Jump to content



Assetto Corsa Competizione


liakjim

Recommended Posts

πριν 22 ώρες, το μέλος GoMaR έγραψε:



Τα εχω παρατησει Σταυρο. Το ACC απλα το αγορασα σαν συμπαρασταση και τπτ αλλο. 
Αλλα ειναι τα τελευταια λεφτα που τους δινω.
Δυστηχως διαλεξανε πλευρα. Χασανε πελατες. Δικια τους επιλογη.

ΛοΛ

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι το βλεπεις ετσι;

Θελω να πιστευω οτι ειναι ενδιαμεσο σταδιο,για να εξελιξουν την μηχανη τους,χωρις να μπλεξουν με πολλα διαφορετικα αμαξια.

Δεν νομιζω να αργησει ΠΟΛΥ το επομενο παιχνιδι,και ακομα το AC "κραταει".

Link to comment
Share on other sites

Το ότι παίζετε 4-5 άτομα από τους 25+ που ήμασταν δε νομίζω ότι στέκει το κρατάει.

Πώς να το δω ρε Σταύρο ;

Το ότι βγάζει καινούργιο παιγνίδι μονο αγωνιστικά και βγάζει στη απέξω όλους τους οδηγούς των road/super cars τι ειναι; έπαψε να αναβαθμίζει το ac και ας είναι σε early access το acc. Πράμα απαράδεκτο. Λες και το ac που όπως λες κρατάει, δεν φέρνει βελτιώσεις...η το έχουν κάνει τέλειο.

Είπαμε τους στήριξα σε κάθε τους κίνηση, αλλά η τακτική αυτή δε μου αρέσει και θα είναι τα τελευταία λεφτά που δίνω.

Μικρή ομάδα είναι αλλά προς το τέλος σήκωσαν γιακά και εύχομαι να μη φάνε τα μούτρα τους.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ιάσονα, σεβαστή η άποψή σου, αλλά ανέκαθεν τα racing games(non-arcade), είχανε προσανατολισμό τα race cars, δεν είναι καινούργιο αυτό. Τη διαφορά στους υπολογιστές την έκανε το AC, φέρνοντας αρκετά road cars (μιας και στις κονσόλες αυτό γινόταν χρόνια με τα GT και Forza). Αλλά με το ACC παρουσίασε ένα νέο IP. Δεν είναι AC2 όπως έχουν πει και οι ίδιοι. Δεν αλλάξανε το παιχνίδι, παρουσίασαν ένα νέο, διαφορετικό. Καταλαβαίνω ότι μπορεί να μην σε ικανοποιεί, αλλά δεν σε κορόιδεψε όταν το παρουσίασε κι όταν ζήτησε τα λεφτά μας. Όποιος περίμενε ένα AC2 τότε έκανε λάθος. Ξέραμε πολύ καλά ότι θα προσανατολίζεται στο blancpain. Βαθιά μέσα μας, όλοι θέλουμε είτε το ACC να εξελιχθεί σε ένα προϊόν με αρκετό διαφορετικό content, είτε στην κυκλοφορία ξανά ενός AC2.

πριν 7 ώρες, το μέλος GoMaR έγραψε:

έπαψε να αναβαθμίζει το ac και ας είναι σε early access το acc. Πράμα απαράδεκτο. Λες και το ac που όπως λες κρατάει, δεν φέρνει βελτιώσεις...η το έχουν κάνει τέλειο.

Γνωρίζεις πολλές εταιρίες που συνεχίζουν την ανάπτυξη ενός τίτλου παράλληλα με τον νέο τίτλο και είναι απαράδεκτο που το κάνανε αυτοί αυτό; Υποσχέθηκαν ποτέ στους πελάτες τους, ότι θα συνεχίσουν την ανάπτυξη επ' αόριστον; Ελάχιστοι τίτλοι το κάνουν αυτό, κυρίως games που βασίζονται αποκλειστικά στο online βλέπε rainbow six(10 χρόνια υποστήριξη). Καλό είναι να έχουμε την άποψή μας, αλλά ας βλέπουμε πως λειτουργεί το industry και ας μην υπερβάλλουμε.

 

Τώρα για την φάση εδώ, δεν έσπασε γιατί σταμάτησε η ανάπτυξη στο AC ή γιατί ανακοινώθηκε το ACC. Έσπασε πολύ νωρίτερα. Όταν μερικοί αναλωνόντουσαν στο ποιο sim την έχει πιο μεγάλη που κούρασε μέχρι αηδίας και δυστυχώς κουράζει ακόμα όταν γίνεται. Σε μέλη που τη μία ήταν εδώ την άλλη πετούσαν χαρταετό και στη φυσική εξέλιξη, όπου μερικοί είτε αλλάξανε ενδιαφέροντα είτε η ζωή τους στέρησε χρόνο. Και δυστυχώς αρκετοί κρατιόντουσαν εδώ για την παρέα ή για τα νέα πακέτα που έβγαιναν κατά καιρούς προσέφεραν κάτι νέο που θέλανε να δοκιμάσουν. Οι τελευταίοι είναι οι "άπληστοι", που στην ουσία δεν τους ενδιαφέρει το προϊόν που έχουνε αλλά να τους "ταϊζει" συνεχώς. Στο AC όποιος θέλει μπορεί ακόμα μια χαρά να διοργανώσει championships/races.

 

Όσο για το ίδιο το ACC, στο πρώτο build δεν ξεκίνησε καλά. Αρκετούς τους απογοήτευσε ως προς τα physics, βελτιώθηκε όμως αρκετά όλο αυτό το διάστημα. Μακάρι να βελτιωθεί κι άλλο γιατί μπορεί. Ως προς αυτό που είναι να προσφέρει, περιμένουμε όλοι τι θα καταφέρει τελικά να παραδώσει και εδώ είμαστε να εκφράσουμε την άποψή μας ως προς αυτό.

 

*και ας κανονίσουμε για κάνα καφεδάκι ?

Έγινε επεξεργασία από jumaru99
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σωτήρη πότε είπα ότι με κοροιδεψαν;

Όπως επίσης πότε είπα ότι περίμενα ac2 με road cars;

Επίσης γνωρίζω πολύ και το ξέρεις γιατί έσπασε εδώ η κοινότητα εδώ αλλά δεν αναφέρομαι σε αυτό το κομμάτι.

Anyway δεν έχει σημασία τι και πώς. Ο καθένας έχει την άποψη του. Δεν υπάρχει λόγος να συμφωνούμε. Και μπορούμε να έχουμε σχηματίσει άποψη όταν έχεις ασχοληθεί ενεργά 3-4 χρόνια :)

Link to comment
Share on other sites

Ο τρόπος με τον οποίο εκφράζεσαι ρε συ υποδηλώνει τα παραπάνω.

Όταν λες "είναι τα τελευταία λεφτά που δίνω" γιατί στο νέο game επέλεξαν αν μην έχει road cars, εσύ τι καταλαβαίνεις;

Στηρίζω μια εταιρία, όταν αναγνωρίζω το προϊόν και μ' αρέσει. Εννοείται πως δεν χρειάζεται να συμφωνούμε σε όλα, θα ήταν weird.

Τέλος πάντων, δεν νομίζω πως έχει νόημα να το κουράζουμε, και ίσως να μην γίνονται πλήρως αντιληπτά τα λεγόμενά σου από μέρους μου. Ο μόνος λόγος που έτσι κι αλλιώς μπήκα στην διαδικασία, ήταν γιατί προσωπικά θεώρησα πως υπερέβαλες σε σημεία.

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνατε οτι ακομα και οταν εγινε release το AC χρειαστηκαν αρκετα update για να βγει στην επιφανεια αυτο που τελικα πηραμε στα χερια μας.

Ας προχωρησει το development και βλεπουμε, δεν ειναι δυνατον στο πρωτο Build της beta να κραζουμε, δεν ηταν demo. Πολλοι τα μπερδευουν αυτα τα δυο.

Εχει ενδιαφερον παντως γιατι αν καταφερουν και το κανουν σωστα με την UE4 μετα θα ειναι ευκολο να περασουν οτι θελουν στο AC2 οποτε αυτο βγει. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, jumaru99 said:

Ο τρόπος με τον οποίο εκφράζεσαι ρε συ υποδηλώνει τα παραπάνω.

Όταν λες "είναι τα τελευταία λεφτά που δίνω" γιατί στο νέο game επέλεξαν αν μην έχει road cars, εσύ τι καταλαβαίνεις;

Στηρίζω μια εταιρία, όταν αναγνωρίζω το προϊόν και μ' αρέσει. Εννοείται πως δεν χρειάζεται να συμφωνούμε σε όλα, θα ήταν weird.

Τέλος πάντων, δεν νομίζω πως έχει νόημα να το κουράζουμε, και ίσως να μην γίνονται πλήρως αντιληπτά τα λεγόμενά σου από μέρους μου. Ο μόνος λόγος που έτσι κι αλλιώς μπήκα στην διαδικασία, ήταν γιατί προσωπικά θεώρησα πως υπερέβαλες σε σημεία.

Τα λεφτά τα έδωσα σαν ευχαριστώ γιατί η κουνος μου έδωσε αμέτρητες ώρες ευχαρίστησης και μέσα από αυτό, απέκτησα και νέους φίλους και εμπειρίες. Όχι γιατί μου αρέσει το προϊόν.

Απο εκεί και πέρα όμως δε σημαίνει ότι θα υποστηρίζω συνέχεια την εταιρία. Η απόφαση το να βγάλει ένα παιχνίδι μονο με αγωνιστικά δε με βρίσκει σύμφωνο και ας έδωσα το χρηματικό ποσό(ανέφερα γιατί το έκανα) αλλά όχι δε θα πάρω και τα dlc ούτε ότι σχετίζεται με το acc.

Αν αποφασίσει σε 3 χρόνια να βγάλει ac2 τότε το συζητάμε. Μέχρι τότε δε μου προσφέρει πλέον τπτ σαν εταιρία.

Δε μιλάω για κοροϊδία ούτε εξαπάτηση ούτε τπτ. Είναι ξεκάθαρο αυτό που λέω και ξεκάθαρο για ποιους λόγους πλήρωσα και μπράβο μου που το κάνα :p

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, GoMaR said:

Το ότι παίζετε 4-5 άτομα από τους 25+ που ήμασταν δε νομίζω ότι στέκει το κρατάει.

Πώς να το δω ρε Σταύρο ;

Το ότι βγάζει καινούργιο παιγνίδι μονο αγωνιστικά και βγάζει στη απέξω όλους τους οδηγούς των road/super cars τι ειναι; έπαψε να αναβαθμίζει το ac και ας είναι σε early access το acc. Πράμα απαράδεκτο. Λες και το ac που όπως λες κρατάει, δεν φέρνει βελτιώσεις...η το έχουν κάνει τέλειο.

Είπαμε τους στήριξα σε κάθε τους κίνηση, αλλά η τακτική αυτή δε μου αρέσει και θα είναι τα τελευταία λεφτά που δίνω.

Μικρή ομάδα είναι αλλά προς το τέλος σήκωσαν γιακά και εύχομαι να μη φάνε τα μούτρα τους.

 

 

Ιάσονα το πόσοι από τους 25+ παίζουν ελάχιστη σημασία έχει. Λίγοι είναι αυτοί που τρέχουν συνεχόμενα στα χρόνια -εγώ κ ο Uhu είμαστε outliers ?-. Είναι λογικό κάποιοι να βαρεθούν, να αλλάξουν genre, να αλλάξει η ζωή τους ή να πάψουν πια να ασχολούνται alltogether. Δεν δίνει ασφαλή συμπέρασμα λοιπόν ποιός τρέχει ακόμη.

 

Ως στούντιο επέλεξαν να βγάλουν το χ προϊόν που δεν σου αρέσει, λογικό κ δεκτό. Ο κόσμος του motorsport την τελευταία πενταετία έχει στραφεί στο gt3 endurance κ τα συν αυτώ, κυρίως για οικονομικούς λόγους. Σοφά, στρατηγικά κ εκτιμώ οικονομικά στέρεα (βάλε κ την εξαγορά) λοιπόν η Κούνος αποφάσισε να συγκεντρώσει σε ένα αυτοτελές παιχνίδι αυτό που έκαναν οι περισσότεροι στο Ασσέτο, να βγάλει ένα αυθύπαρκτο gt3 πρωτάθλημα κ μάλιστα με υποστήριξη του επίσημου διοργανωτή. Στο Ασσέτο η πλειοψηφία τα gt3 έτρεχε είτε μας αρέσει είτε όχι. Οι καμμένοι είχαν το ντρίφτ κ μια ελάχιστη μειοψηφία χρησιμοποιούσε roadcars. Το ωραίο της υπόθεσης για μας ως καταναλωτές είναι οτι θα πάψουν τα ατελείωτα updates των 3000+ μοντέλων που τελικά δεν είχε νόημα κ θεωρητικά θα πάρουμε μια λεπτομερέστερη γεύση αυτού που εξομοιώνεται -insert mad dog meme here-

-η εποχή του sandbox gran turismo των χιλιάδων μοντέλων λόγω της πολυπλοκότητας των physics πλέον κ των απαιτήσεών μας ευτυχώς τέλειωσε, προτιμητέο 10-15 καλά εξομοιωμένα αυτοκίνητα παρά ένας σκασμός copy paste-. 

 

Άρα επιλέγει μια κατεύθυνση -που από τα στοιχεία δείχνει υγιής οικονομικά για κείνους ως devs κ αφήνει πίσω ένα παιχνίδι που από το 2012 -ίσως κ νωρίτερα- υποστήριξε. Το Ασσέτο έκανε τον κύκλο του, εξυπηρέτησε κ μας κ κείνους κ έφτασε η ώρα για κάτι καινό. Δεν έχουν 3000 devs να υποστηρίζουν εσαεί το προηγούμενο προϊόν τους. Για την ΕΑ, Codies  κλπ τι να πούμε δλδ.....

 

Το Ασσέτο στην παρούσα φάση είναι μια χαρά για όποιον θέλει να συνεχίσει να τρέχει. Στην τελική το τρέχαμε πίσω στο 2013 όταν έλειπαν βασικά πράγματα.

 

Το οτι θα φάνε τα μούτρα τους από που προκύπτει? Από το γεγονός της συνεργασίας με ένα από τα κορυφαία πρωταθλήματα στην Ευρώπη ακα Blackpain, με τη συνεργασία με μεγάλους παίκτες του χώρου όπως η βρωμοnvidia κ άρα μεγαλύτερο exposure, με την καθημερινή επαφή με οδηγούς των συγκεκριμένων αυτοκινήτων κ μηχανικών του εν λόγω πρωταθλήματος, με το ξεπούλημά τους κ άρα με τη δυνατότητα να έχουν μαρούλι άρα κ περισσότερους devs κ υποστήριξη.

 

Εγώ η αλήθεια είναι οτι με τις ΕΑ δεν τοχω. Με τη 0.6 έκδοση όμως είδα τι σημαίνει Κούνος -αν είναι αλήθεια τα όσα ποστάρουν έκαναν rebuild στο rebuild για να βγάλουν κάτι που θα τους βοηθήσει στην πορεία, αυτό δεν θα γινόταν από πολλά στούντιο κ το ξέρουμε όλοι-.

 

Χτες τρέξαμε αγώνα στο RD κ πίστεψέ με το ACC ήταν στην τωρινή του μορφή κατά πολύ καλύτερο του μονταρισμένου Ασσέτο που χρησιμοποιούσα με όλα τα αππς κλπ, ιδίως τα λάστιχα κ το ffb που με ενδιαφέρει, με το κερασάκι να ναι τα βίζουαλς.

 

Άρα μόνο άπατο δεν θα πάει, όχι γιατί μου άρεσε εμένα αλλά γιατί έχουν αυτό το κάτι developika που τους κάνει να βάζουν διάφορα πραγματάκια που ο μέσος σιμ ρέισερ λιγουρεύεται σε ένα όμορφο πακετάκι -μαζί με όλα τα αρνητικά φυσικά-. Δες τη στροφή του δήθεν hardcore ρφ2 σε πιο φιλικό περιβάλλον για το χρήστη. Δεν είμαστε πια πίσω στο 2006.

 

Επίσης εκείνο που δεν καταλαβαίνω είναι το σήκωσαν γιακά? Επειδή δλδ κατάφεραν με την άπειρη δουλειά τους να βγάλουν φράγκα ξεπουλώντας, εμείς νιώθουμε εξαπατημένοι. Να δούλευαν δλδ μεταξύ χρεοκοπίας κ ρίσκου μια ζωή 5-6 άτομα για να είμαστε χαρούμενοι εμείς? Ισα ίσα που θα έπρεπε να μας χαροποιεί που ''δικοί'' μας άνθρωποι στο πολύ δύσκολο genre του race sim κατάφεραν να ''πιάσουν την καλή'' -insert mad dog rage emoticon here x2-. Αυτό δείχνει την εξυπνάδα τους.

 

 

6 hours ago, GoMaR said:

Τα λεφτά τα έδωσα σαν ευχαριστώ γιατί η κουνος μου έδωσε αμέτρητες ώρες ευχαρίστησης και μέσα από αυτό, απέκτησα και νέους φίλους και εμπειρίες. Όχι γιατί μου αρέσει το προϊόν.

Απο εκεί και πέρα όμως δε σημαίνει ότι θα υποστηρίζω συνέχεια την εταιρία. Η απόφαση το να βγάλει ένα παιχνίδι μονο με αγωνιστικά δε με βρίσκει σύμφωνο και ας έδωσα το χρηματικό ποσό(ανέφερα γιατί το έκανα) αλλά όχι δε θα πάρω και τα dlc ούτε ότι σχετίζεται με το acc.

Αν αποφασίσει σε 3 χρόνια να βγάλει ac2 τότε το συζητάμε. Μέχρι τότε δε μου προσφέρει πλέον τπτ σαν εταιρία.

Δε μιλάω για κοροϊδία ούτε εξαπάτηση ούτε τπτ. Είναι ξεκάθαρο αυτό που λέω και ξεκάθαρο για ποιους λόγους πλήρωσα και μπράβο μου που το κάνα :p

 

 

 

σαν απατημένη σύζυγος μίλησες άστα αυτά.......?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Και θα ξαναναφερω ποσο πολυ εχει βελτιωθει και ποσο πολυ μου αρεσει το παιχνιδι πλεον.

 

Μπηκα χθες να δοκιμασω για τον διαγωνισμο,θελοντας να κανω 1-2 προσπαθειες,και μετα να κανω practice για τον σημερινο αγωνα.

Αμ δε,βρεθηκα να εχω κολλησει και μετα απο 5-6 προσπαθειες να θελω κι αλλο,και με το ζορι το εκλεισα για να μπω στο rf2.

 

Με το ιδιο σεταπ λαστιχα και φρενα ειχα τελειως διαφορετικη συμπεριφορα αναλογα πως πιεζα,πλεον μπορεις να καταλαβεις ποια κερμπ μπορεις να επιτεθεις και ποια οχι,και με λιγη εμπειρια στο παιχνιδι ειχα μονο ενα τετακε,το τιμονι εδεινε οση πληροφορια χρειαζεται.

Το VR πλεον ειναι τουλαχιστον στα επιπεδα AC,αν οχι λιγο καλυτερο,και επιτελους εκανα αρκετους γυρους για να καταφερω να απολαυσω και τους ηχους που ειναι απιστευτοι.

 

Πρωτη φορα με αυτο το update ανυπομονω για το τελικο παιχνιδι.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 8/4/2019 at 3:56 ΜΜ, το μέλος PolomanGR έγραψε:

Το VR πλεον ειναι τουλαχιστον στα επιπεδα AC,αν οχι λιγο καλυτερο,και επιτελους εκανα αρκετους γυρους για να καταφερω να απολαυσω και τους ηχους που ειναι απιστευτοι.

Σταύρο, στείλε μου όταν θα έχεις χρόνο τις ρυθμίσεις σου (αν και μπορεί να έχεις καλύτερη κάρτα - εγώ έχω την 980ti)

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος Aris Teidis έγραψε:

Σταύρο, στείλε μου όταν θα έχεις χρόνο τις ρυθμίσεις σου (αν και μπορεί να έχεις καλύτερη κάρτα - εγώ έχω την 980ti)

Tο ανεβάζω γιατι εισαι ο 2ος που ρωτάει,και μπορεί να θέλουν και άλλοι.

 

Γενικα το έχω βάλει αρκετά safe,αλλα δεν δοκίμασα ακραίο σενάριο (βροχή-νύχτα-αγώνα)

56599772_1630353143733679_1739499408858284032_n.thumb.png.b40a23a15b2d5d9af20b1ca760f13974.png

 

  • Like 3
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.