα υπάρξει υποστήριξη VR για το ACC, δεν θα ασχολούμουν ποτέ...

Δεν μπορώ να ξαναπαίξω παιχνίδι σε οθόνη. Δοκίμασα. Δεν μπορώ!

Είμαι βέβαια και από τους τυχερούς ανθρώπους που δεν ένοιωσα ποτέ (ούτε το πρώτο δευτερόλεπτο) ναυτία και ούτε θα νιώσω, παίζοντας ώρες ατελείωτες.

Αν ποτέ σου δοθεί η ευκαιρία, παίξε αυτό το demo, είναι απίστευτη η αίσθηση να κρατάς ένα αληθινό φωτόσπαθο στο χέρι...

 

Έγινε επεξεργασία από Aris Teidis
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.