Jump to content


Call of Duty: Black Ops 4


Proteas

Recommended Posts

  • 2 months later...

Τι ξερουμε για το παιχνιδι ως τωρα το οποιο θα κυκλοφορησει αποκλειστικα μεσω του BattleNet.

Δεν θα εχει single player campaign, και δεν θα εχει advanced movement συστημα δλδ (wall-running και thrust-jumping) που ειχε το ΒΟ3.

 

Θα εχει  multiplayer, zombies και το Blackout ενα  battle royale mode στον μεγαλυτερο χαρτη στην ιστορια του COD

ο οποιος θα ειναι συνδυασμος πολλων αγαπημενων χαρτων. Το μεγεθος του χαρτη θα ειναι 1500 Nuketown μαζι!

(Αυτο και μονο με κανει να θελω να το δω αν και δεν ειμαι οπαδος του συγκεκριμενου mode)

 

Απο το 6v6 στα μικρα mode παμε σε 5v5 για competitive παιχνιδι, ολα τα οπλα θα εχουν το δικο τους ξεχωριστο και σταθερο recoil pattern και

το αυτοματο health regenaration παει περιπατο θα πρεπει να πατας κουμπι για να παρεις ζωη. Το minimap θα δειχνει μονο κοντα εχθρους.

 

Ζombies: 3 χαρτες στους οποιους οι παικτες θα επισκεφθουν ιστορικα γεγονοτα. Χαρτης "ΙΧ" αρχαια Ρωμη με melee focused οπλα,

χαρτης "Voyage of Despair" πιθανως ειναι ο Τιτανικος, χαρτης "Blood of the Dead" ο οποιος θα ειναι remake της γνωστής "Mob of the Dead" 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος icy20 έγραψε:

Αυτα τα cod τελικα μονο 10χρονα τα παιζουν? Πειτε την αληθεια...

Σαπίλα και futuristic σκατούλες.

Παιδάκια ως επί το πλείστον θα το παίζουν περισσότερο, που έλκονται και από τη παλέτα χρωμάτων του παιχνιδιού έτσι που είναι πιο χρωματιστά όλα.

Το κάνανε και όσο το δυνατόν πιο πολύχρωμο γινόταν μπας και αρπάξουν και κανένα από το fortnite. 

Πάω να φέρω τα μπιμπερό με το γάλα! :lol:

Έγινε επεξεργασία από black66.gr
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν σας καταλαβαινω ρε παιδες πραγματικα αφου ειναι για μικρα παιδια, σαπιλα και σκατουλες τι θελετε εδω μεσα ?

Το WW2 ειχε ενα καλο single οποιος το επαιξε ξερει, αλλος γουσταρει zombies αλλος multi γιατι προσβαλετε τα ατομα που τους αρεσουν τα cod ?

 

Ακομα δεν το ειδαμε το παιχνιδι εχετε και αποψη ? Θελω να δω αν στο BF V εχει BR black66 τι θα πεις... η μηπως η σειρα BF απο το 3 και μετα δεν

προσπαθησε να παρει τους παικτες του COD. Δυστυχως οι εταιριες βλεπουν κατι σε καποιο αλλο παιχνιδι και προσπαθουν να το βαλουν στο δικο

τους ασχετα αν ειναι λαθος η οχι. Δεν εχω προβλημα με την αρνητικη κριτικη,  με την κακοπροαιρετη ομως εχω. Τελος παντων.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 41 λεπτά, το μέλος Proteas έγραψε:

Δεν σας καταλαβαινω ρε παιδες πραγματικα αφου ειναι για μικρα παιδια, σαπιλα και σκατουλες τι θελετε εδω μεσα ?

Το WW2 ειχε ενα καλο single οποιος το επαιξε ξερει, αλλος γουσταρει zombies αλλος multi γιατι προσβαλετε τα ατομα που τους αρεσουν τα cod ?

 

Ακομα δεν το ειδαμε το παιχνιδι εχετε και αποψη ? Θελω να δω αν στο BF V εχει BR black66 τι θα πεις... η μηπως η σειρα BF απο το 3 και μετα δεν

προσπαθησε να παρει τους παικτες του COD. Δυστυχως οι εταιριες βλεπουν κατι σε καποιο αλλο παιχνιδι και προσπαθουν να το βαλουν στο δικο

τους ασχετα αν ειναι λαθος η οχι. Δεν εχω προβλημα με την αρνητικη κριτικη,  με την κακοπροαιρετη ομως εχω. Τελος παντων.

1) Από πότε το "παιδάκια" αποτελεί προσβολή. Αφού έτσι και αλλιώς σε κοινό μικρής ηλικίας αποσκοπεί το συγκεκριμένο game. Βέβαια πάντα θα υπάρχουν και οι εξαιρέσεις.

2) Από πότε απαγορεύεται να λέμε την γνώμη μας;;;;;;;; Δεν ήξερα ότι για να γράψεις την γνώμη σου σε ένα θέμα ενός παιχνιδιού πρέπει να είσαι μόνο φανατικός οπαδός.

3) Δεν μίλησα εγώ προσωπικά για κανένα mode. Μπορεί το BR να αποδειχτεί σούπερ. Μίλησα για το futuristic war και τα πολύχρωμα μπιμπιλίδια αλά fortnite που βλέπω και είναι προφανέστατος ο λόγος ύπαρξής τους. Μάλλον το επόμενο COD θα βγει και αυτό σε cartoon.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Proteas έγραψε:

Δεν σας καταλαβαινω ρε παιδες πραγματικα αφου ειναι για μικρα παιδια, σαπιλα και σκατουλες τι θελετε εδω μεσα ?

Το WW2 ειχε ενα καλο single οποιος το επαιξε ξερει, αλλος γουσταρει zombies αλλος multi γιατι προσβαλετε τα ατομα που τους αρεσουν τα cod ?

 

Ακομα δεν το ειδαμε το παιχνιδι εχετε και αποψη ? Θελω να δω αν στο BF V εχει BR black66 τι θα πεις... η μηπως η σειρα BF απο το 3 και μετα δεν

προσπαθησε να παρει τους παικτες του COD. Δυστυχως οι εταιριες βλεπουν κατι σε καποιο αλλο παιχνιδι και προσπαθουν να το βαλουν στο δικο

τους ασχετα αν ειναι λαθος η οχι. Δεν εχω προβλημα με την αρνητικη κριτικη,  με την κακοπροαιρετη ομως εχω. Τελος παντων.

Καλά και το single μη νομίζεις ότι ήταν και κάνα σπουδαίο σε σχέση με προηγούμενα Cod.

Link to comment
Share on other sites

Κανενας δεν σου απαγορευσε κατι και οχι δεν νομιζω να πρεπει να εισαι φανατικος για να πεις την γνωμη σου.

Βαση της λογικης σου οποιοδηποτε παιχνιδι με φανταχτερα χρωματα - futuristic οπως Borderlands, Overwatch, Paladins, Fortnite κτλ κτλ ειναι για παιδακια.

Ελα ομως που αυτα τα παιχνιδια τα παιζουν και μεγαλυτερης ηλικιας ατομα και δεν ειναι εξαιρεσεις ειναι τα γουστα του καθενος μας.

 

Τα γουστα του καθενος λοιπον με σχολια τυπου "Σαπίλα και futuristic σκατούλες" η " Πάω να φέρω τα μπιμπερό με το γάλα!"  δεν νομιζω να τιμα κανενα

μας και δεν προσφερει κατι στην συζητηση. Μπορει να εχουμε αλλη αποψη για ενα παιχνιδι μπορουμε ομως να την εκφραζουμε νομιζω καλυτερα.

Ελπιζω να συμφωνεις με το σκεπτικο και να ληξει εδω το θεμα.

 

Δεν διαφωνω Σπυρο εχουμε παιξει και πολυ καλυτερα single στο COD αν θες την αποψη μου γενικοτερα επανω στα games θα πω καθε περσι και καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

....μη ξεχνάμε οτι το Fortnite BR είναι δωρεάν. Κ μόνο γι'αυτό οι παίκτες θα ναι διπλάσιοι σε αριθμό από οποιοδήποτε BF, COD etc.

Τα BF & COD κοστίζουν 50€ με το καλημέρα χωρίς παρελκόμενα και αξεσουάρ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 37 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Εγω που ειδα τυπους να στριμαρουν fortnite παντως εκανα εμετο με το ολο θεαμα...

 

Και η γη ειναι επιπεδη... 

Θελω να πω οτι μπορεις να μας πεις γιατι και τι ειναι αυτο που δεν σου αρεσε ?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Proteas said:

 

Και η γη ειναι επιπεδη... 

Θελω να πω οτι μπορεις να μας πεις γιατι και τι ειναι αυτο που δεν σου αρεσε ?

Ανθρωποι που χτιζουν σκαλες και κτιρια και εκει που εισαι να τον σκοτωσεις οχυρωνεται απο το πουθενα. Γραφικα απο παραμυρακια κτλ... Τι αλλο κακο να εχει?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γενικά θα μπορούσα να παίξω κάτι αντίστοιχο με το Fortnite. Οκ, είναι παιδικά τα γραφικά και η χρωματική παλέτα που χρησιμοποιεί αλλά και το επικό Team Fortress 2 ήταν κάτι αντίστοιχο.

Αυτό που δε θα μπορούσα να παίξω είναι το COD του θέματος. Μέχρι την υπερβολή του BF4 μπορώ να δεχθώ. Το trailer του COD μόνο γέλιο προκαλεί.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.