Jump to content



Assetto Corsa Competizione


liakjim

Recommended Posts

Η Fanatec προτεινει τις παρακατω ρυθμισεις.

Ρωτησα την ομαδα και μου προτειναν ιδιο προφιλ με rf2 και default ingame(ετσι τα εχω και εγω).

Αν καποιος θελει για DD1 η τελευταια φωτο.

 

Screenshot_2020-02-05-09-42-14.png

Screenshot_2020-02-05-09-41-58.png

unknown-16.png

Έγινε επεξεργασία από Dimitris Pappas
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@fatalaraλειπει αρκετα η λεπτομερεια

πραγματικα οτι ποιο παγωμενο αχαρακτηριστο FFB ειχα ποτε σε φαση που να ψαχνω την μαγικη ρυθμιση που

θα κανει το FFB ζωντανο

της ρυθμισεις τις  fanatec για csl elite εχω και γενικοτερα οτι προτεινει ο κατασκευαστης

CSL Elite Wheel Base V1.1 / CSL Elite Wheel Base + / CSL Elite Racing Wheel PS4™

https://forum.fanatec.com/discussion/634/assetto-corsa-competizione-pc-fanatec-recommended-settings

Tuning Menu Settings:
SEN 1080 (shown as 108 on some displays)
FF 100
SHO 100
ABS User Preference
DRI -02
FOR 100
SPR 100*
DPR 100*
BRF User Preference
FEI 070

*SPR and DPR values have no effect.

In-Game Settings:
Steer lock: 900
Gain: 70
Min Force: 0
Dynamic Damping: 100
Road Effects: 0

με καποιες μικρες τροποποιησεις για να μην εχω clipping στο gain απο το παιχνιδη

 

 

Link to comment
Share on other sites

@fatalaraΓενικοτερα οσον αφορα την αισθηση grip θα ειθελα περρισοτερη λεπτομερεια

επισεις οταν χανω grip και μπενω σε κατασταση συνεχους oversteer δεν παιρνω πληροφορια αλλα συμβαινει εντελωσ ξαφνικα και δεν το καταλαβαινω

επισης δεν αισθανομαι πολυ απο τον δρομο

δεν εχει την ζωντανια του Automobilista για παραδειγμα αλλα βεβαια μιλαμε για GT3 οχηματα.

πραγματικα το original assetto corsa με ελκυ πολυ περισσοτερο οσον αφορα το FFB.

δεν ξερω γιατι, και παρα το γεγονος οτι το κομπετιζιονε εχει chassis flex και ποιο βελτιομενο tire model.

παω να το ξανα τεσταρω μπας και βρω καποια ρυθμιση

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβαίνω Σωτήρη προς τι αυτό το μήνυμα. Ειναι μια άποψη ενός πελάτη και οφείλουμε να την σεβαστούμε είτε συμφωνούμε είτε όχι.

Και εγώ οταν εκραζα για το handling το AC, τέτοια μηνύματα δεν είδα.

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος GoMaR έγραψε:

Δε καταλαβαίνω Σωτήρη προς τι αυτό το μήνυμα. Ειναι μια άποψη ενός πελάτη και οφείλουμε να την σεβαστούμε είτε συμφωνούμε είτε όχι.

Και εγώ οταν εκραζα για το handling το AC, τέτοια μηνύματα δεν είδα.

Το παραπάνω μήνυμα δεν σχολιάζει την άποψη του πελάτη. Σχολιάζει το πλήθος των μηνυμάτων που ακολούθησαν και την προσωπική μου άποψη. Είμαι υπόλογος για αυτό;

Ο Λουκάς καλά κάνει και έχει την άποψη που έχει και είναι σεβαστή από όλους μας νομίζω. Δεν θα του αλλάξει κανένας άποψη, αν δεν θέλει να την αλλάξει ο ίδιος. Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω, είναι αν ο ίδιος προσπαθεί να του αρέσει με το ζόρι, επειδή αρέσει σε κάποιους άλλους ή οι υπόλοιποι προσπαθούμε να του αλλάξουμε άποψη. Όλο το παραπάνω έχει μπει σε ένα ατέρμονο loop. Κι εμένα δεν μου αρέσουν τα μανιτάρια, αποφεύγω τα φαγητά με μανιτάρια, δεν αποζητώ τα μανιτάρια να γίνουν πιο νόστιμα ή να μου αρέσουν τα φαγητά αυτά γιατί "πρέπει".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν προσπαθησα να πεισω τον εαυτο μου οτι πρεπει να μου αρεσει

απλα προσπαθησα να βρω μηπως κατι δεν κανω σωστα στις ρυθμησεις λογω κανουργιας τιμονιερας

ομως δεν βρηκα οποτε και απλα δεν το ψαχνω παραπερα

ευχαριστω ολους για την βοηθεια απλα δεν ειναι και πολυ γνωστης

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 14 ώρες, το μέλος Dimitris Pappas έγραψε:

f1axaccCapture.PNG

Πως ανεβάζουμε το rating μας, γιατί δεν με άφησε χτες να μπω... (είμαι άσχετος με το ACC - δεν έχω ασχοληθεί σχεδόν καθόλου...)

Link to comment
Share on other sites

@Aris Teidis,

Ειτε σε single η multi οδηγα οσο κοντα μπορεις σε αντιπαλο οσο περισσοτερο χωρις να προκαλεσεις ατυχημα δηλ.μην τον ακουμπησεις.

Επισης στα Settings general στο βαθος μπορεις να κανεις turn off τα stats για το Practice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.