Jump to content


Assetto Corsa Competizione


liakjim

Recommended Posts

Stefano-Casillo.jpg
WWW.BSIMRACING.COM

The Godfather and Lead Programmer of the NetKar Pro and Assetto Corsa Racing titles announced that he has left the Kunos Simulazioni software...

 

Αληθεια εναι.

@GeoF1

Έγινε επεξεργασία από Dimitris Pappas
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, jumaru99 said:


Νέα εταιρία... "Videogames and Simulation Development"
Με σήμα τη "γνωστή μαύρη γάτα"(προσωπικό trademark?) ... χμμ...
Για να δούμε.

εχει και το twiter του kunos στην σελιδα οποτε......

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα ACC το σαβκο.

Δυστηχως δεν εχω καμμια πληροφορια στο τιμονι μου απο τους τροχους στον δρομο.. Ψοφιο πραγματικα.. Δε μπορω να καταλαβω τι κανουν εκει στην kunos. 
Και σιγα τις ρυθμισεις που εχει για να πειραξουμε. 

Παρολο που δεν ειμαι λατρης των αγωνιστικων, φαινεται αρκετα τιμιο.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ! Σας είχα βρει εποχές AC και σας ξαναβρίσκω τώρα εποχές ACC. Το αγόρασα με το που βγήκε σε early access και ήταν χάλια στο σύστημά μου. Απλά δεν γινόταν να παίξεις, κολλούσε, είχε κάτι σαν λαγκ ενώ έπαιζα μόνος μου χωρίς καν αντίπαλη ΑΙ και γενικά χάλια. Το ξαναέβαλα πρόσφατα και είναι άλλο παιχνίδι. Τώρα παίζει πολύ καλά και μπορώ να πω οτι μου άρεσε πολύ, οτι καλύτερο έχω παίξει σε αίσθηση, και πολύ ωραία φτιαγμένο γενικά τα μενού κλπ. Φορτώνει αμέσως, κάτι που κάνει το παιχνίδι πολύ ευχάριστο στο να αλλάζεις μενού κλπ. Το μόνο αρνητικό είναι οτι είδα πόσο άχρηστος είμαι ακόμα...

 

Ερώτηση, υπάρχει leaderboard εντός παιχνιδιού; Κάτι σαν το plugin που είχε το AC και έβλεπες σε πραγματικό χρόνο την θέση σου σε σχέση με τους άλλους;

Έγινε επεξεργασία από DrFred
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 19 ώρες, το μέλος DrFred έγραψε:

Ερώτηση, υπάρχει leaderboard εντός παιχνιδιού; Κάτι σαν το plugin που είχε το AC και έβλεπες σε πραγματικό χρόνο την θέση σου σε σχέση με τους άλλους;

Δεν ξέρω για leaderboard γιατί ακόμα δεν έχω ασχοληθεί με το ACC σοβαρά (να το έχω τρέξει καμια 10ριά φορές) αλλά ξέρω ότι έχει σύστημα βαθμολογίας της απόδοσής σου ώστε να σε βάζει να τρέχεις με του επιπέδου σου online - αλλά και πάλι δεν ξέρω πόσο καλά δουλεύει...?

Σε κανα μήνα το πολύ θα γίνει μόνιμη ενασχόληση!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@DrFred,Leaderboard τυπου Raceroom,το καλυτερο,η σαν το plugin του AC που λες δεν υπαρχει στο ACC και μαλλον τωρα που εφυγε ο Στεφανο δυσκολα θα δουμε.

Η θερμοκρασια πιστας,αερα και ο αερας στο ACC παιζει μεγαλο ρολο,οπως στην πραγματικοτητα,στους χρονους.

Υπολογισε 5-8 δεκατα για καθε 10C διαφορα οποτε η συγκριση χρονων ειναι δυσκολη.

Η λυση ειναι τρεχεις hotlap σε clear συνθηκες καιρου και 2pm ωρα.Εχεις ετσι 35-39C θερμ.πιστας

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@DrFred,Το παιχνιδι σου δινει την δυνατοτητα να "μετρηθεις" με αλλους στα διαφορα Events που μπορεις να διαλεξεις.

Ειναι hotlap,hotstint και superpole σε διαφορες πιστες-αγωνιστικα που δεν ξερω καθε ποτε αλλαζουν αν αλλαζουν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. 

Ενημερώνω ότι ξαναλειτουργεί Server με competizione αυτή τη φορά. 

Συνήθως μπαίνουμε στις 23:00 κάθε βράδυ μέχρι να το σιχαθούμε εγώ ο rapid κι αν τύχει και κάνα δυο τρεις άλλοι. 

Όποιος λοιπόν επιθυμεί μπορεί να μας επισκεφθεί. 

@GoMaR @Aris Teidis @sosna @DrFred @jumaru99 @GeoF1@  περάστε καμιά βόλτα. 

Server :  faust 

Pass:   123

Δεν έχει SA 

  • Like 8
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

                                                                                                  Track   Barcelona

                                                                       server :  faust

                                                                                                     pass:      123

 

Η συγκεκριμένη πίστα θα παραμείνει στο σέρβερ μέχρι και την Κυριακή έτσι ώστε όσοι θέλουν να διασκεδάσουν να έχουν τη δυνατότητα

να την μάθουν .

Οι καιρικές  συνθήκες θα είναι καλές με τη θερμοκρασία στους 24 βαθμούς και ίσως λίγα σύνεφα .

Tο κλίμα θα είναι χαλαρό, παιχνίδι είναι και αυτό που θέλουμε τώρα είναι να ξεχαστούμε λίγο.

See you on track .

barcelona.thumb.png.0f497249bea5ac764cdd2b659c8c91d2.png

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

On 16/4/2020 at 6:22 ΜΜ, το μέλος panosdimp έγραψε:

                                                                                                  Track   Barcelona

                                                                       server :  faust

                                                                                                     pass:      123

                                                                  Ωρα Ελλάδος 23:00

 

Η συγκεκριμένη πίστα θα παραμείνει στο σέρβερ μέχρι νεωτέρας έτσι ώστε όσοι θέλουν να διασκεδάσουν να έχουν τη δυνατότητα

να την μάθουν .

Οι καιρικές  συνθήκες θα είναι καλές με τη θερμοκρασία στους 24 βαθμούς και ίσως λίγα σύνεφα .

Tο κλίμα θα είναι χαλαρό, παιχνίδι είναι και αυτό που θέλουμε τώρα είναι να ξεχαστούμε λίγο.

Αντε ελάτε @Dimitris Pappas@DrFred@Aris Teidis (Aρη έλα τώρα που γυρίζει)

See you on track .

barcelona.thumb.png.0f497249bea5ac764cdd2b659c8c91d2.pngimage.thumb.png.e7685e8ede7ca4ff1258678073f742de.png

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.