Jump to content



Βοήθεια για Desktop Build


Recommended Posts

38 minutes ago, icy20 said:

WTF πως γινεται να μη δουλευει το reset button?

 

δεν δουλεύει μόνο όταν τρώει το bug. γενικά δουλεύει. Οπότε φαντάζομαι ότι κρασάρει όλη η motherboard. 

 

19 minutes ago, Efialtis said:

Έχω δει να κολλάει και να δουλεύει μόνο σαν shutdown, οταν το κρατήσεις 5-6 δεύτερα.

Ίσως κάποια επιλογή στο BIOS. Κάνε τα τελευταία BIOS updates και load defaults να δεις αν εξακολουθεί.

 

έχω το τελευταίο bios. τώρα έπαιξα 1 ώρα fortnite και άλλη μια CS Go και είμαι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Για την ώρα είμαι οκ με την 1050ti αλλά σε πολλά παιχνίδια για να έχω 60-100 fps βάζω medium settings.

 

Βρήκα καινούργια 1060 3gb στις £199. Σκέφτομαι ότι αν δεν βάλω ultra settings και κάνω optimisation τα 3gb να μην με περιορίσουν πολύ.

 

Ποια είναι η γνώμη σας;

 

* £269 έχει η ίδια έκδοση σε 6gb

Έγινε επεξεργασία από Bonito
Link to comment
Share on other sites

Άσκοπη αγορά η 1060, 3 ή 6 gb. Αυτό. .

Είτεθα πας σε high end για να οδηγεί την οθόνη σου, είτε περιμένεις τις καινούριες όταν αυτές βγουν. Διαβάζοντας όλο το θέμα, συμπεραίνω ότι δεν έχεις πολλή υπομονή :p

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tommybertsen said:

Άσκοπη αγορά η 1060, 3 ή 6 gb. Αυτό. .

Είτεθα πας σε high end για να οδηγεί την οθόνη σου, είτε περιμένεις τις καινούριες όταν αυτές βγουν. Διαβάζοντας όλο το θέμα, συμπεραίνω ότι δεν έχεις πολλή υπομονή :p

 

 

Η αλήθεια είναι ότι περίμενα 8 χρόνια να κάνω desktop. Το θέμα είναι ότι παίρνω τα περισσότερα από amazon και μπορώ να παίρνω επιστροφή χρημάτων αν δεν τα θέλω. Σε πιο κομμάτι πιστεύεις ότι βιάστηκα ;

 

£1,400 με την οθόνη χωρίς κάρτα γραφικών. Επειδή ήθελα να περιμένω για τις κάρτες γραφικών έστειλα την 1050ti απο Ελλάδα και παίζω με medium settings. Πήγα σε 1080p για να έχω καλά fps(100+) και τουλάχιστον High γραφικά. Νομίζω με περιορίζει η 1050ti αλλά σίγουρα επένδυση για 1070 και άνω δεν αξίζει. Οπότε σκέφτηκα την 1060 3GB στις £200 και όποτε βγει κάτι καινούριο νομίζω θα μπορώ να την δώσω 100-150.

 

Εντωμεταξύ, δεν ξέρουμε τίποτα για το πότε θα βγουν καινούριες κάρτες.

 

Έκανα ένα πρόχειρο πίνακα και σκέφτομαι την 980ti. Ίσως την βρω κάτω από £300 με 6 μήνες εγγύηση.

 

image.thumb.png.b6a9142bc071a9266ca5297dc861020a.png

 

Έγινε επεξεργασία από Bonito
Link to comment
Share on other sites

 

πριν 7 λεπτά, το μέλος Bonito έγραψε:

Σε πιο κομμάτι πιστεύεις ότι βιάστηκα;

Εννοώ από τη στιγμή που πόσταρες μέχρι να πάρεις γνώμη (σε ένα προηγούμενο ποστ) , είχες ήδη αγοράσει. Αλλά αν έκανες 8 χρόνια να στήσεις desktop, οκ, είσαι το αντίθετο του ανυπόμονου :p Άρα , α τεκ ιτ μπακ :) 

 

Δεν είναι κακή λύση αλλά δεν θα κουβαλήσει 1440p για πολύ καιρό ακόμη. Για μένα κακό είναι να πηγαίνεις σε κάτι με σκοπό να το αλλάξεις μετά (και η 980ti θα κρατήσει μεν ,αλλά θα θελήσεις να την αλλάξεις δε). Είχες ξεκινήσει κάπως έτσι το σκεπτικό σου αλλά ευτυχώς κατέληξες σε κάτι πιο δυνατό ;) 

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tommybertsen said:

 

Εννοώ από τη στιγμή που πόσταρες μέχρι να πάρεις γνώμη (σε ένα προηγούμενο ποστ) , είχες ήδη αγοράσει. Αλλά αν έκανες 8 χρόνια να στήσεις desktop, οκ, είσαι το αντίθετο του ανυπόμονου :p Άρα , α τεκ ιτ μπακ :) 

 

Δεν είναι κακή λύση αλλά δεν θα κουβαλήσει 1440p για πολύ καιρό ακόμη. Για μένα κακό είναι να πηγαίνεις σε κάτι με σκοπό να το αλλάξεις μετά (και η 980ti θα κρατήσει μεν ,αλλά θα θελήσεις να την αλλάξεις δε). Είχες ξεκινήσει κάπως έτσι το σκεπτικό σου αλλά ευτυχώς κατέληξες σε κάτι πιο δυνατό ;) 

 

 

Ναι ισχύει, αλλά είμαι χαρούμενος με το budget και το τι πήρα. 

 

Η οθόνη που πήρα είναι 1080p (240hz), οπότε η 980ti δεν είναι κακή λύση αρκεί να την βρω κάτω από 300 νομίζω.

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 24 λεπτά, το μέλος Bonito έγραψε:

Η οθόνη που πήρα είναι 1080p (240hz), οπότε η 980ti δεν είναι κακή λύση αρκεί να την βρω κάτω από 300 νομίζω.

Πολύ δύσκολα θα τη βρεις σ' αυτήν την τιμή. Όλες οι κάρτες, ελέω mining, κοστίζουν 2 και 3 φορές παραπάνω εν συγκρίσει με τις αρχικές τους τιμές. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DEADLAZARUS said:

Πολύ δύσκολα θα τη βρεις σ' αυτήν την τιμή. Όλες οι κάρτες, ελέω mining, κοστίζουν 2 και 3 φορές παραπάνω εν συγκρίσει με τις αρχικές τους τιμές. 

 

έχω βρει 2. Είμαι Αγγλία όμως και μιλάω για λίρες.

 

Just now, icy20 said:

Μην το λες. Βρηκα 1080ti σφραγισμενη με 700...

 

Ευρώ ;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος icy20 έγραψε:

Μην το λες. Βρηκα 1080ti σφραγισμενη με 700...

Ξέρασέ τα όλα, σιχαμερό σκουλήκι:p.

Πού, πότε, ποιος. 700 η ti; Αυτό είναι deal.

Link to comment
Share on other sites

E τι να πω ψεμματα? Οτι δεν βρηκα? Απλα ειναι μοναδικα κομματια. Και δυστυχως για τους αλλους τα κραταω για την παρτη μου :p

Θα δειτε υπογραφη λογικα απο αυριο :p

Έγινε επεξεργασία από icy20
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μετά απο 5-6 μέρες μου ξανά κόλλησε ενώ έπαιζα CS GO. πάλι δεν δούλευε το reset. Δεν ξέρω τι να δοκιμάσω, bios είναι όλα default.Θέλω να πιστεύω ότι είναι η κάρτα γραφικών. Μήπως να την βγάλω και να παίζω με onboard?

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα tom clancys το τελευταίο να παίξω και κράσαρε πολύ γρήγορα (λιγότερο από λεπτό)

 

έβαλα στο afterburner +100% core voltage και μπόρεσα να παίξω 20-30 λεπτά οπότε φαντάζομαι έχει να κάνει με την κάρτα γραφικών.

 

image.thumb.png.e38e54d5e068d8aa80c38f84f81f4606.png

Link to comment
Share on other sites

Ερμ, δεν νομιζω οτι δινοντας voltage απο εκει απλα ανεβαζει. Πρεπει να ειναι κλειδωμενο. Δεν ειμαι σιγουρος βεβαια καθως δεν την εχω δει ποτε αυτη την επιλογη σε καμμια καρτα μου.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, icy20 said:

Ερμ, δεν νομιζω οτι δινοντας voltage απο εκει απλα ανεβαζει. Πρεπει να ειναι κλειδωμενο. Δεν ειμαι σιγουρος βεβαια καθως δεν την εχω δει ποτε αυτη την επιλογη σε καμμια καρτα μου.

 

Διάβαζα στο internet ότι επειδή είναι απο pci-e το βάζεις τέρμα και απλά παίρνει τo max από εκεί.

 

Από όταν το ανέβασα πήρα σίγουρα ένα 20 λεπτό extra gaming. Θα δω σήμερα μήπως κάνω ελαφρύ under-clock. Aύριο έρχεται ή 1060, εύχομαι να φταίει η κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.