Jump to content


Βοήθεια για Desktop Build


Recommended Posts

On 26/3/2018 at 10:52 AM, icy20 said:

Στο ευχομαι γιατι αν δεν φταιει θα θελει ψαξιμο

 

Λοιπόν ήρθε η κάρτα και ευτυχώς όλα καλά. Θέλει RMA ή κάρτα η είναι όλες οι 1050ti έτσι; Δεν καταλαβαίνω, ήθελε ρεύμα;

 

υπάρχει προέκταση καλωδίου για το ρεύμα της motherboard με 90 μοίρες γωνία. Δεν χωράει να μπεί το τέταρτο ανεμιστήρι της υδρόψυξης.

 

 

IMG_20180327_200212.jpg

IMG_20180328_005924.jpg

IMG_20180327_200410.jpg

Έγινε επεξεργασία από Bonito
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Bonito said:

 

Λοιπόν ήρθε η κάρτα και ευτυχώς όλα καλά. Θέλει RMA ή κάρτα η είναι όλες οι 1050ti έτσι; Δεν καταλαβαίνω, ήθελε ρεύμα;

 

υπάρχει προέκταση καλωδίου για το ρεύμα της motherboard με 90 μοίρες γωνία. Δεν χωράει να μπεί το τέταρτο ανεμιστήρι της υδρόψυξης.

 

 

IMG_20180327_200212.jpg

IMG_20180328_005924.jpg

IMG_20180327_200410.jpg

Ωραιος. Ευτυχως ηταν η καρτα :)

Τι νταμαρι ειναι αυτο? 3slot ε?

Σου κρυβει τα fan headers του mobo αν καταλαβα καλα?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, icy20 said:

Ωραιος. Ευτυχως ηταν η καρτα :)

Τι νταμαρι ειναι αυτο? 3slot ε?

Σου κρυβει τα fan headers του mobo αν καταλαβα καλα?

 

ναι 3 πιάνει (κάρτα) και όντως κρύβει το heatsink της motherboard (είχε και led). 

 

έπαιξα ένα 5ώρο Tom Clancys Wildlands και δεν είχα θέμα. Οπότε είναι η κάρτα. Θα την γυρίσω Ελλάδα για RMA αλλά περίεργο γιατί στο pc Ελλάδα δεν είχα ποτέ θέμα.

 

*Τελικά για high fps σε 1080p μια 1070 ή 1080 μόνο overkill δεν είναι. Αν δεν την είχα προσωρινά την 1060 θα είχα ξενερώσει. Τα γραφικά τα πήγα από medium σε high (έχει ακόμα very high και ultra) και η διαφορά στην ποιότητα ναι μεν φαίνεται αλλά όχι κάτι σημαντικό.  Πρόχειρα:

 

1050ti medium - 80-90fps

1060 high - 70-80fps

 

Έβαλα ultra και είχα γύρω στα 40fps και απλά "δεν παιζόταν" το παιχνίδι (συνήθισα σε high fps μάλλον). Προσωπικά καλύτερα χαμηλά γραφικά και με 60+fps παρά ποιότητα γραφικών, εκτός αν παίζεις κάτι υπερβολικά αργό.

 

** υπάρχει καμία προέκταση για το ρεύμα στη motherboard που να είναι ίσως και λιγότερο από 90 μοίρες. Δεν μου χωράει το τέταρτο fan για την υδρόψυξη.

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από Bonito
Link to comment
Share on other sites

Ποιο κουτί είναι; Το meshify C ? Σε περιορίζει λίγο... Αν είχα AIO θα κοιτούσα για κάτι μοιρασμένο από θέμα θόρυβο/airflow, πχ Fractal Define r6, αλλά πάει πολλά φράγκα. 

 

Ψάξε για προεκτάσεις της phanteks ή της bitfenix , αλλά για 90° δύσκολα, δεν ξέρω όμως! Σε τι θα σε βοηθήσει, θα δώσει χώρο για το 4ο ανεμιστήρι; Με αυτή την διάταξη και την μισή υδρόψυξη push-pull πως πάει από θερμοκρασίες; 

 

ΥΓ: Μεγειές το σύστημα :) 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, tommybertsen said:

Ποιο κουτί είναι; Το meshify C ? Σε περιορίζει λίγο... Αν είχα AIO θα κοιτούσα για κάτι μοιρασμένο από θέμα θόρυβο/airflow, πχ Fractal Define r6, αλλά πάει πολλά φράγκα. 

 

Ψάξε για προεκτάσεις της phanteks ή της bitfenix , αλλά για 90° δύσκολα, δεν ξέρω όμως! Σε τι θα σε βοηθήσει, θα δώσει χώρο για το 4ο ανεμιστήρι; Με αυτή την διάταξη και την μισή υδρόψυξη push-pull πως πάει από θερμοκρασίες; 

 

ΥΓ: Μεγειές το σύστημα :) 

 

Το meshify C είναι. Να σου πω είμαι περιορισμένος απο χώρο οπότε δεν μπορούσα μεγαλύτερο. Είναι τρομερό κουτί για το μέγεθός του. Ναι θέλω να βάλω το τέταρτο fan. Η αλήθεια είναι ότι δεν φταίει το κουτί αλλά η υδρόψυξη είναι πολύ φαρδιά. 

 

Θα πάω σπίτι να δοκιμάσω πάντως όσο έπαιζα (30-50% cpu usage) είχα 40 βαθμούς νομίζω. Και δούλευαν στο χαλαρό τα fans.

 

Να βάλω κανα prime95 να δώ max temps?

 

 

image.thumb.png.e4bb4430396d88764de000dacdc90a13.png

 

βρήκα αυτό ebay link αλλά πολλά λεφτά.

Έγινε επεξεργασία από Bonito
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, tommybertsen said:

Βλέποντας τα παραπάνω δεν νομίζω πως θα σε βοηθήσουν να βάλεις το ανεμιστήρι... 

Μάλλον στρίμωγμα θέλει 

 

Μπα δε μπαίνει με στρίμωγμα με τίποτα. Αν βρω κάτι θα το βάλω μιας και νομίζω ότι κάνει δουλειά το extra fan. Αλλιώς μένω με 3.

 

* το άλλο είναι να δω αν με low profile 120mm fans μπει κανονικά.

Έγινε επεξεργασία από Bonito
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
25 minutes ago, icy20 said:

Ωραιο αλλα δεν ειναι λιγο ψηλα η οθονη για το μεγεθος της? Η απλα ετσι μου φαινεται?

 

Την έβαλα σε διαφορετικές θέσεις (ύψος) και τελικά εκεί με βοηθάει να φέρνω την καρέκλα κοντά και να είμαι σε σωστή θέση. Όταν κάθομαι σωστά είναι λίγο κάτω από τα μάτια το πάνω μέρος

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.