Jump to content



Θεμα στο χερι με Mouse


Recommended Posts

Τα περικάρπια είναι χρήσιμα για αποθεραπεία και αντιμετώπιση φλεγμονής, αλλά η μόνιμη χρήση δημιουργεί περισσότερα προβλήματα από αυτά που λύνει.

 

Το βασικό είναι να βρεις ποντίκι που σε βολεύει και δεν δημιουργεί πόνους σε πήχη και δάχτυλα. Το G502 έχει λίγο ιδιαίτερο σχήμα, κι εμένα μου προξενούσε πόνους όταν το δούλεψα, μέχρι να προσαρμόσω το κράτημα στα μέτρα μου.

 

Μπορείς να δεις και κατακόρυφα ποντίκια, όπως αυτό (τυχαίο παράδειγμα):

https://www.amazon.com/Anker-Ergonomic-Optical-Vertical-Buttons/dp/B00FPAVUHC

 

Προσωπικά με έχουν βολέψει χαμηλά και όχι πολύ φαρδιά ποντίκια, όπως το Deathadder και το Taipan.

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος minast έγραψε:

Τα περικάρπια είναι χρήσιμα για αποθεραπεία και αντιμετώπιση φλεγμονής, αλλά η μόνιμη χρήση δημιουργεί περισσότερα προβλήματα από αυτά που λύνει.

 

 

πριν 30 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

(μπορείτε και περικάρπια να πάρετε, μια χαρά θα κάνουν δουλειά - προσωρινά έστω)

Για αυτό λέω προσωρινά. Ξέρω τι κάνουν τα περικάρπια, τα χρειάζομαι αναγκαστικά λόγω της δουλειάς μου :) 

Το πρώτο που προτείνω είναι σαν να βάζεις αυτό που είναι στο λινκ παραπάνω, μπορείς να το διαμορφώσεις όπως θέλεις. 

 

Ουσιαστικά όλα αυτά είναι λύσεις "στο ποδάρι" , η πραγματική λύση είναι σωστό mouse/keyboard όπως λες και εσύ  ;) 

Link to comment
Share on other sites

Just now, tommybertsen said:

 

Για αυτό λέω προσωρινά. Ξέρω τι κάνουν τα περικάρπια, τα χρειάζομαι αναγκαστικά λόγω της δουλειάς μου :) 

Το πρώτο που προτείνω είναι σαν να βάζεις αυτό που είναι στο λινκ παραπάνω, μπορείς να το διαμορφώσεις όπως θέλεις. 

 

Ουσιαστικά όλα αυτά είναι λύσης "στο ποδάρι" , η πραγματική λύση είναι σωστό mouse/keyboard όπως λες και εσύ  ;) 

Και μόνο από την πατέντα, δεν είχα αμφιβολία ότι σε εσένα ήταν γνωστό. Η προειδοποίηση ήταν για αυτούς που δεν έχουν εντρυφήσει :).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να σου στείλω τη γνωστή πωλήτρια που αυτή ειναι η δουλειά της να σου προτείνει ποντίκι καταλληλο;
Ή που θα γιάνει το χεράκι, ή που θα έχει συνέχεια πρόβλημα και θα τη φωνάζει ξανά και ξανά...
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.